metro.cz

Počasí v Praze

22 °C / 36 °C

Středa, 26. června 2019. Svátek má Adriana.
Petr Kukal
Větší foto
Petr Kukal | foto: Archiv

Sloupek Petra Kukala: Fotbal

20. května 2019  13:40 Petr Kukal
Básník Petr Kukal je jednou z nejpozoruhodnějších osobností českého Twitteru. Podařilo se mu rozprášit představu o tom, že se má úředník státního aparátu vyjadřovat jako suchar. Mluvčí pražské filozofické fakulty bude nově psát sloupky pro deník Metro.

Občas píšu na Twitter o fotbale. Dost o něm totiž vím, protože jsem ho dvakrát viděl: jednou v televizi a jednou živě, když jsme hráli se sousední vsí. To je myslím dost na to, abych se nebál mít názor. Mít názor je dobrá věc a hodně se to teď chce. 

Tuhle jsem tedy měl názor na slávistické fanoušky, co na severní tribuně zapálili pyrotechniku. Ostatečněn dvěma dvojkami sauvignonu jsem světu zemitým slovníkem sdělil své přesvědčení o inteligenci, morálce a hodnotové orientaci slávistů. Preventivně jsem pak znectil ještě sparťany, tentokrát ty na hřišti. Kvůli vyváženosti. Ona ta politická korektnost není žádná sranda, člověk se do něčeho namočí, ani neví jak.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Většina vyzdvihovala mé tweety o ženách v MHD a meziválečné poezii, s naléhavým doporučením, abych se jich držel, nechci-li být za úplného pitomce. Druhou velkou skupinu pak tvořily nabídky plné lobotomie.

Nejzajímavěji ale zareagovalo vedení Slavie, které mi nabídlo dvě vstupenky na další zápas, abych se přesvědčil, jak to na stadionu skutečně vypadá. Zástupci Tribuny Sever mě pozvali na pivo a nespočet fanoušků ten nápad podporovalo. Minulou sobotu jsem tedy s Hankou, svou ženou, do Edenu fakt šel – a víte co? Bylo to úplně skvělé! Vrátil jsem se jako přesvědčený fanoušek Slavie. Takhle to dopadá, když se spory řeší smírem. 

A ještě jsem chtěl říct, že biouzeniny se vůbec nedají jíst, francouzská vína jsou děsivé patoky a ve švédských autech by jezdil jen sebevrah. A zkuste mi to vyvrátit!

Komentáře

Hlavní zprávy

Nabíječi koloběžek si vydělají méně, ale za adrenalin to stojí

Koloběžky přivezly zábavu i problémy na chodnících.
vydáno 25. června 2019  19:58

Viděli jste někdy člověka, jak jede po ulici na dvou zelených elektrokoloběžkách? Není to zloděj ani vtipálek, je to takzvaný dobíječ – juicer. Když...  celý článek

Nový viadukt dřív než za rok. Využití najde většina oblouků

Takto by mohl viadukt vypadat v roce 2022.
vydáno 25. června 2019  13:09

Změny okolí karlínského vlakového přemostění vyjdou na zhruba 343 milionů korun.  celý článek

Na Smetance chtějí chránit ptáky i javor

Pozůstatky kácení u školy.
vydáno 25. června 2019  5:22

Radní Prahy 2 dnes diskutují o kácení v areálu školy. „Setkání svolali s několikaletým zpožděním,“ reagují obyvatelé.  celý článek

Milostné vzdechy sousedů zákony neutiší, říká právník

Pražané si stěžují na vzdychání. Řeší to i letáky.
vydáno 24. června 2019  8:20

Deník Metro oslovil právníka Jana Lukeše s otázkou, jak by se dal v Praze vyřešit problém s takzvanými „královnami soulože“. Téma, které se s příchodem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám