metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 9 °C

Pátek, 7. května 2021. Svátek má Stanislav.

Větší foto
Jakub Kohák | foto: ArchivMetro.cz

Sloupek Jakuba Koháka: Jiřina! Jiřina!

  11:58
„Už jsme měli Jiřího Lábuse, Jana Bergera, Jirku Skaláka, nejrůznější Miss a Mistéry,“ píše Jakub Kohák.

Náš fotbalový tým C. F. ÚFA Praha – což znamená Club Futból Újezdská Fotbalová Asociace Praha – každoročně vyhlašuje fotbalistu roku, takzvaného Krále Újezda. Tím se stává ten, kdo za celý rok posbírá nejvíce bodů do tabulky pravdy. Samotné bodování jsem před lety vymyslel a zavedl já, aby to naše zmatené a často bezcílné pobíhání za míčem dostalo alespoň nějaký smysl. Celkově má naše asociace plus minus 40 členů, ovšem díky zaneprázdněnosti, nemocem, lenosti a dalším nástrahám se scházíme v o mnoho nižším počtu, a pokaždé v maličko pozměněné sestavě.

Bodování probíhá následovně. Rozdělíme se do dvou družstev „podle huby“ – dva kapitáni si volí své spoluhráče. Členové týmu, který zvítězí, dostávají čtyři body, poražení body dva. Kdo je třeba zraněný a přijde se jen podívat na hřiště, dostane bod jeden. A ten, komu je smutno po kamarádech a přijde následně jen do kavárny na rozbor, dostane 0,5 bodu. Tak se tedy celý rok skládá tabulka... a na konci máme šampiona! Ten bývá korunován na slavnostním vyhlášení, které se koná pokaždé na jiném místě, v jiném podniku. 

Ceremoniál je to vskutku důstojný, všichni na sobě mají obleky, naši dva spoluhráči hrají na bicí a příčnou flétnu a pokaždé máme slavnou osobnost, která předá cenu vítězi. Daří se mi sehnat výrazné a skvělé předávající, už jsme měli Jiřího Lábuse, Jana Bergera, Jirku Skaláka, nejrůznější Miss a Mistéry, ale pokaždé mi spoluhráči napůl žertem, napůl vážně říkali: „Skvělý, ale kdybychom tady měli Jiřinu Bohdalovou, to by bylo!“ A minulý pátek se to stalo. Kamarádka Jiřinka mi to slíbila, přijela a předala ceny. Spoluhráči valili oči a byli šťastní. Díky Jiřinko, jsi legenda, jsi královna!

Komentáře

Hlavní zprávy

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Trnopuk nebo traven neuspěly, nakonec máme květen od Jungmanna

vydáno 7. května 2021  14:02

Snaha odlišit se od zbytku Evropy? Kdepak, šlo hlavně o projev purismu typického pro národní obrození.  celý článek

První Máj, kina čas! Jak se v Hollywoodu bojuje o nejlepší datum premiéry?

vydáno 7. května 2021  14:00

Víte, co mají společného první komiksoví Avengers s dvojkou Krotitelů duchů či první díl série Hvězdných válek: Epizoda IV – Nová naděje? Všechny tyhle...  celý článek

Speciální filmová rubrika Strážce streamu slaví rok

Strážce streamu
vydáno 7. května 2021  5:04

Před rokem, když nás první vlna pandemie ukovala u obrazovek doma, hádali jsme se, čím oživit web Metro.cz. Proto přišel Strážce streamu, který přináší...  celý článek

Vaše fotky z Prahy