metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 17 °C

Sobota, 18. září 2021. Svátek má Kryštof.
Havarijní oprava poklopu na Smíchově. | foto: Lydia TimkovaMetro.cz

Smíchovský plechový poklop dořinčel

  11:30
Smíchovským nádražím se už pár dní neozývá nepříjemné řinčení. Zdroj hluku – nedbale položený plech přes šachtu kabelovodu, který tu při každém výjezdu autobusu ze zastávky vydával nepříjemné zvuky – tu totiž nahradila tišší varianta. Podle stavební firmy pověřené opravou díry dopravním podnikem jde však stále o provizorium.

„Kdybychom měli čekat na to, až se úřady domluví a vydají povolení k opravě, cestující by se načekali. Proto jsme zvolili provizorní, chcete-li havarijní opravu, jaká je teď na nádraží k vidění,“ říká pro Metro Petr Froulík z firmy Doubravská stavební. Podle něj tak udělala firma opravu na vlastní pěst, jako vstřícný krok dopravnímu podniku.

Na nedbale zakrytou smíchovskou díru, která se tu stává zdrojem leknutí cestujících i opileckých posunovacích žertíků, upozorňoval deník Metro již začátkem prosince minulého roku.

Poté, co se k díře zprvu nehlásila ani Technická správa komunikací, ani městská část či Pražské vodovody a kanalizace, se k její správě v únoru nakonec přihlásil právě dopravní podnik. Jeho mluvčí Aneta Řehková tehdy přislíbila, že se poklop dočká trvalé opravy nejpozději do konce května, vše však bude záležet na počasí. Zda se ale podaří termín dodržet, je podle Froulíka ve hvězdách.

„Čekáme na vyjádření magistrátu, pak to musíme poslat ještě na další magistrátní odbor. Pak je teprve nějaká šance, že to celé započne,“ vysvětluje Froulík.

Zvonící plech tu donedávna řinčel tak často, že lekal nejen kolemjdoucí, ale i samotné řidiče autobusů. Ti se tu totiž při vyjíždění z některých zastávek nemohli přejíždění přes plech dost dobře vyhnout a nepříjemnému randálu tak nešlo předcházet.

„Vždycky si říkám, co se děje. A to se ten plech ještě při každém přejetí nápravy kousek posune, takže je ho občas potřeba šoupnout o kus zpátky,“ stěžoval si deníku Metro před dvěma měsíci řidič autobusové linky 118 Miroslav Kačerovský.

Komentáře

Hlavní zprávy

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Sto kroků do nebe. Tip na rychlý výlet

vydáno 17. září 2021  5:24

Z rozhledny Máminka uvidíte klidně i Krkonoše nebo Šumavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy