V českých kinech od tohoto čtvrtka straší. Svou premiéru si zde totiž odbývá rodinná animovaná a nadabovaná pohádka s názvem Elli a parta příšeráků. Za snímkem pojednávajícím o trampotách partičky sympatických duchů stojí dvojice německých režisérů Piet De Rycker a Jesper Moller. Druhý jmenovaný je českým divákům známější díky své účasti na oblíbeném francouzském animáku Asterix a Vikingové z roku 2006.
Bu, bu, bu
Snímek pojednává o duchovi jménem Elli. Mrtvá holčička by chtěla být součástí velké a šťastné rodiny, a ne jen strašidelný duch žijící v osamoceném domě se svým strýčkem. Chtěla by být normální. Jednoho dne se jí strýc ztratí, tak se ho vydá hledat. Po cestě potká partu příšer a najednou se všichni ocitnou v nebezpečí. Aby odvrátili velkou katastrofu, musí držet při sobě a vysvobodit strýčka z věže.
Rodinu si vybíráš srdcem
Elli a parta příšeráků jsou podle tvůrců animovaného snímku všechno, jenom ne normální.
„Náš film se dotýká poměrně mnoha témat, která jsou podle nás nejen důležitá, ale také blízká dětem i dospělým na celém světě. Řešíme i velmi aktuální věc: neopatrné zacházení s moderními technologiemi může být pro život, jak ho známe, velmi nebezpečné,“ říká jeden z dvojice režisérů filmu Piet de Rycker a dodává: „Ještě důležitější je však ústřední poselství o respektu a inkluzi a o nebezpečí rozdělování našeho světa na ‚my‘ a ‚oni‘. A konečně, a to je možná poselství filmu, které je nám všem nejbližší, zní: Svou skutečnou rodinu si vybíráš srdcem.“
Postlerová i Zahálka
Jestli se podaří Elli a jejím novým kamarádům zachránit strýce a najít vytouženou velkou rodinu, bývá u podobných snímků jasné již předem. Stejně jako to, kdo bude dabovat hlavní animované hrdiny. V českém znění se mohou diváci tentokrát těšit na Janu Postlerovou, René Slováčkovou, Terezii Taberyovou, Janu Zenáhlíkovou, Andreu Elsnerovou, Bohdana Tůmu, Jana Šťastného, Martina Zahálku, Pavla Šroma, Jana Škvora a další. Hudbu pro film složil Francouz Amaury Laurent Bernier.


















