metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 26 °C

Sobota, 12. června 2021. Svátek má Antonie.
Havarijní oprava poklopu na Smíchově. | foto: Lydia TimkovaMetro.cz

Smíchovský plechový poklop dořinčel

  11:30
Smíchovským nádražím se už pár dní neozývá nepříjemné řinčení. Zdroj hluku – nedbale položený plech přes šachtu kabelovodu, který tu při každém výjezdu autobusu ze zastávky vydával nepříjemné zvuky – tu totiž nahradila tišší varianta. Podle stavební firmy pověřené opravou díry dopravním podnikem jde však stále o provizorium.

„Kdybychom měli čekat na to, až se úřady domluví a vydají povolení k opravě, cestující by se načekali. Proto jsme zvolili provizorní, chcete-li havarijní opravu, jaká je teď na nádraží k vidění,“ říká pro Metro Petr Froulík z firmy Doubravská stavební. Podle něj tak udělala firma opravu na vlastní pěst, jako vstřícný krok dopravnímu podniku.

Na nedbale zakrytou smíchovskou díru, která se tu stává zdrojem leknutí cestujících i opileckých posunovacích žertíků, upozorňoval deník Metro již začátkem prosince minulého roku.

Poté, co se k díře zprvu nehlásila ani Technická správa komunikací, ani městská část či Pražské vodovody a kanalizace, se k její správě v únoru nakonec přihlásil právě dopravní podnik. Jeho mluvčí Aneta Řehková tehdy přislíbila, že se poklop dočká trvalé opravy nejpozději do konce května, vše však bude záležet na počasí. Zda se ale podaří termín dodržet, je podle Froulíka ve hvězdách.

„Čekáme na vyjádření magistrátu, pak to musíme poslat ještě na další magistrátní odbor. Pak je teprve nějaká šance, že to celé započne,“ vysvětluje Froulík.

Zvonící plech tu donedávna řinčel tak často, že lekal nejen kolemjdoucí, ale i samotné řidiče autobusů. Ti se tu totiž při vyjíždění z některých zastávek nemohli přejíždění přes plech dost dobře vyhnout a nepříjemnému randálu tak nešlo předcházet.

„Vždycky si říkám, co se děje. A to se ten plech ještě při každém přejetí nápravy kousek posune, takže je ho občas potřeba šoupnout o kus zpátky,“ stěžoval si deníku Metro před dvěma měsíci řidič autobusové linky 118 Miroslav Kačerovský.

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Princezna v časové smyčce a mlsoun s parožím. Dejte si fantasy maraton

Strážce streamu
vydáno 11. června 2021  14:00

Na Netflixu se před pár dny objevily dva fantasy kousky, které stojí za vaši pozornost. Tím prvním je postapokalyptická dobrodružná minisérie Sweet Tooth:...  celý článek

Setkání herců ze seriálu Přátelé. Ross chtěl Rachel i mimo plac

vydáno 11. června 2021  6:51

Přehled nejzásadnějších odhalení, jež nabídnul nový speciální díl sitcomu Přátelé, přináší deník Metro. Koncem minulého měsíce se sešla oblíbená parta z...  celý článek

Koleje protáhnou o dvě zastávky blíž Slivenci. Nová trať bude mít kilometr

vydáno 11. června 2021  6:21

Kaskády a Holyně. Na těchto dvou nových tramvajových zastávkách za Sídlištěm Barrandov mají zhruba za deset měsíců vystupovat cestující. Dopravní podnik...  celý článek

Šanci mají i ti, kteří stolní tenis hráli jen čítankou přes lavici, zve ke hře organizátor HuráLigy

vydáno 10. června 2021  18:58

Ondřej Krejčí a Břetislav Krček si před lety dali docela ambiciózní cíl. Chtěli napříč republikou propojit amatérské sportovce. Vznikla tak HuráLiga....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám