metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie

Společnost Arthur D. Little zveřejnila zprávu o stavu mediálního trhu na rok 2022

  12:41
Londýn 20. června 2022 (PROTEXT/BusinessWire) - Společnost Arthur D. Little (dále jen “ADL”) zveřejnila svou stěžejní zprávu o stavu globálního mediálního trhu na rok 2022. Zaměřuje se na to, jak by měly společnosti v oblasti médií, sportu a zábavy reagovat na svět po pandemii covidu-19, a to jak využitím stávajících příležitostí, tak i transformací svého podnikání, aby zůstalo pro spotřebitele nadále atraktivní.

Zpráva identifikuje klíčová témata, která formují novou éru médií, včetně:

rozvoje funkcí D2C, přičemž momentálně nejrychleji rostoucí platformou pro videoreklamu je Connected TV,

rostoucí nestability obchodního modelu společnosti Netflix, na které se začíná projevovat odliv zákazníků,

role a možností Webu3, co se týče poskytování nového zdroje příjmů pro odvětví TV a videa.

Cílem této zprávy je poskytnout informace o trhu a odborný pohled čtyřem klíčovým částem globálního mediálního ekosystému:

Vedoucím pracovníkům v mediálním průmyslu – pomáhá jim identifikovat příležitosti pro vertikální nebo horizontální integraci, a také řídit optimalizaci portfolia a strategie uvádění na trh.

Vedoucím pracovníkům v telekomunikačním průmyslu – poskytuje jim vodítka pro rozvoj jejich vedlejších obchodních segmentů.

Finančním investorům – upozorňuje na nejatraktivnější segmenty trhu a na akviziční cíle.

Akademické komunitě – představuje ucelený soubor dat a rámec pro budoucí výzkum transformace mediálního průmyslu.

Závěry této zprávy, které se týkají současných trendů na trhu, byly získány na základě rozsáhlých rozhovorů s vedoucími pracovníky a vycházejí ze zkušeností z projektů s globálními mediálními subjekty ve všech segmentech. Kvantitativní stanovení velikosti trhu a prognóza budoucího vývoje odvětví zahrnuje 53 zemí a desetileté období od roku 2015 do roku 2024.

Shahid Khan, partner a vedoucí globálního mediálního segmentu ve společnosti ADL, uvedl: "Od začátku roku 2022 vykazuje mediální trh silné známky oživení. Tradiční hráči na poli médií dále využívají možností digitálního světa, zatímco nováčci na trhu pokračují v investování, přičemž aktivity v oblasti fúzí a akvizic nevykazují žádné známky oslabení. Nástup webu 3.0 a NFT také vytvořil nové příležitosti pro vlastníky obsahu, značky, agregátory a zprostředkovatele, i když ne všechny inovace jsou předurčeny k úspěchu."

Maureen Kerr, partnerka, a Gabriel Mohr, ředitel společnosti ADL, spoluautoři zprávy, uvedli: "Náš průzkum ukazuje, že globální mediální průmysl může postupovat vpřed více cestami – jediné, co je však neudržitelné, je setrvat na staré cestě. Chytré a rychlé uvedení na trh, investice a akvizice mohou představovat rozdíl mezi prosperitou a bezvýznamností, přičemž nové technologie mají potenciál radikálně změnit mediální krajinu."

Zprávu o stavu mediálního trhu společnosti ADL pro rok 2022 si můžete stáhnout zde.: https://tinyurl.com/2p987nhr

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220614006098/cs/

Více informací vám poskytne:

Cate Bonthuys

Catalyst Comms

+44 7746 546773

Zdroj: Arthur D. Little

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek