metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 5 °C

Úterý 6. prosince 2022. Svátek má Mikuláš
Strážce streamu
Větší foto
Strážce streamu Filip Jaroševský (vpravo) na loňském Comic-Conu | foto: MetroMetro.cz

Speciální filmová rubrika Strážce streamu slaví rok

  5:04
Před rokem, když nás první vlna pandemie ukovala u obrazovek doma, hádali jsme se, čím oživit web Metro.cz. Proto přišel Strážce streamu, který přináší seriály či zábavné pořady, jež lze aktuálně nalézt a zhlédnout on-line na některé ze streamovacích platforem. Na webu Metro.cz ho můžete číst už rok. A munice na další díly této speciální rubriky nám nedojde ani budoucnu. Bavte se!

Když si do vyhledávače na našem webu metro.cz zadáte název Strážce streamu, zjistíte, že čerstvě překročil hranici padesáti článků. Jako první vyšel v rámci této rubriky text o tehdy zbrusu nové akční pecce Vyproštění (Extraction) s Chrisem „Thorem“ Hemsworthem v hlavní roli. Za malé peníze natočil kaskadér komiksovek hromadu povědomě znějící muziky a streamovací gigant Netflix tehdy u diváků skóroval i díky koronavirem vyhladovělým divákům. Článek vyšel 1. května a v době probíhající globální pandemické krize a souvisejících vylidněných kinosálů se premiéra tohoto filmu stala událostí měsíce. Drtivě tehdy vymetla z čela streamovacích žebříčků popularity všechny konkurenční snímky nejen ze stáje televize Netflix, ale i ostatních streamovacích gigantů. Již tehdy jsme se všichni obávali, že se do kina hned tak nepodíváme. Uplynul rok a ukazuje se, že si články o tipech na zajímavé koukání na streamovacích platformách našly cestu i ke čtenářům.

Velmi pravděpodobně se tak stalo také proto, že se nabídka internetových televizí za tu dobu výrazně rozšířila a zkvalitnila. A že během pandemie téměř neexistovala adekvátní náhrada v podobě kina.

Máme se nač těšit
Munice na další Strážce streamu nám velmi pravděpodobně nedojde ani v budoucnu. Pro mnoho diváků po celém světě se staly internetové televize a jejich obsah trvalou náhradou potemnělých kinosálů. Sledovanost vysílání na malých obrazovkách je podle aktuálních průzkumů nejvyšší za posledních čtyřiadvacet let. K tomu si přičtěme fakt, že mnoho nejočekávanějších filmových novinek si letos odbude premiéru nikoli v kinech, ale v některé z internetových televizí. A nejsou to žádné trapné čudly, ale i očekávané hity, jakým je horor V zajetí démonů 3, sci-fi Duna, čtvrté pokračování kultovního The Matrix nebo zombie akční pecka Army of the Dead režiséra Zacha Snydera. Právě článek o jeho režisérském sestřihu Ligy spravedlnosti, který se mu podařilo dotočit, protlačit přes studio a následně s pompou odprezentovat na platformách HBO Max a HBO GO, byl pro mě jeden z nejosobnějších, jaký v rámci Strážce streamu vyšel.

Co si pustit?

  • Několik rychlých tipů na víkend.
  • Na HBO GO čerstvě vyběhlo první několik dílů čtvrté řady antiutopického dramatu Příběh služebnice. Tenhle seriálový a knižní hit z blízké budoucnosti, kde lidstvo bojuje s neplodností, a proto si vymyslí totalitní režim s nedobrovolnými rodičkami v podivných outfitech, sice již ztrácí dech, pořád jde ale o solidní podívanou.
  • Pro ty, kteří chtějí vypnout, je tu čerstvě ukončená druhá řada reality show The Circle USA na Netflixu. Z jejího pokryteckého konce jsem trochu zklamaný, vy třeba nebudete.
  • Seriálovou jistotou je i Deadly Class. Tahle teenagerovská pecka z produkce kabelovky Syfy o škole pro superhrdiny, bůhvíproč, aktuálně trenduje na Netflixu. A to i přesto, že je dva roky stará. Pokud jste neviděli, oprašte. Příjemně vám jeho jediná řada uběhne.

O filmech jako v hovoru s kamarády
O takzvaném Snyder Cutu – legendární režisérské verzi Ligy spravedlnosti, která má být daleko lepší než v kinech neúspěšný propadák z roku 2017, jsme s kamarády za poslední roky napovídali mnoho. A co si budeme nalhávat, i Strážce streamu vlastně píšu tak trochu formou i způsobem, jakým bych své dojmy sděloval kamarádům v hospodě či na grilovačce. O to víc mě těší, že můj každotýdenní koukací výběr baví někoho číst, porovná si své názory a postřehy s těmi mými, nebo si třeba onen seriál, pořad či film pustí po jeho přečtení. Strážce streamu děkuje. Třeba si za rok podobné bilancování zopakujeme.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strkejte si ruce do kyblíků s ledem, brzy vám bude hej, radí biohacker Libor Mattuš

vydáno 6. prosince 2022  13:59

S biohackerem Liborem Mattušem se potkáváme na konferenci o štěstí v práci, kde zvědavým přihlížejícím popisuje příznivé účinky chladu na tělo. Okamžitý...  celý článek

Období až opulentních hostin se blíží, dají se zvládnout bez těžkostí

vydáno 6. prosince 2022  6:00

Chcete se po svátcích vejít do svého oblečení? Na přibírání má vliv nedostatek spánku, kila naskáčou i po alkoholu.  celý článek

Pokud budete dárky pod stromeček lovit on-line, dejte si pozor na podvodníky

vydáno 5. prosince 2022  6:31

Věci z druhé ruky jsou díky příznivé ceně a ekologickému aspektu čím dál oblíbenější. Dříve sloužily spíše pro osobní potřebu, zato letos se pod...  celý článek

Geometrie a její symetrie uklidňují můj vnitřní zmatek, říká o svých špercích Hana Melčová

vydáno 4. prosince 2022  17:33

Jako malá si Hana Melčová přála prodávat v květinářství, líbilo se jí množství barev, tvarů květin a tvůrčí prostředí. Před lety začala pod značkou...  celý článek