metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Dalších 6 fotografií v galerii
Slalom aut | foto: Filip NowakMetro.cz

Místo ulice mají na Žižkově slalom. Auta tu parkují, kde se dá

  8:46
Kličkování mezi auty je na Žižkově na denním pořádku. V Přemyslovské ulici v Praze 3 řidiči parkují, kam se jen trochu vejdou, a to i v úzkých prostorách před vysázenými stromy. Auta vystrčená do ulice tak pro ostatní řidiče pravidelně tvoří krkolomný slalom.

“Buď stojí na půlce chodníku, nebo jim kouká zadek na opačnou stranu. Jak má pak projet sanitka?“ řekla deníku Metro důchodkyně Daniela, která Přemyslovskou pravidelně chodí.

Podle ní se problémem moc nezabývají ani strážníci, které tu je vidět jen málokdy. Řidiči se přitom dopouštějí porušování zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Ten jasně stanovuje, že je potřeba parkovat tak, aby zůstal pro průjezd volný alespoň jeden jízdní pruh. V případě takzvaných modrých zón by řidiči navíc neměli za čáry vůbec přesahovat.

„Zákon by měl znát každý, kdo se na pozemních komunikacích pohybuje,“ říká místostarostka Prahy 3 Lucie Vítkovská, podle které jsou zóny placeného stání zřízeny na většině území městské části.

Za loňský rok strážníci evidovali 521 414 přestupků spáchaných nesprávným parkováním vozidel v hlavním městě. Právě případy ze zón placeného stání bývají mezi odtahy vozů nejčastější.

Anketa: Co říkají na parkování v Přemyslovské místní?

Jana, maminka bydlící rok v Přemyslovské ulici: Lidé tady občas stojí jako blbci. Parkují, kde se dá, a často právě před stromy, které jsou kvůli tomu opatřeny plůtky. Netuším, jak by to vypadalo, kdyby tu začalo hořet a měli projet hasiči.

Tomáš, řidič bydlící v Přemyslovské: Mám dlouhé auto, proto si dávám velký pozor, abych nevyčuhoval. Myslím ale, že i přes špatné parkování se tu projet dá.

Mirek, kameník, který zde pravidelně parkuje: Je to absurdní. Musím tu parkovat, kde se dá, protože často řeším krizové situace v domácnostech. Když někomu teče ze stropu voda na hlavu, není čas přeparkovávat.

Komentáře

Hlavní zprávy

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek