metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 23 °C

Středa 29. června 2022. Svátek má Petr, Pavel

SMART BUSINESS FESTIVAL CZ 2021 PŘEDSTAVÍ AKTUALITY K PODPOŘE CHYTRÉHO PODNIKÁNÍ

  16:07
Praha 20. října 2021 (PROTEXT) - Novinky pro smart byznys, finanční a nefinanční podpora rozvoje digitálních inovací, chytrého podnikání i projekty digitálních inovačních hubů. To jsou jedny z hlavních témat sedmého ročníku Smart Business Festival CZ 2021. Uskuteční se v úterý 26. října v Podnikatelském a inovačním centru hl. města Prahy (PIC), odkud bude od 09:00 hodin živě vysílán také online. Zájemci mohou akci po předchozí registraci sledovat zdarma. Až 50 významných českých i zahraničních hostů představí inspirativní aktivity a projekty, s jejichž podporou mohou firmy i veřejné organizace zefektivnit svou činnost a naskočit na vlnu digitální transformace. Akci pořádá sdružení CzechInno se svými partnery.

Smart Business Festival CZ 2021 si od svého založení klade za cíl každoročně prezentovat novinky z oblasti nových přístupů k podnikání, využívání digitálních inovací k efektivnější činnosti firem i příklady dobré praxe při implementaci technologických novinek do podnikání, veřejné sféry i běžného života společnosti. Více informací je k dispozici na www.smartbusinessfestival.cz.

Obsah letošního ročníku shrnuje výkonná ředitelka pořádajícího sdružení CzechInno a programová manažerka akce Tereza Šamanová: "Naším cílem je každoročně na Smart Business Festivalu ukázat nový pohled na podporu rozvoje chytrého podnikání a je nám potěšením, že se v tomto ohledu rok od roku posouváme kupředu: od vysvětlování obsahu Průmyslu 4.0 a jeho důsledků pro celou ekonomiku a společnost jsme přešli ke globálnímu pohledu na budoucnost digitalizované společnosti a cíle digitální transformace. V posledních ročnících včetně toho letošního hovoříme o zcela konkrétních nástrojích, kterými my sami – ať už působíme v rolích organizací na podporu inovací nebo jsme inovativními firmami – můžeme k tomuto vývoji přispět. Je nám obrovským potěšením se při příležitosti tohoto našeho každoročního setkání stále seznamovat s novými partnery, inspirovat se jejich přístupy i dobrými praxemi, jásat nad nově na trh uvedenými inovacemi a připravovat pak další společné projekty."

Letošními hlavními tématy Smart Business Festivalu jsou:

- Novinky pro "smart business" od těch, kteří svými strategiemi a financemi podporují jeho rozvoj

- Finanční i nefinanční podpora rozvoje digitálních inovací, chytrého podnikání i chytré veřejné správy na evropské, národní i lokální úrovni v ČR a okolních zemích prostřednictvím z veřejných i soukromých zdrojů podporovaných iniciativ

- Projekty a služby českých i zahraničních digitálních inovačních hubů na podporu úspěšné a férové digitální transformace firemního i veřejného sektoru.

Nejdůležitějším podtématem letošního Smart Business Festivalu je posílení spolupráce s Velkou Británií jako čerstvě nečlenskou zemí EU a jejími digitálními inovačními huby v rámci evropských i bilaterálních programů spolupráce – a právě proto je jedním z partnerů akce i Britské velvyslanectví v Praze.

Účastníci se v rámci programu mohou těšit na koktejl informací a také videoukázek zahrnující novinky z českého národního prostředí k podpoře participace v novém evropském programu Horizon Europe či z aktivit Pražského inovačního institutu na podporu rozvoje inovací v hlavním městě Praze, aktuality z polské národní platformy na podporu průmyslu budoucnosti (Platforma Przemysłu Przyszłości), evropské podpory startupů prostřednictvím aktivit iniciativy EU StartUp Europe nebo Evropského institutu pro technologie (EIT) v jeho sekci EIT Digital, novinky z panevropské iniciativy pro sdílení dat a datových prostorů GAIA-X nebo sdílení zkušeností z rozvoje digitalizace a inovací v bulharské Sofii.

V odpolední části pak účastníkům představí své oblasti specializace – seřazené do šesti prioritních oblastí - projekty i konkrétní nabídky spolupráce včetně podpory pro firmy i organizace z projektů tzv. kaskádového financování digitální inovační huby z Česka, Velké Británie, Německa, Polska a Slovenska.

Pověstnou třešničkou na dortu bude inspirativní přednáška zahraničního hosta – česko-slovenského analytického mága a socioekonomického vizionáře prof. Petera Staňka ze Slovenské akademie věd s názvem Digitalizovaná společnost budoucnosti. Za celý den tak návštěvníky čekají přednášky a diskuze s téměř 50 top speakery.

Smart Business Festival CZ 2021 již tradičně pořádá sdružení CzechInno ve spolupráci s partnery v rámci aktivit Středoevropské platformy pro digitální inovace CEEInno jako mezinárodní setkání relevantních aktérů, jejichž společným cílem je shrnout a představit novinky určené k podpoře chytrého podnikání a úspěšné digitální transformace soukromého sektoru i správy věcí veřejných.

CzechInno je zájmovým sdružením právnických osob založeným v roce 2011 k podpoře českého inovačního podnikání, zakladatelem a koordinátorem Středoevropské platformy pro digitální inovace CEEInno, partnerem Hubu pro digitální inovace (H4DI) a Cybersecurity Innovation Hubu (CIH) a autorem unikátního systému podpory inovací v ČR, který spočívá v každoroční organizaci:

- soutěže Vizionáři, jejímž cílem je oceňovat inovativní počiny v českém podnikání,

- festivalu chytrého a inovativního přístupu k podnikání s názvem Smart Business Festival,

- projektu na podporu obchodní a výzkumné spolupráce mezi Střední Evropou a třetími zeměmi pod názvem Smart Export Hub, která zahrnuje i výroční přehlídku informací a kontaktů pro mezinárodní obchod s názvem Smart Export Forum a

- sérií regionálních akcí určených k propagaci využívání pokročilých digitálních inovací a podpoře úspěšné digitální transformace ve firmách i běžné společnosti, v r. 2021 pod společným názvem "IoT pro chytré“.

Smart Business Festival CZ 2021 se koná pod záštitou ministra průmyslu a obchodu České republiky Karla Havlíčka. Projekt byl připraven ve spolupráci s Britským velvyslanectvím v Praze, jeho hlavními odbornými partnery jsou Česká exportní banka, Technologické centrum Akademie věd České republiky jako koordinátor sítě Enterprise Europe Network Česká republika, České radiokomunikace, a.s., Hlavní město Praha, Pražský inovační institut a jím spravované Podnikatelské a inovační centrum Hlavního města Prahy, Asociace inovačního podnikání ČR a Společnost vědecko-technických parků ČR. Partnerskými a spolupracujícími projekty Smart Business Festivalu CZ 2021 jsou projekt DIHNET, iniciativa I4MS, projekty BOWI, EUHubs4Data, Smart Agri Hubs a ADMA TranS4MErs. Mediálními partnery projektu akce se stali Radio One jako provozovatel rádií Frekvence 1, Evropa 2 a Rádio BBC a multimediálního projektu Zet, portál BusinessInfo, Averia News a časopis Inovační podnikání a transfer technologií.

Informace o činnosti sdružení CzechInno a všech jeho projektech jsou k dispozici na www.czechinno.cz.

Kontakt pro média:

David Kratochvíl, MBA – předseda řídicího výboru sdružení CzechInno

e-mail: kratochvil@czechinno.cz

Hlavní zprávy

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek

Po chodnících se řítí metráky sdílených kol a koloběžek. Kdy zabijí prvního chodce?

vydáno 29. června 2022  10:16

Sdílená kola, elektrokola či elektrické koloběžky. Kolik kilogramů představuje tahle atrakce? Deník Metro je zvážil. A docela jsme se divili. Při rychlé...  celý článek

Pojede to prázdninově. Na nové jízdní řády vlaků i autobusů se najede v pátek

vydáno 29. června 2022  5:37

Pozítří začíná doba letních jízdních řádů a výluk. Oboje patří k létu stejně neodmyslitelně jako horko, zpocená namačkaná těla a nedostatek deodorantu u...  celý článek

Komerční sdělení

Na Strakonické slalomy dorazí i mistryně světa Veronika Vojtová

vydáno 29. června 2022

První červencový víkend ve Strakonicích bude patřit vodákům. Na tamějším ostrově Podskalí se na řece Otavě před loděnicí v sobotu 2. července pojedou...  celý článek