metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 4 °C

Čtvrtek 8. prosince 2022. Svátek má Květoslava

Snaha o sjednocení: Jak Wu-chan zvládal vir COVID-19

  7:26

Peking 16. března 2020 (PROTEXT/PRNewswire) - Ve Wu-chanu v centrální Číně, epicentru propuknutí koronaviru, klesly nové případy nakažení virem COVID-19 na jednociferné číslo. Podle videa CGTN byly v pátek zaznamenány pouze čtyři případy.

Poslední údaje ukazují, že se ve Wu-chanu zotavilo více než 36.000 pacientů, což představuje více než 70 procent z celkového počtu případů. Nejvíce postižené město ve střední čínské provincii Hubei je na dobré cestě k zotavení.

Vzhledem k tomu, že z nemocnice je propouštěno více pacientů, tento týden bylo uzavřeno všech 14 dočasných nemocnic ve městě.

Tyto nemocnice přeměněné z veřejných zařízení poskytovaly včasnou léčbu pacientům s mírnými příznaky. Přijali více než 12.000 pacientů.

Takový pozoruhodný pokrok nepřišel snadno. Při zvládnutí epidemie hrála klíčovou roli rychlá mobilizace národních lékařských zdrojů.

Do boje v provincii Hubei bylo vysláno celkem 42.000 zdravotníků z celé země. Do 3. března bylo do Hubei posláno přibližně 65.000 kusů zdravotnického vybavení včetně ventilátorů a zařízení ECMO (umělých plic).

Byly testovány a implementovány léčebné plány, jako je respirační podpora a plazmová terapie. Tradiční čínská medicína pomohla zmírnit příznaky mnoha pacientů a zkrátit dobu léčby.

Mluvčí vlády ve čtvrtek uvedl, že díky opatřením, která přijala Čína, dosáhla nyní vrcholu nákazy.

Podniky mimo oblast Hubei se postupně probouzejí k životu. Více než 95 procent podniků nad stanovenou velikost obnovilo provoz, uvedl v úterý vládní představitel.

Dr. Bruce Aylward, vedoucí týmu společné mise Číny a organizace WHO v boji proti viru COVID-19 řekl, že zopakování úspěchu čínské protiakce jinde bude vyžadovat rychlost, peníze, představivost a politickou odvahu.

Toto krátké video vytvořené televizí CGTN je založeno na skutečných událostech a ukazuje, jak se Čína vypořádala se smrtícím virem a vyléčené pacienty, jako je Han (pseudonym) a jeho otec. S šířením epidemie po celém světě můžeme tohoto společného nepřítele, vir COVID-19, porazit pouze vzájemnou spoluprací.

Původní zprávu naleznete zde:

https://news.cgtn.com/news/2020-03-14/Fight-to-Reunite-How-Wuhan-tackled-COVID-19-ORhUCzRIGs/index.html

Video - https://www.youtube.com/watch?v=cadvezBFZxs

Foto -

https://mma.prnewswire.com/media/1134100/Fight_to_Reunite.jpg

KONTAKT: Jiang Simin +86 18826553286

Hlavní zprávy

Nenápadnou branickou oázu čistí těžká technika. Nádrž Údolní opět napustí začátkem příštího roku

vydáno 7. prosince 2022  19:11

Velká je zhruba jako hokejové hřiště. Málokdo si ale vodní plochy kousek nad bývalým branickým pivovarem všimne. A je to dobře. Retenční nádrž Údolní je...  celý článek

Jsem hrdá na představení s ryze ženským obsazením, říká akrobatka Kristýna Stránská

vydáno 7. prosince 2022  16:30

Pohybu a tanci se věnuje odmalička, kdy reprezentovala Česko v akrobatické gymnastice na evropských i světových šampionátech. Tanečnice a akrobatka...  celý článek

Zima se dá přežít díky pospolitosti, říká antropoložka, která několik let žila na Špicberkách

vydáno 7. prosince 2022  13:58

„Stačí věřit, že jednoho dne ledová černota ustoupí proužku světla, který bude každý den zesilovat,“ říká pro deník Metro vědkyně Zdenka Sokolíčková.  celý článek

Lucie Bílá i Lipo. Letošních vánočních písniček je jako ozdob na stromečku

vydáno 7. prosince 2022  5:11

Jako kdyby se čertovi roztrhl pytel a z něj vyskákaly vánoční písně. Tak to vypadá o adventu roku 2022.  celý článek