metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 12 °C

Úterý 16. dubna 2024. Svátek má Irena

Seznamte se dnes v ulicích svého města díky deníku Metro

  5:55
Metro dál, dnes ale jinak: třeba s originálním vzkazem, básničkou nebo obrázkem. Využijte dnešek k seznámení.
Oslovit ženu, to je základ. Co hned dneska? | foto: Profimedia.czProfimedia.cz

Věděli jste, že většinu žen osloví měsíčně maximálně jeden až dva muži? „A to ještě většinou jen proto, že se jim snaží něco prodat nebo vyžebrat,“ říká Mirka Papajiková ze zážitkové seznamky Titali, se kterou deník Metro připravil tuto stranu.

Dnešní den svatého Valentýna mnoho lidí oslavuje jako svátek zamilovaných. Metro proto přichází s nabídkou možnosti, jak se dnes seznámit nebo jak oslovit někoho blízkého a udělat mu nebo jí radost. Jak mohou muži změnit nelichotivý trend neoslovování žen na ulici?

Co říká žena a co muž

Co sdělují a co to znamená?

  • Žena říká slovy to, co chce slyšet společnost. Pohybuje se více ve společenských mezích. Tělem říká to, co chce skutečně sdělit. Muž ale slyší hlavně slova. Z fyzické stránky vnímá převážně jen to, jestli je dotyčná hezká, nebo ne.
  • Muž říká slovy to, co si myslí, a tělem to, co chce jeho tělo a pudy. Žena vnímá hlavně tělo a má pocit, že je na něm něco divného, pokud tělo a mysl chtějí různé věci.

„Zkuste dnes začínat oslovení větou: Dobrý den. V deníku Metro dnes psali, že jsou ženy velmi málo oslovovány, tak by mě zajímalo, jestli je to podle vás pravda. A odvážnější z vás k tomu ještě mohou doplnit: Já si totiž myslím, že tak krásnou ženu, jako jste vy, musí oslovovat spoustu mužů,“ navrhuje jednu z možností Mirka Papajiková, která se profesionálně věnuje oblasti seznamování a mezilidských vztahů.

A ženy? Však na něco přijdete. Na stránce máte prostor k vyjádření. Důležité je zároveň myslet na to, abyste nepřekračovali osobní hranice druhého.

Bez stresu. Nejde jen o získání čísla

Lektorka rozvoje Mirka Papajiková pořádá akce se svými mužskými kolegy a provozuje pod názvem Titali stránky Zazitkova–seznamka.cz.

Lektorka rozvoje Mirka Papajiková

Co lidé očekávají od seznamování?
Od roku 2015 pořádám semináře Zážitkové seznamky, kde s lidmi tohle téma často řešíme a zkoušíme si různé seznamovací situace, aby si to trochu netrénovali a ztratili prvotní ostychy a taky se dověděli názor druhé strany.

Z takových interakcí nám vyplývá, že naprostá většina lidí má oslovení a seznamování obecně velmi úzce spojené s oslovováním člověka, se kterým bych chtěl(a) randit. To je ale velmi stresové nastavení. My zkoušíme otevírat cestu i nezávazné komunikaci, kde nejde jen a pouze o to získat telefonní číslo, ale třeba „jen“ strávit příjemný čas při čekání na tramvaj, při obědu v restauraci a podobně.

Jak si máme přeložit odmítnutí při seznámení a co si z toho můžeme vzít?
V první řadě je potřeba si uvědomit, že se nejedná o odmítnutí toho člověka jako osoby, ale jen určité části. Naším úkolem je zjistit o jakou část se jedná. Je to část, která překotně vysypala snůšku nesourodých vět a totálně protějšek zahltila? Nebo je to nervózní část, která způsobila podezřele působící třes a zadrhávání řeči? Nebo je to část, která jde příliš tvrdě za svým a vytvořila na protějšek zbytečný nátlak? Je dobré, si sám pro sebe uvědomit, jak by nám bylo, kdybychom byli na místě našeho protějšku. Když to uděláme opravdu poctivě, většinou najdeme to, co způsobilo odmítnutí a napadnou nás i cesty, jak s tím do budoucna pracovat.

Proč lidé přicházejí do seznamovacích seminářů? Kdo tam chodí?
Určitě záleží na typu semináře. V Čechách a zvlášť v Praze existuje celá řada seznamovacích firem, projektů, agentur i aplikací a každá zaujme jiné typy lidí. Do online seznamek a seznamek typu speed dating chodí spíše lidé, kteří do seznamování/vztahu nechtějí investovat příliš mnoho času nebo jsou už v zoufalejší situaci, protože už neví kde hledat. Na naše semináře chodí lidé, kteří na sobě chtějí pracovat a mají ochotu do sebe i vztahu investovat.

3 tipy pro muže jak zaujmout ženu

1. Oslovit ji. Připravte si první větu, pozdrav nebo otázku a vyrazte za ní. Nic dalšího neřešte, jen dýchejte a důvěřujte, že to dobře dopadne. Příjemný nenátlakový kontakt uvítá každá žena.

2. Být přítomný. Nevymýšlejte si složité scénáře a souvětí, které na ženu vysypete. První větou odpoví něco jiného, než jste čekali, a dostanete se tím zbytečně do úzkých. Buďte přítomní. Poslouchejte, co vám žena říká v tu chvíli, a pokud mlčí a vy nemáte, co říct, tak se ptejte. Prostě buďte tam a zbytečně to nekomplikujte.

3. Být pozorný. Na ženy magicky působí pozornost – podržením dveří nebo pochválením účesu se stanete galantním gentlemanem.

3 tipy pro ženu jak zaujmout muže

1. Vypadat dobře. Ať už to chceme slyšet/vidět, nebo ne. Je to tak. Muži dají na vzhled hodně. Rozhodně mnohem více než ženy. Naštěstí ale není nutné splňovat nějaká univerzální kritéria krásy. Muže nejvíce zaujme žena, která se má ráda a „umí své tělo nosit“.

2. Usmívat se. To, že je žena krásná, ještě nezaručuje, že bude hojně oslovovaná. Takové ženy často působí nedostupně a většina mužů se jich tak trochu bojí. Příjemný úsměv ale jakékoli obavy rychle rozpustí.

3. Požádat o pomoc. Muž si bude jako zachránce připadat skvěle, ať se jedná o sundání sušenek z nejvyššího regálu, nebo vysvětlení cesty na metro. Navíc je to příležitost pohladit mužovo ego.

Autor: Jan David Metro.cz
Témata: lidé, seznámení

Hlavní zprávy

Češi si potrpí na kvalitu. Radši si připlatí za konopí než nějaké jiné bylinky

vydáno 15. dubna 2024  18:00

Svět kanabinoidů se rozpíná, aktivisté chtějí potlačit černý trh. Až tři rostlinky marihuany na dospělou osobu v jedné domácnosti a legální držení...  celý článek

Ve škole ohně a kouře aneb Jak vymazlit steaky tak, že to hosty na párty pošle do kolen?

vydáno 15. dubna 2024  13:00

Motor zaburácí. Zvonek u vrátek. Štěká pes. Před domem zaparkoval obrovský americký pick-up. Dveře. Pohorka na silnici. V kšiltovce, košili a džínech...  celý článek

Češi zachraňují památky i méně známé ruiny. A jsou v tom poměrně úspěšní

vydáno 15. dubna 2024  6:00

Zdevastovaných zámků, hradů, fabriček i drobných staveb typu kapličky je v Česku obrovské množství. Fenomén urbexu, který v Česku začal někdy na přelomu...  celý článek

Radním došla trpělivost. Hradec Králové nastavil přísná pravidla pro sdílené koloběžky

vydáno 14. dubna 2024  7:00

Automobil to neměl ve svých začátcích snadné. Musel před ním například běžet člověk s červeným praporkem, aby varoval ostatní. Města se potýkají nejen s...  celý článek