metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 11 °C

Neděle 26. března 2023. Svátek má Emanuel

Další 1 fotografie v galerii
Vchod do nákupního centra Nový Smíchov teď chrání betonové zátarasy. Spolu se sloupky u zastávky je tak jištěný dvojitě. | foto: Metro.cz

Smíchovské nákupní centrum chrání zátarasy

  17:15
Bloky umístilo před vchod vedení centra proti případnému útoku.

Protiteroristické zábrany už nestojí jen na Staroměstském náměstí. Vedení obchodního centra Nový Smíchov v Praze 5 si včera nechalo umístit několik betonových bloků před dva ze svých vchodů.

Podle mluvčího Prahy 5 Jakuba Večerky své jednání odůvodnilo centrum jednoduše: nechtějí, aby se někdo v budoucnu pokusil do centra vjet autem. „Splnili svou oznamovací povinnost. Pozemek je jejich,“ vysvětluje Večerka.

Ředitel centra David Pažitka se nechal slyšet, že nešlo o reakci na konkrétní situaci a vedení se nesetkalo s žádnou hrozbou. „Betonové zátarasy slouží jako protiteroristické zábrany. Jako součást nadnárodní společnosti děláme stejná opatření v celé Evropě,“ potvrdila deníku Metro Erika Reidingerová z ředitelství centra.

Metropole nechala v minulých týdnech rozmístit zábrany u ústí Pařížské ulice na Staroměstské náměstí. Toto opatření se však setkalo spíše s kritikou. Pražská policie ani magistrát na umístění zábran na Andělu dopředu upozorněny nebyly.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pravidla pro elektrokoloběžky: Zákaz vjezdu do některých parků a nová parkovací stání

vydáno 26. března 2023  16:22

Už několik let řeší největší česká města problémy se sdílenými elektrokoloběžkami. Poházené na chodnících jako bariéry, často u přechodů, rozčilují...  celý článek

Praha bez zahraničních turistů a jejich peněz. Potřebujeme je ale opravdu všechny?

PRAHA? AHA!
vydáno 26. března 2023  12:19

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Velikonoce se blíží. Kam vyrazit? Třeba za Ježíšem na oslíku

vydáno 26. března 2023  9:01

Na trzích na Staroměstském náměstí v Praze bude největší zajíc v Česku.  celý článek

Novinky v Podolí. Vyhřívaný je teď delší bazén a v areálu je také „nový“ tobogán

vydáno 25. března 2023  10:49

Stadion v Podolí je kulturní památka. Plavala tu například také princezna Diana a oproti minulým letům tu najdete několik novinek. Málokdo si jich ale...  celý článek