metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 10 °C

Pátek, 22. ledna 2021. Svátek má Slavomír.
Hudebník David Stypka
Větší foto
Hudebník David Stypka | foto: SinglTon

Solidarita s rodinou zemřelého zpěváka Stypky je obrovská

14. ledna 2021  7:00 Iveta Benáková Metro.cz
Lidé mohou v oficiální sbírce finančně přispět hudebníkově rodině ještě tři měsíce.

V neděli obletěla Českou republiku zpráva, že v pouhých 41 letech podlehl vážné nemoci spojené s komplikacemi s covidem-19 hudebník David Stypka. Po umělci, kterému byla v roce 2019 diagnostikována rakovina slinivky břišní, zůstala jeho životní partnerka a tři děti.

Nahrávací společnost SinglTon, pod niž se svou kapelou Bandjeez poslední léta spadal, se proto rozhodla jeho rodině pomoci a v úterý zveřejnila oficiální sbírku na webu Znesnaze21.cz s úvodním cílem vybrat 200 tisíc za 91 dní.

„David se svojí kapelou Bandjeez musel kvůli své nemoci a omezením spojeným s pandemií covidu-19 zrušit naprostou většinu svých koncertů v roce 2020. I z těchto důvodů se ocitl s rodinou v kritické finanční situaci. Tato sbírka má pomoci jeho přítelkyni a jejich třem malým dětem. Příspěvky půjdou na částečné zaplacení hypotéky a na další nezbytné rodinné výdaje,“ stálo v úvodních informacích. Ve sbírce, kterou vzápětí sdílelo mnoho jeho kolegů, se původní částka vybrala za pár hodin. Pak byla navýšena na milion a i ten byl záhy překonán.

„Upřímně, takovou vlnu solidarity jsme vážně nečekali. David žije jako člověk a umělec v povědomí mnohem více lidí, než jsme si dokázali představit. K tomu se museli nutně přidat lidé, kteří chtějí pomoci rodině v nouzi,“ reaguje Martin Červinka, umělecký ředitel SinglTonu.

Během prvního dne se sbírka přehoupla přes 2,5 milionu. „Nikdo to nyní nemá lehké. Je obdivuhodné, že i v takové situaci dokážou lidé pomoci. Neuvěřitelné,“ poukazuje Červinka. Navíc sbírka potrvá ještě 89 dní, lidé tak mají šanci přispět a výslednou částku na webové stránce Znesnaze21.cz navýšit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pražské tramvaje byly opraveny v Ostravě

Tramvaj ev.č. 7269 se po opravě z Ostravy vrátila v prosinci 2020. Na snímku je...
vydáno 21. ledna 2021  17:30

Dvojici retro tramvají nechal pražský dopravní podnik opravit externě.   celý článek

Postavil dům z kontejnerů. Teď chce know-how předat dál

Kontejnerový dům v Hranicích na Moravě při dokončování fasády.
vydáno 21. ledna 2021  7:24

Když začal loni v březnu stavět Marek Popálený v Hranicích na Moravě dům z kontejnerů, začali se u něj stavovat místní, ale i další, kteří projížděli....  celý článek

Vyzkoušeli jsme si každodenní patálie pražských řidičů. Místo na sídlišti jsme hledali vážně dlouho

V Novodvorské ulici se parkuji i „v druhé řadě“.
vydáno 20. ledna 2021  17:38

Kroužíme po sídlišti. Je šest večer a my už pět minut hledáme místo. Vytipovali jsme si vchod v Novodvorské v Praze 4, který je v tuto chvíli naším...  celý článek

Hledáte parťáka na výlet? Máme pro vás tip

Z výletu na Okoř.
vydáno 20. ledna 2021  12:00

Máte toulavé boty, rádi sportujete nebo vás baví divadlo, ale vašim přátelům se moc „ven“ nechce? Zkuste facebookovou skupinu Pražáci pro společné...  celý článek

Vaše fotky z Prahy