metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána

Společnost Huawei a partneři podporují digitální inkluzi v Ugandě prostřednictvím projektu DigiTruck

  15:28
Kiruhura (Uganda) 14. března 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - DigiTruck poskytne bezplatné školení v oblasti digitálních dovedností pro více než 10.000 účastníků.

Ugandský prezident H. E. Yoweri Kaguta Museveni oficiálně zahájil nový projekt DigiTruck v Ugandě.

Projekt v průběhu tří let zprostředkuje bezplatné školení v oblasti digitálních dovedností více než 10.000 účastníkům.

Projekt DigiTruck, který byl zahájen 8. března na akci u příležitosti oslavy Mezinárodního dne žen (MDŽ) v okrese Kiruhura, je součástí iniciativy TECH4ALL společnosti Huawei, což je dlouhodobá iniciativa společnosti zaměřená na podporu inkluze a udržitelnosti po celém světě.

Prezident Yoweri Museveni na Twitteru uvedl: „Zahájil jsem projekt Huawei DigiTruck v Ugandě. Projekt, z něhož bude mít prostřednictvím digitálních dovedností během tří let prospěch více než 10 000 Uganďanů – zejména pak jua-kali, majitelé podniků, ženy, mladé dívky a studenti." Dodal ještě: „Digitální transformace je jednou z klíčových hnacích sil efektivního rozvoje lidského kapitálu, a proto je mi potěšením zahájit tento projekt Huawei."

V souladu s tématem MDŽ „DigitAll: Inovace pro genderově rovnou budoucnost" a ugandského národního tématu „Rovné příležitosti ve vzdělávání, věda a technologie pro inovace a genderově rovná budoucnost" jsou prioritními příjemci projektu Uganda DigiTruck dívky a ženy. Dalšími cílovými příjemci jsou mladí lidé a majitelé mikropodniků a malých podniků, Jua-Kali'.

„Digitalizace podniků Jua Kali zajistí udržitelné příležitosti k obživě pro neformální sektor, protože umožní malým podnikům zapojení se do regionálního a celostátního obchodu, rozšíří okruh zákazníků a umožní podnikům poskytovat klientům větší rozsah služeb a produktů," uvedl plukovník Okello P. Charles Engola, státní ministr práce, zaměstnanosti a průmyslových vztahů v Ugandě. „Školení také zlepší finanční inkluzi díky lepší schopnosti operovat s mobilními penězi a rozšíří pracovní příležitosti, zejména ve venkovských oblastech."

Projekt Uganda DigiTruck, který probíhá ve spolupráci s ministerstvem práce, organizací Gender and Social Development a mezinárodním sociálním podnikem Close the Gap, je v souladu s vizí země do roku 2040, národním rozvojovým plánem a strategií digitální agendy v oblasti vzdělávání. Tyto iniciativy se zaměřují na podporu základních digitálních dovedností, digitální komunikace a informací, digitálních transakcí, využívání internetu k řešení problémů, online bezpečnosti, občanské odpovědnosti a ochrany osobních údajů.

„Close the Gap je mezinárodní sociální podnik, jehož cílem je překonávat digitální propast a který věří, že přístup k digitálním dovednostem je klíčem k posílení ekonomického a sociálního postavení jednotlivců," uvedla Francisca Muema, projektová manažerka DigiTruck z organizace Close the Gap.

DigiTrucks jsou mobilní učebny na nákladních vozidlech, které lze převézt do vzdálených komunit, kde chybí školicí zařízení. V každém 40hodinovém kurzu si studenti osvojí dovednosti v oblasti digitální gramotnosti, jako je používání zařízení, kancelářského softwaru a internetu, jakož i jemné dovednosti, jako je psaní životopisu, podávání žádostí o zaměstnání online a provozování online podnikání. Ugandské vozidlo DigiTruck, který je připojeno prostřednictvím sítě 4G, pojme na jednom sezení 20 studentů a je vybaveno chytrou obrazovkou Huawei IdeaHub, chytrými telefony a notebooky. Všechna zařízení napájí solární energie, takže mohou vozidla DigiTruck poskytovat své služby i v obcích, kde není k dispozici elektrická síť.

„Tento projekt umožní lidem z nejvzdálenějších ugandských oblastí získat dovednosti v oblasti informačních a komunikačních technologií a podpoří jejich podnikání pomocí elektronického obchodování a online marketingu. Proto máme slogan ,Lepší vy pro lepší Ugandu'," prohlásil Gao Fei, generální ředitel společnosti Huawei Uganda. „Budeme i nadále inovovat a společně s našimi partnery se snažit podporovat inkluzivnější a udržitelnější digitální svět pro všechny."

Společnost Huawei dosud realizovala projekty DigiTruck v Keni, Ghaně a Francii, přičemž se zaměřila na poskytování digitálních dovedností lidem, u nichž je největší pravděpodobnost, že budou v digitálním světě opomíjeni – včetně venkovských komunit, starších lidí a nezaměstnaných mladých lidí, osob se zdravotním postižením a žen.

O iniciativě Huawei TECH4ALL

TECH4ALL je dlouhodobá iniciativa a akční plán společnosti Huawei v oblasti digitálního začleňování. Projekt TECH4ALL je založen na inovativních technologiích a partnerstvích a jeho cílem je podpořit začlenění a udržitelnost v digitálním světě.

Více informací naleznete na webových stránkách Huawei TECH4ALL na adrese https://www.huawei.com/en/tech4all

Sledujte nás na Twitteru:

https://twitter.com/HUAWEI_TECH4ALL

Photo - https://mma.prnewswire.com/media/2031200/DigiTruck_project_launched_H_E_Yoweri_K_Museveni_President_Republic.jpg

KONTAKT: Chris Chen, chris.chencong@huawei.com

Hlavní zprávy

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek