metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 27 °C

Pondělí 2. října 2023. Svátek má Olívie, Oliver

Slepá láska je tu superrychle se čtvrtou řadou. Partička ze Seattlu je zábavnější, než ta minulá

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - O reality show streamovací platformy Netflix Láska je slepá (Love is blind), ve které nezadaní muži a ženy hledají lásku a zasnoubí se dřív, než se osobně setkají, jsem od jejího uvedení v roce 2020 napsal opravdu hodně článků. Jednak je to pořad veskrze úspěšná, dvak mě na něj baví koukat víc, než třeba na unylá dramata nebo nedejbože sport. Poslední klasický díl čtvrté série byl odvysílán právě dnes, takže už víme, kolik „ano“ před oltářem reálně padlo.

Netflix navíc tentokrát nabídl novou sezonu rekordně rychle. Vědom si svého úspěchu (a tedy i hladu publika) tak učinil jen zhruba dva měsíce poté, co přispěchal s trojicí bonusových dílů k nedávno odvysílané třetí řadě s podtitulem Po oltáři. Plnohodnotná třetí řada tu byla odvysílána loni na podzim. A jak jste se již možná sami přesvědčili, šlo o vcelku neurážející nudu. Nejnovější čtvrtá série je jiná. Má šťávu a částečně i moment překvapení. A to máme mi fandové podobných blbinek rádi. Čtvrtá řada Love is blind nesměla chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Triumf nikoliv náhodný
Ano, už tuhle větu píšu zase. Internetová televize a filmové studio v jednom - Netflix je královnou/králem vztahových reality show. Jdou jí podstatně lépe, než jiné původní počiny. Čest výjimkám typu Vyproštění. Láska je slepá je pak, jak dobře víme, spolu s Too Hot to Handle netflixovskou vlajkovou lodí. Koncept je to totiž jednoduchý, za to však perfektně fungující.

Marshall

Pořad je o vztazích vzniklých přes zeď. Do samozvaného experimentu je přihlášeno patnáctero mužů a patnáct žen, a ti nejzajímavější, kteří postupně vytvářejí páry, jsou prezentováni divákům. V buňkách, kde se dotyční nevidí a zasnubují se tedy na slepo, obvykle vzniká pětice či šestice párů, které se podívají ve hře dál. Na konci soutěže pak dvojice, která se již měla možnost pár dní poznávat a čelit různým situacím nakonec sejde u oltáře, kde se buď natvrdo vezmou, nebo vycouvají.

Zach je nejlepší

Zase ti Lacheyovi
Jako moderátoři se opět vracejí Nick a Vanessa Lacheyovi, které já osobně zrovna dvakrát nemusím. Ale ok, naštěstí tam skoro nejsou. Co se jednotlivých účastníků show týče, tentokrát poznáváme nezadané romantiky ze Seattlu a Baltimoru. Dohromady se v buňkách dají páry Micah a Paul, Kwame a Chelsea, Jackie a Marshall, Tiffany a Brett, a také Zack a Irina. Díky chytré práci scénáristů se později mezi hlavní účastníky přidá také Bliss a částečně i divňous Josh. Ale nebudu vás otravovat detaily. Zejména v případě druhého jmenovaného je to něco tak neskutečně bizarního, že o tom snad ani nebudeme mluvit.

Jackie

Lepší než Survivor
Zatímco my Češi umíme natočit kraviny typu Survivora či MasterChefa (oboje jsem sledoval, takže vím, že to není vždycky tak hrozný), Amíci sázejí na vztahovky. Asi nejnadějněji působí od začátku Tiffany a Brett, následovaní Micahou a Paulem. U tohohle páru je ale spíš snadné odtušit, že ta dvojka bude spolu, nikoliv že se vezmou. Takže vlastně od začátku věříte pouze v jeden pár. Tedy, já to tak alespoň měl.

Jako největší potížistka (čteme kráva) se postupně překvapivě vyprofiluje nikoliv Irina, ale emočně nestabilní Jackie. Koho tam máme dál? Už vím. Sympatickou zoufalku Chelsea a jejího nepříliš upřímného parťáka Kwameho. Jo a nejvíc to přeje člověk Zackovi, nikoliv však s jeho původní partnerkou pochopitelně.

Rozšafný Paul

Šťastní až do smrti? Spíš ne
Tvůrci téhle dobře sestříhané reality show se opět snaží divákům napočtvrté přinést uspokojivý příběh. A za mě se jim to daří podstatně zábavněji a uvěřitelněji, než posledně. Minule jsem si dělal legraci, jak by asi vypadal spin-off pořadu s názvem Láska je hluchá? A vlastně to nevím do teď. Pro většinu diváků je ale sledování Láska je slepá už teď jejich oblíbené guilty pleasure. A já se tomu nedivím. Podlehnout kouzlu reality show, které si příslovečně hrají na realitu a předstírají uvěřitelnost a autenticitu, je pro diváka tááááák jednoduché. A tak to u těch dobře natočených bývá zvykem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Svět golfu zdaleka není jen o jamkách na greenech, říká šéfka golfsoftwarové firmy

vydáno 2. října 2023  19:34

Sára Kubelková měla k práci s lidmi, řízení talentů a jejich rozvoji blízko už během studia andragogiky. V průběhu covidové krize v sobě objevila skrytou...  celý článek

Kultura pro rodiče nabízí alternativu. Děti mohou vzít na představení s sebou

vydáno 2. října 2023  9:00

Chcete zajít za kulturou, ale nemáte hlídání? Nyní můžete i s dětmi, o které se postará zaučený personál.  celý článek

Úspěch terapie záleží na klientově odhodlání, říká psycholog Pavel Pařízek

vydáno 1. října 2023  20:00

Pavel Pařízek je psycholog a zakladatel webu Terapie.cz, který usnadňuje lidem najít správného psychoterapeuta. Nejčastěji s klienty řeší problémy ve...  celý článek

Smíchovský fenomén. Ani pivovar, ani feťáci. Ale lávka, pro lidi je to nostalgie

PRAHA? AHA!
vydáno 1. října 2023  11:19

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek