metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -2 °C

Neděle 3. prosince 2023. Svátek má Svatoslav

Další 1 fotografie v galerii
Sára Kubelková měla k řízení talentů a jejich rozvoji blízko už během studia andragogiky. | foto: SK

Svět golfu zdaleka není jen o jamkách na greenech, říká šéfka golfsoftwarové firmy

  19:34
Sára Kubelková měla k práci s lidmi, řízení talentů a jejich rozvoji blízko už během studia andragogiky. V průběhu covidové krize v sobě objevila skrytou vášeň pro golf, která ji později přivedla k nabídce stát se součástí české golfsoftwarové firmy TeeTime. Převzala tak vedení s cílem pochopit potřeby golfistů. Svou pozornost směřuje i k podpoře žen a jejich profesnímu růstu.

Začátky ve firmě pro ni nebyly o moc lehčí než pro ostatní nováčky. „Můj start byl velmi náročný. Člověk by čekal, že po takové době, co je firma na trhu, bude vše běžet jako na drátkách, ale opak byl pravdou. Štěstí je, že mě baví věci dávat do pořádku a z chaosu dělat systém, takže jsme to s týmem zvládli,“ vysvětluje Kubelková a přiznává, že měla trochu strach. „Ze začátku jsem měla obavy hlavně z toho, jak si budu rozumět s lidmi, kteří jsou už ve firmě zkušení, když jim tam nakráčím a začnu diktovat, co a jak se bude dělat jinak. Teď už jsem úplně v pohodě, měla jsem štěstí, že firma měla a má hlavně v IT šikovné srdcaře, kteří to sami chtějí posouvat dál, a nová vize se jim podle toho, jak na mě působí, líbí,“ vypráví Kubelková.

Prioritou je odpovědnost
Lidé často netuší, čemu se dá v této branži věnovat. „Zelený trávník v tom bohužel nefiguruje, i když bych si to sama přála. Ve firmě máme specialisty hlavně na obchod a marketing. Moje poslání je například posunout tento projekt dál, vytvořit něco unikátního a přínosného,“ míní Kubelková. Podle ní je odpovědnost ve firmách největší prioritou. „U nás je přímo striktní, jinak to nejde. Všichni vědí, co mají dělat a za co nesou odpovědnost, ve firmách, kde to tak není, zuří chaos a emoční nekonstruktivní scény. To pak zbytečně nabourává vztahy mezi lidmi, a tomu se chci vyhnout, jsme k sobě upřímní, ale jasní,“ konstatuje.

Do golfu se zamilovala.

Pokora jako klíč ke štěstí
Být úspěšnou a ještě ke všemu ženou nemusí být pokaždé snadné. I Kubelková se potýkala se sympatiemi a antipatiemi. „U mě jsou většinou lidé nejistí, když mě poprvé vidí, ale následně řeknou něco jako: ‚Napřed jsem si říkal, co tady dělá takové štěně, ale vy jste mi to během minuty vysvětlila.‘ Přesně tohle mi řekl jeden obchodní partner minulý týden a já se tomu většinou směju. Snažím se fungovat nejlépe, jak dokážu, protože je té práce u nás hodně,“ přiznává a odhaluje hodnoty, které považuje za klíčové pro efektivní vedení. „Za mě je to určitě pokora. Tu mě učí i golf každý den, nikde jinde nezažijete tolik malých selhání za tak krátkou chvíli jako v golfu, a když se začne dařit, tak je důležité si nezačít vyskakovat, ale naopak v klidu pokračovat a být vděčný, nebo vám svět hned ukáže, kde je vaše místo. V golfu jenom špatně odpálíte, ale nedostatek pokory v podnikání vám může položit celou firmu. Dále odpovědnost, kterou jsem již zmiňovala. Umět převzít odpovědnost za celý tým a směr firmy je podle mě nutnost. A v neposlední řadě láska k oboru. Tohle potom motivuje i zbytek týmu, když vedení firmy ví, kam směřuje, a jde si dravě za tím. A láska k oboru je bonus a často důvod, proč nevyhoříme, když pracujeme od rána do večera každý den,“ vysvětluje Kubelková.

Co by poradila jiným ženám, kterým chybí odhodlání? „Za prvé hlavně začít a neposlouchat pochybovačné názory okolí, pořád nám někdo má tendenci říkat, jak se máme chovat, co bychom měly nebo neměly, jak se máme oblékat, co si máme myslet. Prvním krokem je si říct, co vlastně chci já, a potom si za tím tvrdě jít. Nesmíme do všeho tahat emoce. Je to těžké, ale když jsem začala rozlišovat, co je osobní a co to ostatní, moc mi to pomohlo nad vším tolik nadměrně nepřemýšlet a více se rozhodovat logicky,“ uzavírá Kubelková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Christiaan Barnard: Hvězdný kardiochirurg zastínil i Beatles

vydáno 3. prosince 2023  16:59

Před 56 lety se v Africe zrodil „novodobý Frankenstein“. V narkóze, na operačním stole.  celý článek

Na smíchovské Tatře mrzli hráči i věrní diváci. Populární turnaj vyplňoval zimní pauzu

PRAHA? AHA!
vydáno 3. prosince 2023  11:31

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

K-trend v České republice. Kde se vzal a o co vlastně jde?

vydáno 3. prosince 2023  6:38

Hudba, kinematografie nebo třeba kosmetika. Několik světů, které korejská kultura uchvátila.  celý článek

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek