metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Dalších 6 fotografií v galerii
Slalom aut | foto: Filip NowakMetro.cz

Místo ulice mají na Žižkově slalom. Auta tu parkují, kde se dá

  8:46
Kličkování mezi auty je na Žižkově na denním pořádku. V Přemyslovské ulici v Praze 3 řidiči parkují, kam se jen trochu vejdou, a to i v úzkých prostorách před vysázenými stromy. Auta vystrčená do ulice tak pro ostatní řidiče pravidelně tvoří krkolomný slalom.

“Buď stojí na půlce chodníku, nebo jim kouká zadek na opačnou stranu. Jak má pak projet sanitka?“ řekla deníku Metro důchodkyně Daniela, která Přemyslovskou pravidelně chodí.

Fotogalerie

Podle ní se problémem moc nezabývají ani strážníci, které tu je vidět jen málokdy. Řidiči se přitom dopouštějí porušování zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Ten jasně stanovuje, že je potřeba parkovat tak, aby zůstal pro průjezd volný alespoň jeden jízdní pruh. V případě takzvaných modrých zón by řidiči navíc neměli za čáry vůbec přesahovat.

„Zákon by měl znát každý, kdo se na pozemních komunikacích pohybuje,“ říká místostarostka Prahy 3 Lucie Vítkovská, podle které jsou zóny placeného stání zřízeny na většině území městské části.

Za loňský rok strážníci evidovali 521 414 přestupků spáchaných nesprávným parkováním vozidel v hlavním městě. Právě případy ze zón placeného stání bývají mezi odtahy vozů nejčastější.

Anketa: Co říkají na parkování v Přemyslovské místní?

Jana, maminka bydlící rok v Přemyslovské ulici: Lidé tady občas stojí jako blbci. Parkují, kde se dá, a často právě před stromy, které jsou kvůli tomu opatřeny plůtky. Netuším, jak by to vypadalo, kdyby tu začalo hořet a měli projet hasiči.

Tomáš, řidič bydlící v Přemyslovské: Mám dlouhé auto, proto si dávám velký pozor, abych nevyčuhoval. Myslím ale, že i přes špatné parkování se tu projet dá.

Mirek, kameník, který zde pravidelně parkuje: Je to absurdní. Musím tu parkovat, kde se dá, protože často řeším krizové situace v domácnostech. Když někomu teče ze stropu voda na hlavu, není čas přeparkovávat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Chléb náš vezdejší má sice kvalitu, ale je podle českých pekařů prý moc levný

vydáno 18. října 2021  9:38

Zdražíme! Pekaři avizují, že jejich výrobky už levné nebudou. Kupodivu za to může i špatná úroda tolik nenáviděné řepky. Jenže není to všechno zase tak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy