metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 17 °C

Úterý 28. května 2024. Svátek má Vilém

Superman jako černoch. „Černý může být i Krakonoš“

  7:10
Filmová role nejznámějšího komiksového hrdiny světa bude možná již brzy volná. Internetem totiž již několik dní kolují drby o tom, že se herecký představitel Muže z oceli Henry Cavill chystá svou dosud nejslavnější postavu navždy opustit.
Film Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti | foto: Warner Bros. Pictures

Zatímco jiná filmová studia by na podobnou situaci bleskově reagovala nějakou krycí historkou o tom, že je vše ještě v procesu vyjednávání, Warner Bros, kterým Superman patří, mají vlastní styl. Bleskově začali po kuloárech šířit zprávu, že se do role statečného mimozemšťana chystá obsadit Afroameričana Michaela B. Jordana.

„Já teda nevím. Superman bude černoch. Bond bude černoch... Za chvíli bude i Krakonoš černoch,“ komentuje zvěsti uživatel Michal Večerek na Facebooku Moviezone.cz.

Není zdaleka jediný. Superman je totiž jeden z posledních obyvatel zaniklé planety Krypton, kde se Afroameričané nevyskytovali. „Sám Cavill nepotvrdil, ale ani neodmítl žádné zvěsti, které nyní kolují,“ informoval fanouškovský web epicstream.com.

Superman není jediným ikonickým hrdinou, který by měl do budoucna změnit barvu kůže. Na základě uniklých informací ze studia Sony se již roky zvažuje obsazení černocha Idrise Elby do role Jamese Bonda. Stane se tak ale nejdříve ve chvíli, kdy roli pověsí na hřebík současný agent 007 Daniel Craig. „Černošský James Bond, černoška Johankou z Arku. Tak pevně doufám, že až Hollywood udělá velkofilm o Nelsonu Mandelovi, hlavní roli dostane Luděk Sobota,“ glosoval na téma černošského Bonda Václav Klaus mladší.

Jeden oblíbený superhrdina se již ztmavení kůže na filmových plátnech dočká. Hlavním hrdinou animovaného filmu Spider-Man: Paralelní světy, který bude mít premiéru v prosinci, totiž nebude běloch Peter Parker, ale jeho komiksový nástupce hispánského původu Miles Morales. Studio Sony totiž velmi rádo testuje nové série, a tak chtějí ke klasickému hranému kolegovi zařadit také celovečerní verzi s odlišným představitelem. Zda se jim tento zajímavý marketingový tah vyplatí, se uvidí v prosinci v kinech. „Animák ideálně nakopne vlastní sérii,“ píše autor KarelR na serveru Moviezone.cz. 

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek

„Bitcoin bude brzy stejně běžný jako psaní e-mailů,“ říkají bratři Kuchařovi

vydáno 27. května 2024  19:00

Bratři Martin a Matyáš Kuchařovi dostanou již v polovině příštího měsíce do Prahy nejvlivnější jména bitcoinového, respektive kryptoměnového světa. Po...  celý článek

Panoramatický výhled, kolonáda i výroba skla. Co zažít v Karlových Varech?

vydáno 27. května 2024  16:00

Historické lázeňské budovy, přilehlé kolonády, hotely, vyhlídky, kostely. O čem jiném by měla být řeč než o Karlových Varech. Ty vás uchvátí především...  celý článek

Rostlinné výrobky provází mnohé mýty. Přitom jsou zdravé a dá se z nich uvařit chutné jídlo

vydáno 27. května 2024  12:00

Když se řekne tofu, málokdo si v duchu řekne „mňam“. Spíš si představí náhražku masa bez chuti. Jenže ve skutečnosti jde spíš o mýty, které dnes už nemají...  celý článek