metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 22 °C

Sobota, 17. srpna 2019. Svátek má Petra.
Havarijní oprava poklopu na Smíchově.
Havarijní oprava poklopu na Smíchově. | foto: Lydia TimkovaMetro.cz

Smíchovský plechový poklop dořinčel

29. dubna 2017  11:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Smíchovským nádražím se už pár dní neozývá nepříjemné řinčení. Zdroj hluku – nedbale položený plech přes šachtu kabelovodu, který tu při každém výjezdu autobusu ze zastávky vydával nepříjemné zvuky – tu totiž nahradila tišší varianta. Podle stavební firmy pověřené opravou díry dopravním podnikem jde však stále o provizorium.

„Kdybychom měli čekat na to, až se úřady domluví a vydají povolení k opravě, cestující by se načekali. Proto jsme zvolili provizorní, chcete-li havarijní opravu, jaká je teď na nádraží k vidění,“ říká pro Metro Petr Froulík z firmy Doubravská stavební. Podle něj tak udělala firma opravu na vlastní pěst, jako vstřícný krok dopravnímu podniku.

Na nedbale zakrytou smíchovskou díru, která se tu stává zdrojem leknutí cestujících i opileckých posunovacích žertíků, upozorňoval deník Metro již začátkem prosince minulého roku.

Poté, co se k díře zprvu nehlásila ani Technická správa komunikací, ani městská část či Pražské vodovody a kanalizace, se k její správě v únoru nakonec přihlásil právě dopravní podnik. Jeho mluvčí Aneta Řehková tehdy přislíbila, že se poklop dočká trvalé opravy nejpozději do konce května, vše však bude záležet na počasí. Zda se ale podaří termín dodržet, je podle Froulíka ve hvězdách.

„Čekáme na vyjádření magistrátu, pak to musíme poslat ještě na další magistrátní odbor. Pak je teprve nějaká šance, že to celé započne,“ vysvětluje Froulík.

Zvonící plech tu donedávna řinčel tak často, že lekal nejen kolemjdoucí, ale i samotné řidiče autobusů. Ti se tu totiž při vyjíždění z některých zastávek nemohli přejíždění přes plech dost dobře vyhnout a nepříjemnému randálu tak nešlo předcházet.

„Vždycky si říkám, co se děje. A to se ten plech ještě při každém přejetí nápravy kousek posune, takže je ho občas potřeba šoupnout o kus zpátky,“ stěžoval si deníku Metro před dvěma měsíci řidič autobusové linky 118 Miroslav Kačerovský.

Komentáře

Hlavní zprávy

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Počet článků na Wikipedii vystřelil vzhůru, dnes zapomenutá Nupedie živořila, říká wikipedista

Vojtěch Dostál
vydáno 16. srpna 2019  12:52

Wikipedii založili roku 2001 dva třicátníci, Jimmy Wales a Larry Sanger. „Ti dva experimentovali s různými webovými projekty včetně lechtivých magazínů...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám