metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 27 °C

Sobota, 12. června 2021. Svátek má Antonie.

Větší foto
Petr Kukal | foto: Archiv

Sloupek Petra Kukala: Fotbal

  13:40
Básník Petr Kukal je jednou z nejpozoruhodnějších osobností českého Twitteru. Podařilo se mu rozprášit představu o tom, že se má úředník státního aparátu vyjadřovat jako suchar. Mluvčí pražské filozofické fakulty bude nově psát sloupky pro deník Metro.

Občas píšu na Twitter o fotbale. Dost o něm totiž vím, protože jsem ho dvakrát viděl: jednou v televizi a jednou živě, když jsme hráli se sousední vsí. To je myslím dost na to, abych se nebál mít názor. Mít názor je dobrá věc a hodně se to teď chce. 

Tuhle jsem tedy měl názor na slávistické fanoušky, co na severní tribuně zapálili pyrotechniku. Ostatečněn dvěma dvojkami sauvignonu jsem světu zemitým slovníkem sdělil své přesvědčení o inteligenci, morálce a hodnotové orientaci slávistů. Preventivně jsem pak znectil ještě sparťany, tentokrát ty na hřišti. Kvůli vyváženosti. Ona ta politická korektnost není žádná sranda, člověk se do něčeho namočí, ani neví jak.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Většina vyzdvihovala mé tweety o ženách v MHD a meziválečné poezii, s naléhavým doporučením, abych se jich držel, nechci-li být za úplného pitomce. Druhou velkou skupinu pak tvořily nabídky plné lobotomie.

Nejzajímavěji ale zareagovalo vedení Slavie, které mi nabídlo dvě vstupenky na další zápas, abych se přesvědčil, jak to na stadionu skutečně vypadá. Zástupci Tribuny Sever mě pozvali na pivo a nespočet fanoušků ten nápad podporovalo. Minulou sobotu jsem tedy s Hankou, svou ženou, do Edenu fakt šel – a víte co? Bylo to úplně skvělé! Vrátil jsem se jako přesvědčený fanoušek Slavie. Takhle to dopadá, když se spory řeší smírem. 

A ještě jsem chtěl říct, že biouzeniny se vůbec nedají jíst, francouzská vína jsou děsivé patoky a ve švédských autech by jezdil jen sebevrah. A zkuste mi to vyvrátit!

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Princezna v časové smyčce a mlsoun s parožím. Dejte si fantasy maraton

Strážce streamu
vydáno 11. června 2021  14:00

Na Netflixu se před pár dny objevily dva fantasy kousky, které stojí za vaši pozornost. Tím prvním je postapokalyptická dobrodružná minisérie Sweet Tooth:...  celý článek

Setkání herců ze seriálu Přátelé. Ross chtěl Rachel i mimo plac

vydáno 11. června 2021  6:51

Přehled nejzásadnějších odhalení, jež nabídnul nový speciální díl sitcomu Přátelé, přináší deník Metro. Koncem minulého měsíce se sešla oblíbená parta z...  celý článek

Koleje protáhnou o dvě zastávky blíž Slivenci. Nová trať bude mít kilometr

vydáno 11. června 2021  6:21

Kaskády a Holyně. Na těchto dvou nových tramvajových zastávkách za Sídlištěm Barrandov mají zhruba za deset měsíců vystupovat cestující. Dopravní podnik...  celý článek

Šanci mají i ti, kteří stolní tenis hráli jen čítankou přes lavici, zve ke hře organizátor HuráLigy

vydáno 10. června 2021  18:58

Ondřej Krejčí a Břetislav Krček si před lety dali docela ambiciózní cíl. Chtěli napříč republikou propojit amatérské sportovce. Vznikla tak HuráLiga....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám