metro.cz

Počasí v Praze

22 °C / 24 °C

Úterý 16. července 2024. Svátek má Luboš

RECENZE: Získá přízeň svého synka? Gru a Mimoni tentokrát chrání početnější rodinu

  5:00
Hned na úvod se musím přiznat, že ač sám už jsem dosti „starý“ a vlastní děti také vyrostly, jsou pro mě filmy s padouchem Gruem, ale i ty „sesterské“ o Mimoních srdeční záležitostí. Novinka s názvem Já, padouch 4 sice do kin oficiálně vstupuje až včera, přesto se stala jasným vítězem právě uplynulého víkendu v českých biografech.

Další 1 fotografie v galerii
Z filmu Já, padouch 4 | foto: CinemArt

Série Já, padouch už více než dekádu patří mezi nejúspěšnější animáky současnosti. Čas se nedá zastavit a platí to i pro hlavní postavu Grua, který lehce zfotrovatěl a místo geniálních zlodušských plánů vymýšlí, jak se vetřít do přízně svého malinkého synka Grua juniora. Jeho věk se nikdy nedozvíme, jisté však je, že ostatní postavy včetně jeho adoptovaných sester Margo, Edith a Agnes vypadají úplně stejně jako v předchozích dílech. Tedy i stále super štíhlá maminka Lucy, kterou mimino má mnohem ráději než svého tatínka, jehož se snaží neustále vytáčet. A daří se mu.

Z filmu Já padouch

Hlavním darebákem je tentokrát Maxime Le Mal, který se Gruovi snaží pomstít za šikanu na základce. Pořídí si proto nejen švábí tělo, ale i celou armádu tohoto hmyzího druhu. Gru s rodinou jsou zařazeni do programu na ochranu svědků a stěhují se na poklidné předměstí. Krytí je však záhy „nečekaně“ vyzrazeno, a proto přichází ten pravý čas pro Mimoně, z nichž je pět vybaveno superschopnostmi. Něco na způsob Fantastické čtyřky plus jedna.

80 %

Čtyřka Já, padouch určitě pobaví. Nabízí další spoustu povedených gagů, mimoňských hlášek a v závěru také jakousi galerii zloduchů napříč oběma filmovými ságami – od Vectora přes Scarlet Odkráglovou až po opět poraženého Maxime Le Mala.

Zábavná cesta. Do cíle vás dovedou Mimoni

  • Navigační aplikace Waze oživí vaši cestu na dovolenou nebo výlet. Při příležitosti premiéry filmu Já, padouch 4 se její hlasové navigačních pokyny rozrostly o hlas Mimoňů.
  • Populární animované postavy vás do cíle dovedou se svým typickým humorem a trochu chaotickou energií.
  • Uživatelé mají k dispozici dva módy hlasu – Despicable nebo Mega Despicable, tedy odporný a mega odporný.
  • Kromě navigačních povelů nechybí ani speciální mimoňský jazyk, který někdy bývá označován jako banánový.
  • Dále máte možnost změny ikony vašeho vozidla. Slavný Gru-Mobile však na mapě uvidíte jen vy sami.
  • Jediné, co vás snad na této cestovní novince může lehce zklamat, je, že hlasové pokyny nejsou v češtině, ale jen v angličtině, španělštině a portugalštině.
Autor: Šimon Merta Metro.cz
Témata: Mimoň, GRU, rodina

Hlavní zprávy

Rovnost pohlaví ve filmovém průmyslu existuje, myslí si budoucí generace umělců

vydáno 16. července 2024  17:00

Téměř šedesát procent mladých lidí v České republice, kteří mají zájem pracovat ve filmovém průmyslu, považuje hledisko genderové rovnosti za vcelku...  celý článek

Jižní strahovská tribuna ožívá! Kulturní program na obřím stadionu je zdarma a bez registrace

vydáno 16. července 2024  5:12

Bezplatné komentované prohlídky s průvodci, přednášky, debaty, filmové projekce i unikátní výstavy. To vše již třetím rokem slibuje tým projektu Paměť...  celý článek

Svatební sezóna vrcholí! Buďte originální: věnujte novomanželům fotku jejich očí

vydáno 16. července 2024  5:05

S fotografováním očí začal Jakub Štěpán z čiré zvědavost a bylo to spíše jeho hobby. Dnes má v portfoliu již několik tisícovek vyfocených lidských duhovek...  celý článek

Stačí vyhrát první zápas a už bojujeme o medaile, těší se do Paříže čeští šermíři

vydáno 12. července 2024  17:56

Je to úspěch jako hrom. Třicet dva let nebyl český tým kordistů na olympiádě. Letos ale naši šermíři do Paříže vyrazí. Jiří Beran, Jakub Jurka, Martin...  celý článek