metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Středa 7. prosince 2022. Svátek má Ambrož, Benjamin

Větší foto
Julie Červená | foto: Metro.cz

Sloupek Julie Červené: Delfíni a poníci

  13:13
Že nic už nebude jako dřív, je v případě narození dětí známá věc. Práce, koníčky, vztah, spánek, stav účtu, jídlo… VŠECHNO je jinak. Dokonce i v bytě je najednou všechno jiné. Takové ty samozřejmosti, jako že přibude dětská postýlka a musíte se vzdát pracovny ve prospěch dětského pokoje, nechám stranou.

Ta proměna jde do mnohem větších detailů. Včera můj muž kroutil hlavou nad tím, že jsou na jídelním stole růžové třpytky. Pak trochu překvapeně komentoval, že jsou třpytky i na sedačce. A když našel třpytky na svém čele, tak už jsem v jeho hlase slyšela stopy podráždění: „Jako to musí být ty zatracený třpytky fakt úplně všude?!“ Ano. Máme doma dvě holčičky, z nichž jedné byly tři roky. A vyráběly jsme si korunky.

Třpytky budou v našem bytě zřejmě dalších deset let. Smířit se musíme i s tím, že uklizený byt vydrží přesně do momentu, než se starší dítě vrátí od babičky. A že čisté vydrží jakékoliv dítě maximálně do prvního jídla. Na našich nočních stolcích se místo románových novinek kupí knihy, které sice nemají Man Booker Prize, ale zato mají otevírací okýnka. V lednici je mnohem méně chardonnay a mnohem více brokolice.

A nepamatuju se, kdy jsem naposledy dělala větší nákup, který by neobsahoval kilo mrkve. Vonné svíčky a bylinkové esence do vany s příchodem dětí z koupelny vytlačily plastové konvičky, delfínci a lodičky. Z botníku mi zmizely boty na podpatku, místo nich tam jsou pohodlné boty, které se nemusí složitě zapínat (bo neni čas). I můj virtuální svět se změnil a na YouTube se mi na prvním místě nabízejí videa s poníky a seriálu Sofie první. Třpytky na čele mě prostě v tom všem nemůžou rozhodit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zima se dá přežít díky pospolitosti, říká antropoložka, která několik let žila na Špicberkách

vydáno 7. prosince 2022  13:58

„Stačí věřit, že jednoho dne ledová černota ustoupí proužku světla, který bude každý den zesilovat,“ říká pro deník Metro vědkyně Zdenka Sokolíčková.  celý článek

Lucie Bílá i Lipo. Letošních vánočních písniček je jako ozdob na stromečku

vydáno 7. prosince 2022  5:11

Jako kdyby se čertovi roztrhl pytel a z něj vyskákaly vánoční písně. Tak to vypadá o adventu roku 2022.  celý článek

Dáváte si novoroční předsevzetí? Zkuste se v nich zaměřit na svou kariéru

vydáno 6. prosince 2022  14:09

S čím a jak začít? Přinášíme vám článek a v něm sedm tipů, jak na to můžete jít.  celý článek

Strkejte si ruce do kyblíků s ledem, brzy vám bude hej, radí biohacker Libor Mattuš

vydáno 6. prosince 2022  13:59

S biohackerem Liborem Mattušem se potkáváme na konferenci o štěstí v práci, kde zvědavým přihlížejícím popisuje příznivé účinky chladu na tělo. Okamžitý...  celý článek