metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 19 °C

Sobota 25. června 2022. Svátek má Ivan

Větší foto
Automobil parkující u výstupu z metra Českomoravská. | foto: František VondruškaMetro.cz

Špatně parkovat přímo pod kamerou u policejní služebny není na devítce problém

  15:24
„Čím častěji tudy chodím, tím více se divím,“ říká si každý den cestou na metro Českomoravská čtenář František Vondruška. Na chodníku zde totiž pravidelně stojí zaparkované auto, a to jenom několik metrů od služebny policie.

Ačkoliv vozidlo zabírá kamera městského systému, podle čtenáře se s ním stále nic neudělalo. „Policisté zřejmě dostali za úkol chodit jinudy,“ kroutí hlavou Vondruška.

Podle pražské policejní mluvčí Andrey Zoulové o nezákonném jednání řidiče policisté vědí a celou věc již údajně řeší městští strážníci. „Ze strany řidiče se evidentně jedná o opakované porušení zákona,“ tvrdí Zoulová, podle níž je podobné jednání neukázněných řidičů v okolí Českomoravské na denním pořádku. „Řešení této neutěšené situace není v možnostech již tak značně přetížených policistů,“ říká Zoulová a odkazuje na pražské strážníky.

Přestože by měli být strážníci podle Zoulové o neukázněném řidiči již informováni, podle jejich mluvčí Ireny Seifertové si na něj teprve posvítí. „Přestože je místo hned vedle služebny Policie ČR, přijali jsme vámi zaslanou informaci jako podnět a v rámci běžné hlídkové činnosti se na tento nešvar strážníci z Prahy 9 zaměří,“ sdělila deníku Metro Seifertová.

Ačkoliv jsou podle čtenáře kamery nasměrovány přímo na vozidlo, podle Seifertové tomu tak není. „Místo není pod trvalým dohledem městského kamerového systému. Stejně tak tomu je v případě kamer, které instalovala příslušná městská část,“ dodává Seifertová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Katuško, řekni, že jsi Tachovská, usmívá se spisovatelka

vydáno 25. června 2022  5:44

Po stopách dvou významných brněnských rodin se jako potomek vydává v nové knize spisovatelka Kateřina Tachovská-Vestman. Původem Brňačka sice žije v...  celý článek

Druhé Vyproštění se nekoná. Netflix opět ukazuje, jak se to nemá dělat

Strážce streamu
vydáno 24. června 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Když nemáte od filmu přílišná očekávání, je daleko větší šance si jej v kině či u domácí obrazovky o to lépe vychutnáte. Z téhle nejen u českých diváků...  celý článek

Jeho trenky nosí také slavný Terminátor Karlos Vémola

vydáno 24. června 2022  5:15

Stoprocentně české trenýrky značky Styx vznikají nejen pod rukama šikovných švadlen, ale také na čtyřech šicích strojích. To celé probíhá v šesti externě...  celý článek

Filmaři opouštějí Českou republiku kvůli pobídkám. Už zase

vydáno 23. června 2022  18:40

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Nyní hrozí, že budou točit jinde.  celý článek