metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 16 °C

Sobota, 18. září 2021. Svátek má Kryštof.
Svědek, nebo vrah? | foto: ČTK

Smyčka se utahuje. Policie je blíže vrahovi z Klánovického lesa

  7:00
Do Klánovického lesa sami raději nechoďte. Muž, který by mohl být vrahem hledače pokladů, se tam podle policie stále vyskytuje.

Obrovskou pátrací akci v Klánovickém lese v pondělí spustili pražští policisté. Domnívají se totiž, že se tam může skrývat muž, který by mohl být svědkem vraždy, ale zrovna tak i samotným vrahem třiatřicetiletého hledače pokladů. Jeho tělo - prostřílené a zapálené - kriminalisté v lese našli letos v červnu.

Do lesa choďte minimálně ve dvou

Kriminalisté zároveň zveřejnili identikit hledaného. Podle svědků muž mezi 40 až 45 lety působí „značně zasmušilým a nepřátelským dojmem“, podle některých až nebezpečným. Podle policejního mluvčího Tomáša Hulana přineslo zveřejnění podoby muže v médiích desítky nových poznatků. „V Klánovickém lese se stále vyskytuje, proto je namístě obezřetnost. Do lesa choďte minimálně ve dvou,“ doporučuje Hulan s tím, že také pokud by někdo tohoto muže spatřil, ať se mu velkým obloukem vyhne a nesnaží se jej sám zastavit.

Mohl by být totiž ozbrojený. „Zároveň žádáme veřejnost, aby si jakékoliv poznatky, byť se mohou ukázat jako liché, nenechávala pro sebe. Všechny postupně prověříme,“ dodal Hulan. Do pátrání se zapojili také strážníci, ti ale věc nechtějí z důvodu citlivosti případu komentovat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Sto kroků do nebe. Tip na rychlý výlet

vydáno 17. září 2021  5:24

Z rozhledny Máminka uvidíte klidně i Krkonoše nebo Šumavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy