metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 20 °C

Čtvrtek 5. října 2023. Svátek má Eliška
Michal Dalecký | foto: MAFRA

Michal Dalecký se opět vydá po stopách kriminálníků

  14:57
Úspěšný seriál Dáma a Král se 27. října vrací na televizní obrazovky. V nových dílech diváci uvidí známé hrdiny, mezi nimi i Milana v podání Michala Daleckého, který je díky sitkomu Blaník známý více jako pan Žížala.

Díváte se na finální epizody, nebo se sám na sebe nechcete koukat?
Dívám se. Moc mě ty díly baví a zajímají. Je to zábavné, napínavé, a nejvíc mne baví, jak se jednotlivé vztahy mezi postavami proměňují. Koukám na to už očima diváka, a ne spolutvůrce. Takže se na sebe bez problému zvládám dívat.

Jak vnímáte sám sebe na televizní obrazovce, berete to s odstupem, nebo hodnotíte své výkony?
Jak už jsem říkal, dívám se jako divák a užívám si a nechávám se nést příběhem. Ale někdy, když vím, že v něčem jsem měl problém nebo jsem si nebyl jistý, si rád udělám takovou svou vlastní analýzu. Jako bych si napsal rešerši a tu založím do složky Příště lépe.

Pokud byste Milana potkal v reálném životě, stal by se takový člověk vaším přítelem?
Myslím, že ano. Líbil by se mi jeho humor a sarkasmus a zároveň jeho zapálení do práce a touha co nejdřív vyřešit případ. Ale štval by mě tím, že když mu člověk řekne, ať to nedělá nebo ať tam nechodí, stejně tam jde. Že v podstatě se s ním nedá domluvit.

Co na své herecké kolegyni Tereze Hofové obdivujete a čím vám naopak pije krev?
Obdivuju ji v tom, že dokáže hodně pracovat a zároveň se věnovat své dceři a starat se o ni. Prostě dělat víc věcí najednou. A v čem mně pije krev? Když udělá lepší a vtipnější fór než já.

V minulosti jste působil především v kriminálních seriálech jako Expozitura, Kriminálka Anděl, Labyrint a nyní Dáma a Král. Je to náhoda, či si tento žánr vybíráte záměrně?
Je to náhoda. Já mám štěstí, že všechny nabídky, co jsem dostal, jsem nemusel odmítat. Protože mne to zajímalo a byla to dobrá nabídka. Za vším, co jsem doteď dělal, si stojím, ničeho nelituju a jsem za to rád.

Jaká je vaše oblíbená detektivka, ať už filmová, či knižní, a oblíbená detektivní postava?
Komisař Maigret je skvělá postava. Tu mám moc rád. A filmy Sbohem, baby a Zmizelá jsou zase skvěle zamotané a rozuzlení je jinak, než člověk očekává.

Vzal jste si za ženu herečku Evu Kratochvílovou. Jak jste se seznámili a čím vás okouzlila?
Seznámili jsme se na DAMU. Byli jsme spolužáci. Líbila se mi na ní, a dodnes líbí, její spontánnost, laskavost a její energie.

Pracovně jste se dlouhodobě pohyboval v Českých Budějovicích, Brně a Praze. Kterou lokalitu jste si nakonec zvolili jako ideální pro svůj rodinný domek?
Nakonec jsem zakotvil v městské části Brno-venkov. To vymyslela moje žena. A je to skvělé. Obrovský klid. Příroda hned za domem. Nerušíme sousedy, když dětem v noci rostou zuby a ony pláčou. Srnky ráno potkáte asi pět metrů od nás, když jdete k autu. Hlavně topíte v krbu. Koukat na hořící oheň je supiš. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Jihočeský kuželkářský maraton se nezastaví, dokud nepadne 60 000 hodů

vydáno 5. října 2023

Kuželkáři nejen z Jižních Čech si přijdou na své v pátek 6. a v sobotu 7. října. Po roce se totiž vrací Jihočeský kuželkářský maraton a tentokrát hned ve...  celý článek

Letiště. Více parkovacích míst, rychlejší odbavení, z centra bez přestupů. Přijedou i archeologové

vydáno 4. října 2023  15:44

Přísahat čestné skautské ministři dopravy a financí ještě nechtějí, ale v roce 2030 bychom se mohli projet vlakem na Letiště Václava Havla.  celý článek

Protiatomový kryt jako záchranný člun i místo k zamyšlení. Vydejte se do Bezovky

vydáno 4. října 2023  12:29

Stojím pod žižkovskou Parukářkou a vidím před sebou vrata, ozdobená výtvorem pražských sprejerů a připomínající vstup do garáže. Místo toho by se však...  celý článek

Lahodná smetánka na kolejích. Nesmrtelný Orient Expres dnes slaví 140 let

vydáno 4. října 2023  11:59

Premiérové železniční spojení napříč Evropou, hotelový nadstandard zahrnující přepychovou lůžkovou úpravu a špičková kuchyně připravovaná kuchařskými...  celý článek