metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Pátek 22. září 2023. Svátek má Darina
Strážce streamu
Další 1 fotografie v galerii
Too Hot to Handle má druhou řadu. | foto: NETFLIX

Cvičené opice, které nemohou souložit. Too Hot to Handle má druhou řadu

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Na rajském pobřeží si dávají dostaveníčko krásní nezadaní. Ale má to háček. Aby vyhráli úžasných sto tisíc dolarů, musejí se vzdát sexu. Takhle zní synopse pořadu Too Hot to Handle, který se nyní dočkal na Netflixu druhé řady. Ta je stejně pitomá jako ta první. A bohužel také podstatně méně originální.

Zábavnost i achillova pata vztahové reality show Too Hot to Handle tkví i napodruhé v tom, jak moc povrchní parta se na obrazovce sešla. Zatímco první sérii pak Netflix zveřejnil celou naráz, tu druhou uvedl tento a minulý týden po polovinách. Přiznám se, že jsem se do druhé půle musel nutit. Pořád jde ale o neuvěřitelně snadno koukatelný produkt, který v podstatě nejde po jeho zapnutí znovu vypnout. Patří tedy do naší internetové rubriky Strážce streamu.

Nadržení Vyvolení
Pokud jste neviděli ani první řadu, vězte, že Too Hot to Handle připomíná například tuzemskou reality show Vyvolení, kterou dávali před pár lety na Primě. Jak je ale na Netflixu zvykem, tahle vztahovka je podstatně svižnější a obsazená desítka hezčí a nadrženější. I proto se v jednom kuse řeší, kvůli komu je zase výhra o něco nižší. Za každé fyzické sblížení tu totiž létají vzduchem pokuty. Hlavní pravidlo show totiž zní: Žádné dotýkání erotické povahy! Z toho plyne celá řada humorných či trapných situací. Lví podíl na tom má právě složení soutěžících, které je jak v první, tak v druhé řadě plné extrémně náruživých jedinců, kteří si myslí, že bez sexu doslova umřou. Tyhle nepříliš ostré tužky v penálu perfektně bavili v první řadě. V druhé však originální koncept začíná pomalu vrzat.

Podruhé už ne
Kritizovat na vztahových reality show, že jsou příliš tupé, je už z povahy věci nesmysl. Co naplat, že se při jejich sledování ničíte mozkové buňky, ťukáte si na čelo či ztrácíte čas, který by bylo rozumnější věnovat čemukoliv lepšímu. Pokud jim totiž dáte šanci, spolehlivě vás vtáhnou a zabaví na několik hodin. A to je, co si budeme povídat, cílem a účelem streamovacích platforem i klasických televizních kanálů. Netflix navíc tenhle formát perfektně umí a nahání na nich každoročně tučná čísla sledovanosti. O to více zamrzí, že se po nedávno uveřejněné a vcelku povedené nové řadě jiné vztahové show The Circle vytasil s tak průměrnou podívanou. Too hot to Handle totiž napodruhé skřípe.

Too hot to handle

Zákaz erotiky
První sezóna byla natočena v Mexiku, druhá (a zatím tajná třetí série) pak vznikly na dvou karibských ostrovech Turks a Caicos, které spadají pod jurisdikci Velké Británie. Rád bych na tomto místě napsal, že tím výčet novot a změn k lepšímu teprve začíná, opak je ale pravdou. Opět tu totiž máme partu nadrženců s manýry cvičených opic, kteří se během několika minut i kvůli stejnému castingovému oddělení a totožném konceptu pořadu vyprofilují naprosto totožně, jako jejich předchůdci z první řady. Nechci spoilerovat, ale Netflix nám servíruje dvojníky lidí z první řady. Znovu tu máme černovlasou krásku, kterou chtějí všichni mužští soutěžící, i hezouna zajíčka, který ji navzdory zákazu a pobouření ostatních pravidelně obhospodařuje. Pak tu máme nějaké další pseudopáry, no a pak také hromadu těch, kteří se i přes svou domnělou atraktivitu a okázalou chuť souložit nakonec rozhodnou proplout pořadem bez známek chuti dělat cokoliv zajímavého.

První řadě bylo mnoha diváky vyčítáno, že nebyla pravidla předem vyložena jak jim, tak soutěžícím. V druhé řadě ale na pokrok nedošlo. Spíše naopak. Nakonec je tedy na divákovi, zda tuhle hru přijme i na podruhé. A zda uvěří tomu, že Netflix napodruhé vybral partu, která neměla zpočátku tušení, že se účastní Too Hot to Handle, nýbrž soutěže s krycím názvem Parties In Paradise.

Vzpomínka na předchozího Strážce streamu: Devítka Rychle a zběsile je zase o rodině.

Ačkoliv nové Rychle a zběsile, o kterém jsme psali minule, nedosahuje kvalit svých předchůdců, zabralo alespoň tržebně. V Americe má největší otvírák od posledních Star Wars. Suverénní otvírák za 70 milionů dolarů sice zaostává za skoro stomilionovým rozjezdem osmého dílu, přesto jde o největší americký opening od prosince 2019.

Komentáře

Hlavní zprávy

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek

I vstupní prohlídka u praktického lékaře může zachránit ledviny

vydáno 21. září 2023  9:52

Své dětství a většinu dospívání prožil Vojtěch Růta (25) v jižních Čechách. Zde také chodil na gymnázium a věnoval se svým oblíbeným sportům, jako...  celý článek

S postižením sluchu se v tuzemsku potýká více než půl milionu lidí. Ti dál narážejí na problémy

vydáno 21. září 2023  5:01

„Dlouhodobě vnímáme, že mnohdy nejen úřady, ale i různé instituce ani nevědí, jaké mají lidé se sluchovým postižením potřeby, jaké prostředí jim mají...  celý článek