metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 2 °C

Čtvrtek 30. listopadu 2023. Svátek má Ondřej

Slepá láska je tu superrychle se čtvrtou řadou. Partička ze Seattlu je zábavnější, než ta minulá

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - O reality show streamovací platformy Netflix Láska je slepá (Love is blind), ve které nezadaní muži a ženy hledají lásku a zasnoubí se dřív, než se osobně setkají, jsem od jejího uvedení v roce 2020 napsal opravdu hodně článků. Jednak je to pořad veskrze úspěšná, dvak mě na něj baví koukat víc, než třeba na unylá dramata nebo nedejbože sport. Poslední klasický díl čtvrté série byl odvysílán právě dnes, takže už víme, kolik „ano“ před oltářem reálně padlo.

Netflix navíc tentokrát nabídl novou sezonu rekordně rychle. Vědom si svého úspěchu (a tedy i hladu publika) tak učinil jen zhruba dva měsíce poté, co přispěchal s trojicí bonusových dílů k nedávno odvysílané třetí řadě s podtitulem Po oltáři. Plnohodnotná třetí řada tu byla odvysílána loni na podzim. A jak jste se již možná sami přesvědčili, šlo o vcelku neurážející nudu. Nejnovější čtvrtá série je jiná. Má šťávu a částečně i moment překvapení. A to máme mi fandové podobných blbinek rádi. Čtvrtá řada Love is blind nesměla chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Triumf nikoliv náhodný
Ano, už tuhle větu píšu zase. Internetová televize a filmové studio v jednom - Netflix je královnou/králem vztahových reality show. Jdou jí podstatně lépe, než jiné původní počiny. Čest výjimkám typu Vyproštění. Láska je slepá je pak, jak dobře víme, spolu s Too Hot to Handle netflixovskou vlajkovou lodí. Koncept je to totiž jednoduchý, za to však perfektně fungující.

Marshall

Pořad je o vztazích vzniklých přes zeď. Do samozvaného experimentu je přihlášeno patnáctero mužů a patnáct žen, a ti nejzajímavější, kteří postupně vytvářejí páry, jsou prezentováni divákům. V buňkách, kde se dotyční nevidí a zasnubují se tedy na slepo, obvykle vzniká pětice či šestice párů, které se podívají ve hře dál. Na konci soutěže pak dvojice, která se již měla možnost pár dní poznávat a čelit různým situacím nakonec sejde u oltáře, kde se buď natvrdo vezmou, nebo vycouvají.

Zach je nejlepší

Zase ti Lacheyovi
Jako moderátoři se opět vracejí Nick a Vanessa Lacheyovi, které já osobně zrovna dvakrát nemusím. Ale ok, naštěstí tam skoro nejsou. Co se jednotlivých účastníků show týče, tentokrát poznáváme nezadané romantiky ze Seattlu a Baltimoru. Dohromady se v buňkách dají páry Micah a Paul, Kwame a Chelsea, Jackie a Marshall, Tiffany a Brett, a také Zack a Irina. Díky chytré práci scénáristů se později mezi hlavní účastníky přidá také Bliss a částečně i divňous Josh. Ale nebudu vás otravovat detaily. Zejména v případě druhého jmenovaného je to něco tak neskutečně bizarního, že o tom snad ani nebudeme mluvit.

Jackie

Lepší než Survivor
Zatímco my Češi umíme natočit kraviny typu Survivora či MasterChefa (oboje jsem sledoval, takže vím, že to není vždycky tak hrozný), Amíci sázejí na vztahovky. Asi nejnadějněji působí od začátku Tiffany a Brett, následovaní Micahou a Paulem. U tohohle páru je ale spíš snadné odtušit, že ta dvojka bude spolu, nikoliv že se vezmou. Takže vlastně od začátku věříte pouze v jeden pár. Tedy, já to tak alespoň měl.

Jako největší potížistka (čteme kráva) se postupně překvapivě vyprofiluje nikoliv Irina, ale emočně nestabilní Jackie. Koho tam máme dál? Už vím. Sympatickou zoufalku Chelsea a jejího nepříliš upřímného parťáka Kwameho. Jo a nejvíc to přeje člověk Zackovi, nikoliv však s jeho původní partnerkou pochopitelně.

Rozšafný Paul

Šťastní až do smrti? Spíš ne
Tvůrci téhle dobře sestříhané reality show se opět snaží divákům napočtvrté přinést uspokojivý příběh. A za mě se jim to daří podstatně zábavněji a uvěřitelněji, než posledně. Minule jsem si dělal legraci, jak by asi vypadal spin-off pořadu s názvem Láska je hluchá? A vlastně to nevím do teď. Pro většinu diváků je ale sledování Láska je slepá už teď jejich oblíbené guilty pleasure. A já se tomu nedivím. Podlehnout kouzlu reality show, které si příslovečně hrají na realitu a předstírají uvěřitelnost a autenticitu, je pro diváka tááááák jednoduché. A tak to u těch dobře natočených bývá zvykem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek

Otužilci slaví 100 let plavání ve Vltavě. Výročí připomene kniha plná reportáží a rozhovorů

vydáno 30. listopadu 2023  7:00

Pro chladivé kratochvíle nadchl Pražany skoro šedesátiletý klenotník. Na jeho počest se pravidelně koná vánoční závod plavců u Národního divadla.   celý článek

Komerční sdělení

Klimatizace na rostoucí teploty nestačí. Využívejte pasivní chlazení

vydáno 30. listopadu 2023

Rok 2023 se s velkou pravděpodobností stane celosvětově nejteplejším rokem v historii měření. V Česku jsme podle ČHMÚ do poloviny září zaznamenali 14,5...  celý článek