metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 13 °C

Neděle, 17. února 2019. Svátek má Miloslava.
Julie Červená
Větší foto
Julie Červená | foto: Metro.cz

Sloupek Julie Červené: Delfíni a poníci

22. března 2018  13:13 Julie Červená, bylo mi pětatřicet a porodila jsem druhé dítě, Metro.cz
Že nic už nebude jako dřív, je v případě narození dětí známá věc. Práce, koníčky, vztah, spánek, stav účtu, jídlo… VŠECHNO je jinak. Dokonce i v bytě je najednou všechno jiné. Takové ty samozřejmosti, jako že přibude dětská postýlka a musíte se vzdát pracovny ve prospěch dětského pokoje, nechám stranou.

Ta proměna jde do mnohem větších detailů. Včera můj muž kroutil hlavou nad tím, že jsou na jídelním stole růžové třpytky. Pak trochu překvapeně komentoval, že jsou třpytky i na sedačce. A když našel třpytky na svém čele, tak už jsem v jeho hlase slyšela stopy podráždění: „Jako to musí být ty zatracený třpytky fakt úplně všude?!“ Ano. Máme doma dvě holčičky, z nichž jedné byly tři roky. A vyráběly jsme si korunky.

Třpytky budou v našem bytě zřejmě dalších deset let. Smířit se musíme i s tím, že uklizený byt vydrží přesně do momentu, než se starší dítě vrátí od babičky. A že čisté vydrží jakékoliv dítě maximálně do prvního jídla. Na našich nočních stolcích se místo románových novinek kupí knihy, které sice nemají Man Booker Prize, ale zato mají otevírací okýnka. V lednici je mnohem méně chardonnay a mnohem více brokolice.

A nepamatuju se, kdy jsem naposledy dělala větší nákup, který by neobsahoval kilo mrkve. Vonné svíčky a bylinkové esence do vany s příchodem dětí z koupelny vytlačily plastové konvičky, delfínci a lodičky. Z botníku mi zmizely boty na podpatku, místo nich tam jsou pohodlné boty, které se nemusí složitě zapínat (bo neni čas). I můj virtuální svět se změnil a na YouTube se mi na prvním místě nabízejí videa s poníky a seriálu Sofie první. Třpytky na čele mě prostě v tom všem nemůžou rozhodit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Tahle vybíjená je fakt ostřejší

Pozor na přešlap! Také ten vás vyřadí ze hry.
vydáno 16. února 2019  5:55

Na vlastní kůži. Zahrál jsem si dodgeball.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám