metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 24 °C

Středa 31. května 2023. Svátek má Kamila
Mardoša, člen skupiny Tata Bojs | foto: ArchivMetro.cz

Sloupek Mardoši: Tichý oddíl

  13:13
Přiznám se, že sám jsem tiché sekce zaregistroval poměrně nedávno.

Celkem běžná příhoda. Jeli jsme po koncertě domů vlakem. Naše produkční Petra nám zajistila místa v tichém oddíle, protože správně tušila, že bychom se mohli chtít (vzhledem k brzkému odjezdu vlaku) krapítek dospat. Přiznám se, že sám jsem tiché sekce zaregistroval poměrně nedávno.

Jel jsem tehdy vlakem a bylo mi divné, že je tam takový klid. Rozhlédl jsem se, zamyslel se a řekl si: „Zřejmě tichý oddíl.“ Takže chápu, že ne každý je na to zvyklý a telefonuje, povídá nebo poslouchá hudbu jako běžně. V ideálním případě stačí, aby na to byl citlivě upozorněn spolucestujícím a s omluvou své aktivity ztišil. Ideální případ je ovšem na našich tratích spíše výjimkou. To jsme zjistili brzy po nástupu.

Protože kytarista Vláďa jel nakonec o spoj dříve, měli jsme jedno zakoupené místo navíc. Brzy si na něj ale začal brousit zuby nějaký NARUŠITEL. Poté, co ho paní vystrnadila z místa, které se jí pokoušel zabrat, si to zamířil k nám.

Proč neseděl na svém (v pendolinu bez místenky snad cestovat nelze), nám nijak nevysvětlil. Zato ale brzy začal všechno možné vysvětlovat do telefonu svému kamarádovi. A nakonec celému vagonu, který ho chtě nechtě musel také poslouchat. Už to nebyl jen narušitel, ale i RUŠITEL. Celkem jsme mu ani nevyčítali, že sedí na našem (byť nevyužitém) místě. Když ale teď hlaholil do telefonu, Petra mu jemně naznačila, že by se měl trochu ztišit. Jeho jediná, trochu pobavená reakce byla věta v závěru hovoru: „Hele, já už budu končit, paní je tu nějaká nervózní.“

Při výstupu samozřejmě Petru div neporazil, jak se hrnul k východu, přestože jsme vystupovali také. Že by se omluvil? Nebude se přece ztrapňovat! To se mu naštěstí podařilo. Zachoval si tvář.

Komentáře

Hlavní zprávy

Celovečerní debut Jana Březiny servíruje divákovi tajemství i hrdiny neschopné komunikovat

vydáno 31. května 2023  18:00

Tuzemští debutanti nemají zejména v poslední době u kritiků právě na růžích ustláno. Své o tom ví například mladý režisér Jeremy Tichý, který před pár dny...  celý článek

Ó můj táto, De Niro! Český distributor si poradil s názvem filmu po svém

vydáno 31. května 2023  15:00,  aktualizováno  15:13

Komedii Pappa Mia! napsal komik Sebastian Maniscalco podle zážitků s otcem. Toho hraje Robert De Niro, který komedie většinou umí.  celý článek

Zbystřete svoji pozornost! Možná i pro vás platí, že vyhořením trpí každý pátý Čech

vydáno 31. května 2023  14:00

Příčinou bývá nadměrná pracovní zátěž nebo nedostatečné ocenění.  celý článek

Divoká autojízda s hendikepem. Lidé s omezením tuší problém, elektroauta jsou drahá

vydáno 31. května 2023  11:07

Modrá kartička se siluetou vozíčkáře. Vidíme je denně. Jejich držitelé se připravují na problémy s elektromobilitou.  celý článek