metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 32 °C

Pátek 21. června 2024. Svátek má Alois

Vraždící nevěsta a manželka mafiána večer zahájí Vary

  11:30
Slavná herečka Uma Thurmanová od dnešního večera září ve Varech.

Další 2 fotografie v galerii
Uma Thurmanová před pár dny na festivalu v Cannes. | foto: Profimedia.czProfimedia.cz

Červené koberce v Karlových Varech se včera utápěly ve vodě. Za deštivého počasí do západočeského města, které se do 8. července stane metropolí filmu v Evropě, přijela docela nenápadně jedna z hvězd letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu – Uma Thurmanová, známá především coby vraždící nevěsta z filmu Kill Bill nebo manželka mafiána z Pulp Fiction.

Podle informací z kuloárů měla do dnešního začátku festivalu svůj soukromý program. Přála si navštívit Bečov nad Teplou poblíž Varů a vidět výjimečnou památku – relikviář svatého Maura. Na slavnostním zahájení festivalu převezme Cenu prezidenta MFF a večer osobně uvede právě film Kill Bill, který byl v kinech uveden ve dvou dílech.

„Umu Thurmanovou jsme oslovovali, ale vždy do toho přišla práce. Oslovovali jsme ji před festivalem, ale pak shodou okolností byl Karel Och (umělecký ředitel karlovarského festivalu – pozn. aut.) v Cannes, kde Uma Thurmanová předsedala porotě. Tam už to dostalo konkrétní podobu,“ uvedl pro ČTK prezident festivalu Jiří Bartoška. Podle něj Thurmanová ve Varech vydrží do pondělka, což ukazuje na to, že slavná herečka netrpí manýry celebrit a Česko si chce užít. V zákulisí se mluví o tom, že charizmatická umělkyně navštíví i Prahu.

Kromě Umy Thurmanové se do Varů chystají další hvězdy stříbrných pláten. Hodně se mluví o Casey Affleckovi, bratr slavnějšího Bena, který je držitelem Oscara, Zlatého glóbu a dalších ocenění za hlavní roli ve filmu Místo u moře.

Dalšími hosty letošního svátku dobrého filmu budou francouzští herci. Herečka Céline Salletteová, která si zahrála například ve snímcích Sofie Coppolové nebo Clinta Eastwooda. Do Varů ji doprovodí její kolega Lambert Wilson, ten se představil například v Matrix Revolution nebo Matrix Reloaded.

Americká star v Česku

  • Thurmanová má za sebou bohatou kariéru.
  • Jedním z prvních filmů byly koncem 80. let adaptace románu Nebezpečné známosti nebo fantaskní příběh Dobrodružství barona Prášila Terryho Gilliama. Zlom ale přišel v 90. letech–ve svých 24 letech hrála v kultovním snímku Quentina Tarantina Pulp Fiction: Historky z podsvětí.
  • Za roli manželky gangsterského šéfa a určitě její nezapomenutelný tanec s Johnem Travoltou získala nominaci na Oscaraa Zlatý glóbus. Následovaly další filmy jako Batman a Robin, Bídníci nebo Sladký ničema.
  • Uma výrazně do světového filmu vstoupila opět s režisérem Quentinem Tarantinem–s ním deset let po Pulp Fiction natočila další film, který se zapsal do historie kinematografie–Kill Bill.
Autor: Marek Peška Metro.cz

Hlavní zprávy

Železnice se rozrůstá příliš pomalu. Hrozí kolaps, varují mnozí odborníci

vydáno 20. června 2024  5:14

Organizátor dopravy si nechal vypracovat podrobnou analýzu kapacity tratí. Kritické přetížení hrozí v první řadě velmi využívaným vlakům z Prahy do...  celý článek

Český James Bond se jmenoval Ladislav Bittman. Kariéru začal před 60 lety

vydáno 20. června 2024  12:20

Komunisti vylovili nacistický archiv! Žabím mužům se povedl nález desetiletí! Americký magazín Life přinesl před 60 lety sérii senzačních odhalení z...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek