Největší hollywoodskou ságou vedle Marvelu byla v posledních letech ta, která mediálně rozebírala soukromí Johnnyho Deppa. Kdysi nedotknutelné hvězdě uškodil soudní cirkus s exmanželkou Amber Heard a velká studia stojící za Piráty z Karibiku či Fantastickými zvířaty od něj dala ruce pryč. To se ale mění. Depp právě získal první velkou studiovou roli po letech menších zakázek a podle nejmenovaného producenta je blízko k dohodě s Disneyem o zopakování životní úlohy kapitána Jacka Sparrowa.
Tisíc a jedna změna
Osud šestých Pirátů z Karibiku se po vlažnějším přijetí Salazarovy pomsty z roku 2017 neustále aktualizoval. Miliardovou sérii si nikdo pohřbít netroufne, mluvilo se tedy také o různých odvozených projektech včetně toho ženského s Margot Robbie, které by na fantaskní vody opanované Černou perlou a Bludným Holanďanem vypluly bez ohrožené Deppovy účasti. Producent Jerry Bruckheimer ostatně loni pro Entertainment Weekly zmínil dva připravované projekty, jeden s Robbie a druhý ve formě kompletního restartu ságy.
Zpátky v sedle
Filmové výpravy za Truhlou mrtvého muže, Na konec světa či Na vlny podivna ovšem hodně těžily z charizmatu hlavního herce, Jack Sparrow v Deppově podání patří k nejoblíbenějším hrdinům stříbrného plátna. Klasické pokračování v podobě Pirátů z Karibiku 6 by se tedy v nejisté době vyplatilo snad nejvíc, Depp navíc po šedesátce zase aktivně pracuje. Minulý týden vyšlo najevo, že si zahraje vedle Penélope Cruz v akčním thrilleru Day Drinker od Lionsgate a v režii Marca Webba (Amazing Spider-Man, Sněhurka).
Dva scénáře
Podle magazínu The Express už Disney s jednašedesátiletou ikonou vyjednává a je blízko k tomu, aby Sparrow v kinech naštval ještě aspoň jednu mstivou entitu pirátských vod. Setkání se studiovými hlavouny potvrdil jeden z producentů, který poskytl vyjádření. „Scénář už je připraven a Disney to vnímá jako restart série, což znamená, že dveře budou dokořán otevřené pro další budoucí epizody s Johnnym, navzdory všemu, čím si prošel. Ve skutečnosti měli připravené dva scénáře – jeden s Johnnym v hlavní roli a druhý bez něj – a teď jsou připraveni ten bez něj zrušit.“
Vše začalo v Disneylandu
Disney, jehož zábavní atrakce sérii před čtvrtstoletím inspirovala, tedy otáčí o sto osmdesát stupňů. Depp si zřejmě opět bude moct nadiktovat lukrativní podmínky, které měl naposledy jako Grindelwald ve Fantastických zvířatech. Warneři mu tehdy museli vyplatit desítky milionů dolarů, aby jej po poprasku s Heard vyvázali ze smlouvy. Piráti z Karibiku 6 by měli ideálně vyjít už příští rok na jaře, natáčení tedy musí odstartovat brzy.
S hotovými scénáři, které mohli pilovat skoro celou dekádu, by takový vývoj skutečně mohl proběhnout. Depp už sice není nejmladší, ale pokud ve slavném kostýmu znovu rozhodí rukama, publikum na to bezpochyby ještě uslyší. Vrátit se v tom případě mohou i Orlando Bloom či Keira Knightley – a možná i záporák Davy Jones (Bill Nighy).