metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 4 °C

Pondělí, 8. března 2021. Svátek má Gabriela.
Havarijní oprava poklopu na Smíchově.
Havarijní oprava poklopu na Smíchově. | foto: Lydia TimkovaMetro.cz

Smíchovský plechový poklop dořinčel

29. dubna 2017  11:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Smíchovským nádražím se už pár dní neozývá nepříjemné řinčení. Zdroj hluku – nedbale položený plech přes šachtu kabelovodu, který tu při každém výjezdu autobusu ze zastávky vydával nepříjemné zvuky – tu totiž nahradila tišší varianta. Podle stavební firmy pověřené opravou díry dopravním podnikem jde však stále o provizorium.

„Kdybychom měli čekat na to, až se úřady domluví a vydají povolení k opravě, cestující by se načekali. Proto jsme zvolili provizorní, chcete-li havarijní opravu, jaká je teď na nádraží k vidění,“ říká pro Metro Petr Froulík z firmy Doubravská stavební. Podle něj tak udělala firma opravu na vlastní pěst, jako vstřícný krok dopravnímu podniku.

Na nedbale zakrytou smíchovskou díru, která se tu stává zdrojem leknutí cestujících i opileckých posunovacích žertíků, upozorňoval deník Metro již začátkem prosince minulého roku.

Poté, co se k díře zprvu nehlásila ani Technická správa komunikací, ani městská část či Pražské vodovody a kanalizace, se k její správě v únoru nakonec přihlásil právě dopravní podnik. Jeho mluvčí Aneta Řehková tehdy přislíbila, že se poklop dočká trvalé opravy nejpozději do konce května, vše však bude záležet na počasí. Zda se ale podaří termín dodržet, je podle Froulíka ve hvězdách.

„Čekáme na vyjádření magistrátu, pak to musíme poslat ještě na další magistrátní odbor. Pak je teprve nějaká šance, že to celé započne,“ vysvětluje Froulík.

Zvonící plech tu donedávna řinčel tak často, že lekal nejen kolemjdoucí, ale i samotné řidiče autobusů. Ti se tu totiž při vyjíždění z některých zastávek nemohli přejíždění přes plech dost dobře vyhnout a nepříjemnému randálu tak nešlo předcházet.

„Vždycky si říkám, co se děje. A to se ten plech ještě při každém přejetí nápravy kousek posune, takže je ho občas potřeba šoupnout o kus zpátky,“ stěžoval si deníku Metro před dvěma měsíci řidič autobusové linky 118 Miroslav Kačerovský.

Komentáře

Hlavní zprávy

Doma míváme načančáno, ale venku jsme jako čuňátka

Není mezi těmito plechovkami i některá „vaše“?
vydáno 7. března 2021  17:49

Plechovka letí do křoviska, nedopalek na zem. V obýváku bychom vajgla do koberce zřejmě netípli.  celý článek

Sběratel. Příběhy hodinek někdy dojmou chlapy k slzám

Vzácné kapesní hodinky
vydáno 7. března 2021  11:58

Sběratelství je neodolatelná vášeň. Muž, říkejme mu třeba Vladimír, dokáže o hodinkách, které sbíral, vyprávět hodiny a hodiny. O tom, jak k jednotlivým...  celý článek

Nevypadá to jako respirátor, do krámu vás nepustím! Majitelé nanošátků mají problém

Nanošátek FFP2
vydáno 7. března 2021  6:24

Vyjít z domu znamená vybavit se mnoha lejstry. A mít papíry i od výrobce nákrčníků.  celý článek

Bez odborné literatury se svět neobejde, je to cesta k pokroku, říká zakladatel nakladatelství

Rodina Svitákova. Roman zcela vpravo, Klára po jeho pravici
vydáno 6. března 2021  14:21

Nakladatelský dům Grada letos slaví 30 let na knižním trhu, kde patří mezi špičku. Do rodinné firmy nastupuje nová generace a učí se čelit krizi. O...  celý článek

Vaše fotky z Prahy