metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 24 °C

Sobota 22. června 2024. Svátek má Pavla

Václavovi šlohli korunu z lega. Pomůžete ji najít?

  14:41
Vyzkoušeli jsme první živou detektivní hru v prostředí českých památek z kostek lega.
Trezor bývalé Živnobanky. Tady hra začíná.

Trezor bývalé Živnobanky. Tady hra začíná. | foto: Metro.cz

Národní muzeum, Karlštejn, svatovítská katedrála, zámek Lednice a Hluboká nebo třeba vysílač Ještěd. Na ploše zabírající téměř kilometr čtvereční najdete 30 modelů sestavených z kostiček legendární stavebnice. Výstava Czech Repubrick v prostorách spodního patra hračkářství Hamleys v pražské ulici Na Příkopě 14 nyní láká na bonusovou novinku. Můžete si tu hrát na detektivy.

Hra Temnyho parťáci: Ukradená koruna je určena pro až pětičlenné skupiny hráčů od sedmi let. Na začátku dostáváme vybavení. „Připnu vám pás s věcmi, které se vám budou hodit,“ říká sympatická obsluha. Máme na něm UV baterku svítící modře, červenou průhlednou plácačku, zrcátko, tužku a mapu. A pak osm kabelů, které nám zatím nedávají smysl. Na každém konci je konektor „jack“.

Startujeme u trezoru, který tu zbyl ještě z dob, kdy v budově hračkářství byla Živnobanka. Jsou zde korunovační klenoty. Samozřejmě z lega. Ale co chybí? Koruna!

Zkoumáme důkazy, které za sebou zanechala zlodějská banda Temnyho parťáků. Děti asi padesát minut trvající hra baví, používáme všechny obdržené předměty a prokousáváme se k cíli. Nic, milí čtenáři, neprozradíme, jen si pamatujte, kudy přesně vaše kroky vedou. A nakonec se vám budou hodit i ty kabely.

Čekaly na nás nástrahy ve formě různých šifer, jako je například Morseova abeceda. Často ale nebylo třeba jen bystré mysli, spolehnout jsme se museli i na zrak a hmat.

O doprovodné texty a ilustrace, které hrou provázejí, se postaraly spisovatelka Milada Rezková a ilustrátorka Adéla Bierbaumer. Hra běží do 30. září, vždy od 10 do 20 hodin. Vstupné na výstavu je 290 korun, děti do metru výšky mají vstup zdarma, do 15 let platí 210 korun. Při koupi on-line je vše levnější. 

Autor: Petr Holeček Metro.cz

Hlavní zprávy

Superhrdinové opět zlobí! Butcher a Homelander pořád kopou nejvyšší seriálovou ligu

Strážce streamu
vydáno 21. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Krvavá, brutální, dekadentní, místy až úchylná a hlavně neskutečně zábavná seriálová odpověď na superhrdinské trháky se nedávno, vlastně jen před pár dny,...  celý článek

V Česku prakticky nenarazíte na skutečně luxusní hotely, říká youtuber Husička

vydáno 21. června 2024  11:00

Jmenuje se Jindřich Husička, ale fanoušci jeho videí na YouTube jej znají hlavně jako Pana Plešatého. Rodák z Olomouce, který se věnoval práci v...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek