metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 21. února 2024. Svátek má Lenka
Raper Ego chystá novou sólovou desku. | foto: ArchivMetro.cz

Raper Ego: Lidé oceňují kvalitní živá vystoupení

  5:14
Dlouhá léta byl známý jako člen slovenské hiphopové skupiny Kontrafakt. Raper Ego ale o sobě dal před pěti lety vědět také hitem Žijeme len raz.

Nyní se raper Ego představí ve speciální show na Vodafone You Festu 30. září na holešovickém Výstavišti. Jeho vystoupení s řadou hostů potrvá 2,5 hodiny. O podrobnostech hovořil Ego pro Metro.

Vodafone You Fest

Akce se koná v sobotu 30. září v Průmyslovém paláci na holešovickém Výstavišti.

Kromě Ega zde vystoupí kapela Slza, Sebastian, Celeste Buckingham, Pavel Callta, Blakkwood, Naděje a další.

V gaming zone si zájemci budou moci jako první u nás zahrát FIFA a NHL 2018, vidět finále Cool herní ligy a potkat se s nejlepšími hráči a streamery z Česka a Slovenska.

Letos se rozšiřuje fashion & beauty zone, kde se můžou lidé těšit na molo a módní přehlídku, koutek pro ženy i pro chlapy. Nebude chybět ani fresh food festival.

Vstupenky jsou na Ticketportalu k mání za 399 korun.

Jak bude vypadat vaše show a podle čeho jste vybíral hosty, mezi nimiž nechybí Rytmus, Monika Bagárová, Paulie Garand nebo DJ Wich?
Bude to naprosto jedinečná a speciálně nacvičená show s velkolepou videoprojekcí a světelnými efekty a s lidmi, se kterými jsem v minulosti spolupracoval. Většina z nich mi potvrdila svou účast a budou tak moci v rámci show v rychlosti představit i svou tvorbu. 

Zazní kromě vašich sólových písní či hostovaček i skladby od Kontrafaktu?
Určitě zazní i srdcovky od Kontrafaktu. Program doplní tanečníci a každý host představí své největší hity.

Chystáte aktuálně něco nového, ať už sólovou desku, nebo jako kapela s Kontrafaktem?
Momentálně velmi intenzivně pracuji na sólo albu, které vyjde v prosinci letošního roku.

Jak moc se změnila hiphopová tuzemská scéna od doby, kdy jste začínal? Sledujete i rozdílný přístup fanoušků? Jací jsou dnes v době sociálních sítí a různých technologií? Dokážou si ještě užít koncert naživo?
Myslím, že lidé stále milují muziku a oceňují kvalitní živá vystoupení, jediná změna je podle mě v tom, že se prostřednictvím sociálních sítí začínají stírat rozdíly mezi fanoušky různých hudebních žánrů, které odlišuje možná už pouze jiný styl oblékání.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tři podivní pánové pili krev a jedli syrové holuby. Atrakce pěkně vydělávala

vydáno 21. února 2024  12:00

To bylo tak. Jednoho dne do ulice, které se v té době říkalo Kožešnická, zabloudil muž poněkud netradičního vzezření. Kalhoty jen po kolena, lýtka ve...  celý článek

Problém s HHC se začal řešit, až když děti končily v nemocnicích, říká Stabla

vydáno 21. února 2024  5:00

Fenomén HHC (Hexahydrokanabinol) více než rok sklízel kritiku z řad nejen znalců konopného průmyslu, ale také lékařů a vědců. I přes potvrzená rizika byl...  celý článek

I bez Ježíše bude zábava. V Holešovicích chtějí mít kulturně-společenská centra

vydáno 20. února 2024  17:27

Mají zajímavou historii, konaly se tady významné akce a v budoucnu se stanou ještě větším tahákem. Řeč je o dvou areálech – o Výstavišti Praha a...  celý článek

Pozvánku na Mont Blanc jsem nemohl odmítnout, říká student, který se léčí z hemofilie

vydáno 20. února 2024  9:56

Třiadvacetiletý Daniel Šimek se jako první český hemofilik pokusí v červenci zdolat vrchol nejvyšší hory Alp Mont Blanc. Přestože trpí poruchou...  celý článek