metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pondělí, 26. srpna 2019. Svátek má Luděk.
TROTAMUNDOS
Větší foto
TROTAMUNDOS | foto: TROTAMUNDOS

Sloupek mladé cestovatelky: Bricheros - Máš oči barvy nebe

6. prosince 2018  11:11 Trotamundos, věčná cestovatelka a studentka posedlá La kulturou
Tento fenomén se v poslední době rozšířil, i kvůli růstu cestovního ruchu.

Peru je úžasná země, která kromě kultovního města Inků Machu Picchu skrývá neuvěřitelnou přírodu a také milé místní obyvatele. Ti stále mluví řečí Inků – jazykem quechua. Nicméně incké dědictví a vše s touto kulturou spojené se také může stát turistickou pastí, a to nejen na samotných turistických místech, ale také v podobě identity, kterou na sebe místní přebírají.

Těchto jevů je zejména v okolí města Cuzco mnoho – jedním z nejzajímavějších jsou takzvaní bricheros. Tento fenomén se v posledních letech rozšířil, i kvůli růstu cestovního ruchu. Jde o mladé muže, kteří se snaží milostně dobýt místní turistky (gringas), a to nejen kvůli penězům, ale i kvůli prestiži. Jejich dlouhé vlasy, opálená pleť a hlavně milostné dobývací taktiky spojené se znalostí historie Inků, jazyku quechua a s magickou souhrou osudu jim dokonce vysloužili přezdívku latin lover.

Je s podivem, že jejich kouzla fungují překvapivě dobře a v Cuzcu opravdu potkáte mnoho takových párů. Pro turistky je to většinou rozptýlení, ale může to být i láska, pro brichera pak je každá nová kořist (nová gringa) další úspěch a také pomyslná letenka mimo Peru, po které všichni touží nejvíc. Vždy, když jsem se sama potulovala ulicemi Cuzca a přiblížil se ke mně mladík s tím, že mám moc krásné oči barvy nebe a jestli bych neměla chvilku čas si popovídat o krásách andské přírody, jsem se jen usmála a odmítla. A on si asi jen povzdechl, že dneska z toho bohužel žádná další gringa nebude.

Komentáře

Hlavní zprávy

Huandoy zdolali na počest tragické expedice Peru 1970

Vrcholová radost Marka Holečka a Radka Groha
vydáno 26. srpna 2019  5:52

Třicetiletý vrchlabský horolezec Radek Groh se nedávno vrátil z úspěšné miniexpedice v Peru. Společně s Markem Holečkem se jim v Andách podařilo zdolat...  celý článek

Restauratéři si zoufají. Hosté sledují mobily, méně jedí a také méně pijí

Ilustrační snímek
vydáno 25. srpna 2019  5:57

Spotřeba alkoholu v Česku rok od roku klesá, výběr daní za něj se přitom zvyšuje. „Jestli je za tím i EET, nelze s určitostí tvrdit,“ říká Jan Boháč z...  celý článek

Opravují mostní lávky zbytečně?

Oprava lávky na železničním mostu je v polovině.
vydáno 24. srpna 2019  5:55

Rekonstrukci chodníku na přemostění Výtoně a Smíchova dokončí dělníci koncem září.  celý článek

Do Vršovic svižně za dva roky

Pod ochranný rám na Zahradním Městě se brzy vrátí doprava.
vydáno 23. srpna 2019  12:14

Šestikilometrový úsek moderní trati spěje ke třetině.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám