metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 4 °C

Pondělí, 8. března 2021. Svátek má Gabriela.
Hudebník David Stypka
Větší foto
Hudebník David Stypka | foto: SinglTon

Solidarita s rodinou zemřelého zpěváka Stypky je obrovská

14. ledna 2021  7:00 Iveta Benáková Metro.cz
Lidé mohou v oficiální sbírce finančně přispět hudebníkově rodině ještě tři měsíce.

V neděli obletěla Českou republiku zpráva, že v pouhých 41 letech podlehl vážné nemoci spojené s komplikacemi s covidem-19 hudebník David Stypka. Po umělci, kterému byla v roce 2019 diagnostikována rakovina slinivky břišní, zůstala jeho životní partnerka a tři děti.

Nahrávací společnost SinglTon, pod niž se svou kapelou Bandjeez poslední léta spadal, se proto rozhodla jeho rodině pomoci a v úterý zveřejnila oficiální sbírku na webu Znesnaze21.cz s úvodním cílem vybrat 200 tisíc za 91 dní.

„David se svojí kapelou Bandjeez musel kvůli své nemoci a omezením spojeným s pandemií covidu-19 zrušit naprostou většinu svých koncertů v roce 2020. I z těchto důvodů se ocitl s rodinou v kritické finanční situaci. Tato sbírka má pomoci jeho přítelkyni a jejich třem malým dětem. Příspěvky půjdou na částečné zaplacení hypotéky a na další nezbytné rodinné výdaje,“ stálo v úvodních informacích. Ve sbírce, kterou vzápětí sdílelo mnoho jeho kolegů, se původní částka vybrala za pár hodin. Pak byla navýšena na milion a i ten byl záhy překonán.

„Upřímně, takovou vlnu solidarity jsme vážně nečekali. David žije jako člověk a umělec v povědomí mnohem více lidí, než jsme si dokázali představit. K tomu se museli nutně přidat lidé, kteří chtějí pomoci rodině v nouzi,“ reaguje Martin Červinka, umělecký ředitel SinglTonu.

Během prvního dne se sbírka přehoupla přes 2,5 milionu. „Nikdo to nyní nemá lehké. Je obdivuhodné, že i v takové situaci dokážou lidé pomoci. Neuvěřitelné,“ poukazuje Červinka. Navíc sbírka potrvá ještě 89 dní, lidé tak mají šanci přispět a výslednou částku na webové stránce Znesnaze21.cz navýšit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Doma míváme načančáno, ale venku jsme jako čuňátka

Není mezi těmito plechovkami i některá „vaše“?
vydáno 7. března 2021  17:49

Plechovka letí do křoviska, nedopalek na zem. V obýváku bychom vajgla do koberce zřejmě netípli.  celý článek

Sběratel. Příběhy hodinek někdy dojmou chlapy k slzám

Vzácné kapesní hodinky
vydáno 7. března 2021  11:58

Sběratelství je neodolatelná vášeň. Muž, říkejme mu třeba Vladimír, dokáže o hodinkách, které sbíral, vyprávět hodiny a hodiny. O tom, jak k jednotlivým...  celý článek

Nevypadá to jako respirátor, do krámu vás nepustím! Majitelé nanošátků mají problém

Nanošátek FFP2
vydáno 7. března 2021  6:24

Vyjít z domu znamená vybavit se mnoha lejstry. A mít papíry i od výrobce nákrčníků.  celý článek

Bez odborné literatury se svět neobejde, je to cesta k pokroku, říká zakladatel nakladatelství

Rodina Svitákova. Roman zcela vpravo, Klára po jeho pravici
vydáno 6. března 2021  14:21

Nakladatelský dům Grada letos slaví 30 let na knižním trhu, kde patří mezi špičku. Do rodinné firmy nastupuje nová generace a učí se čelit krizi. O...  celý článek

Vaše fotky z Prahy