metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 12 °C

Neděle, 17. února 2019. Svátek má Miloslava.
Okolí rybníka Džbán
Okolí rybníka Džbán letos v květnu | foto: Jiří John/Spolek Veleslavín-Vokovice k životuMetro.cz

Špína do Džbánu přitekla z Vokovic

2. července 2017  5:46 Filip Jaroševský Metro.cz
Hygienici hlásí znečištění. Dle místních ho způsobila voda z Vokovického rybníka.

V přehradním koupališti Džbán v Praze 6 se rapidně zhoršila kvalita vody. Kontrola pražských hygieniků tak jen potvrdila obavy místních i majitele koupaliště, kteří se podobné situace obávali již měsíce předtím. Ještě před nedávnem se tu totiž kolem břehu začaly hromadit plovoucí nečistoty, bahno a mrtvé ryby.

Podle majitele Martina Bezvody nepříjemnosti způsobila neodborná manipulace s vodou přitékající do koupaliště. „Na přítoku do našeho koupaliště se nejdříve začal objevovat kal, který nám provozovatelům způsobil spousty práce a starostí,“ řekl deníku Metro před měsícem majitel koupaliště a dodal, že se obává o kvalitu vody pro nadcházející sezonu.

Ačkoliv jeho tým při čištění koupaliště rozhodně nezahálel, jeho voda si příliš kladný posudek hygieniků neodnesla. Džbán dostal na stupnici hygieniků trojku, čímž se sice nezařadil po bok rybníku Šeberák, kde se nyní kvůli sinicím nedá koupat vůbec, může si ale podat ruku s Hostivařskou přehradou, která je na tom dle odborníků stejně.

Podle místních z nedalekých Vokovic, kteří tu před časem s nedůvěrou sledovali čištění místního rybníka, za situaci může neodborný zásah Lesů hlavního města Prahy. Ty ho pravidelně provádějí pro pražský magistrát. Vokovický rybník přitom podle předsedy spolku Veleslavín – Vokovice k životu Jiřího Johna slouží koupališti jako jakýsi filtr na bahno, listí a větve, které přes něj do Džbánu nemají mít šanci se dostat.

„Černá smrdutá voda, kterou proplachovali Litovický potok a dno Vokovického rybníka, tekla nedopatřením do Džbánu několik hodin. Přitom se blíží koupací sezona a výluh z rozkládajícího se masa mrtvých ryb dodá vodě patřičný říz,“ dodává John. Pochybení při čištění rybníka popírají jak Lesy hlavního města Prahy, tak pražský magistrát.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Chceš knihu? Jeď na Čerňák!“

Sídliště Černý Most
vydáno 17. února 2019  11:11

Vojtěch Havlovec spolu s kamarády vydal knihu o Černém Mostě. Název Linka č. 141 připomíná legendární autobus, který v době před postavením metra lidem ze...  celý článek

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám