metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 20 °C

Pátek 24. května 2024. Svátek má Jana

Michal Dalecký se opět vydá po stopách kriminálníků

  14:57
Úspěšný seriál Dáma a Král se 27. října vrací na televizní obrazovky. V nových dílech diváci uvidí známé hrdiny, mezi nimi i Milana v podání Michala Daleckého, který je díky sitkomu Blaník známý více jako pan Žížala.
Michal Dalecký | foto: MAFRA

Díváte se na finální epizody, nebo se sám na sebe nechcete koukat?
Dívám se. Moc mě ty díly baví a zajímají. Je to zábavné, napínavé, a nejvíc mne baví, jak se jednotlivé vztahy mezi postavami proměňují. Koukám na to už očima diváka, a ne spolutvůrce. Takže se na sebe bez problému zvládám dívat.

Jak vnímáte sám sebe na televizní obrazovce, berete to s odstupem, nebo hodnotíte své výkony?
Jak už jsem říkal, dívám se jako divák a užívám si a nechávám se nést příběhem. Ale někdy, když vím, že v něčem jsem měl problém nebo jsem si nebyl jistý, si rád udělám takovou svou vlastní analýzu. Jako bych si napsal rešerši a tu založím do složky Příště lépe.

Pokud byste Milana potkal v reálném životě, stal by se takový člověk vaším přítelem?
Myslím, že ano. Líbil by se mi jeho humor a sarkasmus a zároveň jeho zapálení do práce a touha co nejdřív vyřešit případ. Ale štval by mě tím, že když mu člověk řekne, ať to nedělá nebo ať tam nechodí, stejně tam jde. Že v podstatě se s ním nedá domluvit.

Co na své herecké kolegyni Tereze Hofové obdivujete a čím vám naopak pije krev?
Obdivuju ji v tom, že dokáže hodně pracovat a zároveň se věnovat své dceři a starat se o ni. Prostě dělat víc věcí najednou. A v čem mně pije krev? Když udělá lepší a vtipnější fór než já.

V minulosti jste působil především v kriminálních seriálech jako Expozitura, Kriminálka Anděl, Labyrint a nyní Dáma a Král. Je to náhoda, či si tento žánr vybíráte záměrně?
Je to náhoda. Já mám štěstí, že všechny nabídky, co jsem dostal, jsem nemusel odmítat. Protože mne to zajímalo a byla to dobrá nabídka. Za vším, co jsem doteď dělal, si stojím, ničeho nelituju a jsem za to rád.

Jaká je vaše oblíbená detektivka, ať už filmová, či knižní, a oblíbená detektivní postava?
Komisař Maigret je skvělá postava. Tu mám moc rád. A filmy Sbohem, baby a Zmizelá jsou zase skvěle zamotané a rozuzlení je jinak, než člověk očekává.

Vzal jste si za ženu herečku Evu Kratochvílovou. Jak jste se seznámili a čím vás okouzlila?
Seznámili jsme se na DAMU. Byli jsme spolužáci. Líbila se mi na ní, a dodnes líbí, její spontánnost, laskavost a její energie.

Pracovně jste se dlouhodobě pohyboval v Českých Budějovicích, Brně a Praze. Kterou lokalitu jste si nakonec zvolili jako ideální pro svůj rodinný domek?
Nakonec jsem zakotvil v městské části Brno-venkov. To vymyslela moje žena. A je to skvělé. Obrovský klid. Příroda hned za domem. Nerušíme sousedy, když dětem v noci rostou zuby a ony pláčou. Srnky ráno potkáte asi pět metrů od nás, když jdete k autu. Hlavně topíte v krbu. Koukat na hořící oheň je supiš. 

Autor:

Hlavní zprávy

On-line nebo naživo? Mladí zažívají digitální únavu. Tu zaznamenali i lídři on-line seznamek

vydáno 23. května 2024  17:47

Bumble či Tinder patří mezi největší hráče na trhu seznamovacích aplikací. Tito lídři však v poslední době pocítili nečekaný úpadek zájmu mladých...  celý článek

Digitální gilotina. Hnutí volá po odpovědnosti za postoje a názory influencerů ve veřejném prostoru

vydáno 23. května 2024  11:00

Zatímco kvůli válkám nebo přírodním katastrofám část populace čelí hladomoru a nemocím, celebrity, influenceři a miliardáři navštěvují luxusní akce, jako...  celý článek

Fiakristům má v centru Prahy nadobro odzvonit. Bude z koní chutný salám?

vydáno 23. května 2024  4:37

Začalo to fotkou ležícího koně na dlažbě Staroměstského náměstí. A podle největších optimistů to možná, alespoň načas, skončí už dnes na mimořádném...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek