metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 23 °C

Neděle 28. května 2023. Svátek má Vilém
Petr Kukal | foto: Archiv

Sloupek Petra Kukala: Fotbal

  13:40
Básník Petr Kukal je jednou z nejpozoruhodnějších osobností českého Twitteru. Podařilo se mu rozprášit představu o tom, že se má úředník státního aparátu vyjadřovat jako suchar. Mluvčí pražské filozofické fakulty bude nově psát sloupky pro deník Metro.

Občas píšu na Twitter o fotbale. Dost o něm totiž vím, protože jsem ho dvakrát viděl: jednou v televizi a jednou živě, když jsme hráli se sousední vsí. To je myslím dost na to, abych se nebál mít názor. Mít názor je dobrá věc a hodně se to teď chce. 

Tuhle jsem tedy měl názor na slávistické fanoušky, co na severní tribuně zapálili pyrotechniku. Ostatečněn dvěma dvojkami sauvignonu jsem světu zemitým slovníkem sdělil své přesvědčení o inteligenci, morálce a hodnotové orientaci slávistů. Preventivně jsem pak znectil ještě sparťany, tentokrát ty na hřišti. Kvůli vyváženosti. Ona ta politická korektnost není žádná sranda, člověk se do něčeho namočí, ani neví jak.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Většina vyzdvihovala mé tweety o ženách v MHD a meziválečné poezii, s naléhavým doporučením, abych se jich držel, nechci-li být za úplného pitomce. Druhou velkou skupinu pak tvořily nabídky plné lobotomie.

Nejzajímavěji ale zareagovalo vedení Slavie, které mi nabídlo dvě vstupenky na další zápas, abych se přesvědčil, jak to na stadionu skutečně vypadá. Zástupci Tribuny Sever mě pozvali na pivo a nespočet fanoušků ten nápad podporovalo. Minulou sobotu jsem tedy s Hankou, svou ženou, do Edenu fakt šel – a víte co? Bylo to úplně skvělé! Vrátil jsem se jako přesvědčený fanoušek Slavie. Takhle to dopadá, když se spory řeší smírem. 

A ještě jsem chtěl říct, že biouzeniny se vůbec nedají jíst, francouzská vína jsou děsivé patoky a ve švédských autech by jezdil jen sebevrah. A zkuste mi to vyvrátit!

Komentáře

Hlavní zprávy

Štvanická lávka je skoro hotová, promenáda mezi Zahradním Městem a Vršovicemi je o krok blíž

vydáno 28. května 2023  8:30

Použijeme-li vhodnou terminologii, metropole při budování cyklistické infrastruktury šlápla do pedálů. V trendu nastoleném v minulých letech pokračuje...  celý článek

Dobrý pocit ve svém těle je důležitější než shozená kila, říká Andrea Voříšková

vydáno 27. května 2023  17:39

Influencerka @andy.fitfab je životní optimistka. Dobrou náladu šíří také v on-line světě, na Instagramu ji sleduje přes 40 tisíc uživatelů.  celý článek

Pes na dovolené není problém, připraví-li mu jeho páníček vhodné podmínky

vydáno 27. května 2023  9:27

Češi jsou národem chovatelů psů. Pro mnoho z nich představuje domácí mazlíček důležitou součást rodiny a absolvuje s nimi dovolenou a výlety.  celý článek

Outfit ze série o Homolkových i trilogie Slunce, seno je in jako nikdy

vydáno 26. května 2023  19:16

Základ šatníku tvoří černé a bílé tílko, které lze kombinovat s barvami a vzory. V zimě hřeje, v létě pohltí pot.  celý článek