metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 16 °C

Sobota 18. května 2024. Svátek má Nataša

Václavovi šlohli korunu z lega. Pomůžete ji najít?

  14:41
Vyzkoušeli jsme první živou detektivní hru v prostředí českých památek z kostek lega.
Trezor bývalé Živnobanky. Tady hra začíná.

Trezor bývalé Živnobanky. Tady hra začíná. | foto: Metro.cz

Národní muzeum, Karlštejn, svatovítská katedrála, zámek Lednice a Hluboká nebo třeba vysílač Ještěd. Na ploše zabírající téměř kilometr čtvereční najdete 30 modelů sestavených z kostiček legendární stavebnice. Výstava Czech Repubrick v prostorách spodního patra hračkářství Hamleys v pražské ulici Na Příkopě 14 nyní láká na bonusovou novinku. Můžete si tu hrát na detektivy.

Hra Temnyho parťáci: Ukradená koruna je určena pro až pětičlenné skupiny hráčů od sedmi let. Na začátku dostáváme vybavení. „Připnu vám pás s věcmi, které se vám budou hodit,“ říká sympatická obsluha. Máme na něm UV baterku svítící modře, červenou průhlednou plácačku, zrcátko, tužku a mapu. A pak osm kabelů, které nám zatím nedávají smysl. Na každém konci je konektor „jack“.

Startujeme u trezoru, který tu zbyl ještě z dob, kdy v budově hračkářství byla Živnobanka. Jsou zde korunovační klenoty. Samozřejmě z lega. Ale co chybí? Koruna!

Zkoumáme důkazy, které za sebou zanechala zlodějská banda Temnyho parťáků. Děti asi padesát minut trvající hra baví, používáme všechny obdržené předměty a prokousáváme se k cíli. Nic, milí čtenáři, neprozradíme, jen si pamatujte, kudy přesně vaše kroky vedou. A nakonec se vám budou hodit i ty kabely.

Čekaly na nás nástrahy ve formě různých šifer, jako je například Morseova abeceda. Často ale nebylo třeba jen bystré mysli, spolehnout jsme se museli i na zrak a hmat.

O doprovodné texty a ilustrace, které hrou provázejí, se postaraly spisovatelka Milada Rezková a ilustrátorka Adéla Bierbaumer. Hra běží do 30. září, vždy od 10 do 20 hodin. Vstupné na výstavu je 290 korun, děti do metru výšky mají vstup zdarma, do 15 let platí 210 korun. Při koupi on-line je vše levnější. 

Autor: Petr Holeček Metro.cz

Hlavní zprávy

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek