metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Cirque Inextremiste servírují nálož odvahy

  12:47
Jeden z vrcholů Letní Letné hraje na struny rizika, silných zážitků i nekorektního humoru.
Momentka z představení. | foto: Frantisekkontrman.eu

Na Letné už tahle francouzská partička byla, a to s inscenací Extremités. Nyní nabízí trojice akrobatů, kteří si říkají Cirque Inextremiste, novinku Extension. A rozhodně se vám u ní bude tajit dech.

Celé představení začíná hlášením, že při něm nemáte fotit a natáčet. Následují ale další zákazy včetně emocí, což následně jiný hlas utne se slovy: „Naopak, dnes je dovoleno všechno.“ Tím si však pořadatelé shodili i onen logický zákaz fotografování. Když se o to občas někdo pokusil, hned ho uvaděčky šly upozornit, že takhle ne. V hlášení se také dozvíte, že pokud se necítíte dostatečně odvážně, máte najít východ a odejít. Což není marná rada. Další vám dám já. Nesedejte si do sektoru C, pokud se bojíte.

Ovšem odvaha nechybí především trojici účinkujících. Na úvod překvapí drsným humorem na úkor handicapovaných, když dvojice vykuků dělá naschvály kolegovi, který je na vozíčku. Ten mu ale schovají. Když je třeba uvězněn v koši, flusají na něj kuličky. On se jim však v dalších minutách náležitě pomstí, dokonce i s úroky.

Rémi Lecocq totiž vymění vozík za bagr. Už suverénní nájezd na scénu za zvuků přiléhavé hudby a v mlze z páry je impozantní. Pak se ale začnou dít věci. Se svými kolegy, kteří balancují na prkně a barelech, si právě s pomocí bagru pohrává jako kočka s myší.

Duo akrobatů létá vzduchem v pozicích a rychlostech, které by si nikdo nepřál. Občas i přímo nad publikem. Vše graduje, když se na prknech sevřených v lopatce bagru proletí i jedna z divaček. Rozhodně lepší zážitek než na nedaleké matějské pouti.

Potlesk je samozřejmě vítán kdykoliv, většinou je pro něj však signálem vyhození náhražky lístků růží jedním z akrobatů do vzduchu. Takových drobných vtipných momentů se dočkáte více. Třeba i v ději, kdy se jeden z mužů snaží marně napít piva.

Kdybyste se báli, že soubor při ježdění bagrem není ohleduplný k životnímu prostředí, vězte, že většinu času je zapojen na elektřinu. 

Autor: Pavel Urban Metro.cz

Hlavní zprávy

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek

Bitcoin bude brzy stejně běžný jako psaní e-mailů, říkají bratři Kuchařovi

vydáno 27. května 2024  19:00

Bratři Martin a Matyáš Kuchařovi dostanou již v polovině příštího měsíce do Prahy nejvlivnější jména bitcoinového, respektive kryptoměnového světa. Po...  celý článek