metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 4 °C

Úterý 29. listopadu 2022. Svátek má Zina

Spodní frézka je nepostradatelným vybavením pro každého truhláře. Na co si dát při jejím výběru pozor?

  13:10
Práce se dřevem je jedním z nejstarších řemesel na celém světě. Již tisíce let před naším letopočtem přinášelo toto umění lidem bezpečí, pohodlí i tolik důležitou obživu. Postupem let se nároky na řemeslníky přirozeně zvyšovaly, a tak začala vznikat pestrá škála nejrůznějších nástrojů, přelomových postupů a v dnešní době i elektrických zařízení.

Jedním z těchto novodobých vynálezů je i spodní frézka, jež dokáže optimalizovat mnoho výrobních činností.

Bez vhodného náčiní to nejde

Každý zkušený truhlář si zajisté moc dobře uvědomuje, kolik vybavení vyžaduje i ten nejmenší projekt. To zahrnuje jak ruční pomůcky, tak i spoustu šikovných zařízení, mezi něž se řadí například různé druhy pil, soustruhy, podavače, filtrační jednotky, lisy či třeba spodní frézky. Vhodné použití jakékoliv vychytávky sníží čas potřebný k realizaci jednotlivých kroků zakázky, usnadní vaši práci, a tím pádem přirozeně zvýší zisky každého podnikatele.

Výběr jednotlivých strojů by se přitom neměl řídit jen na základě co nejnižší ceny, protože pouze ověřená kvalita zvládne dlouhodobě zajišťovat adekvátní výdělky. Zároveň je nutné sledovat specifika vašich konkrétních postupů a zpracovávaného materiálu, protože každý typ zařízení zvládne něco trochu jiného. Ať už se bavíme o výkonu motoru, rychlosti otáček vřetene či jeho průměru, maximálním zdvihu nebo jakémkoliv dalším kritériu, nikdy nepodceňte žádnou maličkost.

Dřevoobráběcí stroje umí divy

Frézka je alfou i omegou vaší dílny. V dnešní době je jádrem drtivé většiny projektů nejen špičková přesnost, ale i hladký povrch a spolehlivě obroušené hrany. V těchto ohledech bude spodní frézka vaší pravou rukou, bez níž by to opravdu nešlo. Živí-li vás práce se dřevem a myslíte-li to s tímto podnikáním vážně, určitě sáhněte po dražších profesionálních typech. Ty sice v počátcích představují výraznější investici, ale v dlouhodobém měřítku se rozhodně vyplatí.

Zároveň vám umožní potřebnou variabilitu v nastavení, což se týká především otáček vřetene, jeho maximálního zdvihu, naklápění, směru pohybu a dalších kriticky důležitých oblastí. Dražší moderní vynálezy jsou často ovládány elektronicky, takže budete schopni přesně určit jednotlivé hodnoty pohybů a dočkáte se i mnoha bezpečnostních funkcí. Tyto i další schopnosti jsou doménou hlavně německých strojů, které dlouhodobě patří mezi špičku ve svém odvětví.

Velikost, výkon a detaily

Před pořízením jakéhokoliv zařízení budete muset zjistit, zdali jeho základní specifika splňují vaše konkrétní požadavky. Určitě se nebojte pečlivě konzultovat svá přání i obavy s některým z ověřených dodavatelů, jichž se na území naší země pohybuje rovnou několik. Výhodou je i osobní návštěva, během které si budete moci osahat několik různých typů frézek, promluvit si s odborníky a zvolit si to nejlepší možné řešení.

Jedním z nejvíce populárních obchodníků je známá společnost Pilart, jež se pohybuje ve svém odvětví již téměř dvacet let. Její specializací je dřevoobráběcí i kovoobráběcí průmysl, přičemž se zaměřuje na prodej německých strojů, jejich servis a přidružené dodatkové služby. V současnosti dodala českým podnikatelům více než šest tisíc různých produktů, o něž se dlouhodobě stará.

Dotace potěší

Není nutné kupovat za hotové peníze, protože získáte při spolupráci s těmito profesionály možnost vyřízení leasingu. Zajímavým benefitem je i vyřízení dotací, díky nimž výrazně snížíte finanční náročnost, se kterou přichází dřevoobráběcí stroje všeho druhu. Podívejte se na stránky pod vloženým odkazem, přečtěte si potřebné informace a rozhodněte se sami.

Hlavní zprávy

Žádné smutné stromky u popelnic. Vánoční jedle v květináči rychle mizí

vydáno 29. listopadu 2022  6:00,  aktualizováno  9:49

Už pošesté si lze od správců lesů pořídit vánoční stromek, který má budoucnost. Má to ale pár háčků.  celý článek

Šli jsme víc směrem k písničce, říká v rozhovoru pro deník Metro hudebník Lipo

vydáno 28. listopadu 2022  17:02

V pátek vyšlo čtvrté studiové album Jonáše Červinky. Umělec známý jako Lipo na desce Příběhy změnil několik věcí. Neobrací se už k hiphopové scéně,...  celý článek

Občas se objeví dílo, které ještě nemáme, říká v rozhovoru pro deník Metro vnuk Josefa Lady

vydáno 28. listopadu 2022  11:15

Zasněžené kopce, vesničky a děti v beranicích. To jsou typicky ladovské Vánoce, které letos můžete zažít i v pražském Centru Černý Most – celá výzdoba se...  celý článek

Pražané stárnou. Pomoct má i nové centrum sociálních a zdravotních služeb na Vinohradech

vydáno 28. listopadu 2022  4:50

Na území hlavního města nastálo žije více než tři sta tisíc důchodců, tedy podle statistik asi čtvrtina populace. Center pro seniory se však v Praze...  celý článek