metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 10 °C

Pátek, 7. května 2021. Svátek má Stanislav.

Větší foto
Křižovatka v Újezdě byla dle radnice nebezpečná. | foto: MČ PRAHA 21

Správa komunikací se pouští do klíčových oprav. Některým chybí termíny i objízdné trasy

  10:38
Kdo někdy jel přes hlavní křižovatku v Újezdě nad Lesy, ten dobře ví, proč je potřeba nepřehledný úsek opravit. Při přejíždění ze Staroújezdské ulice do Staroklánovické tu musejí auta překonávat hrbolatý asfaltový kopeček. Při odbočování doleva ze Starokolínské motoristé těžko odhadují, na jakém místě při dávání přednosti protijedoucím vozům bezpečně zastavit. Rada městské části Praha 21 proto zhruba po ročním rokování vyjednala s Technickou správou komunikací (TSK) její opravu. Ta započne právě dnes.

„Stav světelné křižovatky je dlouhodobě v nevyhovujícím až nebezpečném stavu. Jsme rádi, že se podařila tato oprava vyjednat. Celá by měla trvat sedm dní a největší podíl prací má být směrován na nadcházející víkend. Přesto prosíme o vaši trpělivost a přizpůsobení vašeho ranního času výjezdu,“ uvedl starosta Prahy 21 Milan Samec na Facebooku městské části s tím, že TSK nestanovila na tuto dobu žádné objízdné trasy. Přes polouzavřenou křižovatku se tak budou muset protáhnout nejen motoristé, ale i veškeré autobusové linky. Místní se tak obávají, že zde vznikne jeden velký dopraví špunt. „Průjezd bude pouze omezený, ne znemožněný,“ dodává Samec.

Přechody neposunou
Podle informací TSK se kvůli povětrnostním podmínkám start oprav na poslední chvíli posunul o den. Předem avizovaný termín jejich začátku bylo datum 16. října. Radost z výsledných oprav pravděpodobně nebude mít většina matek z Újezda nad Lesy a okolí. Ty si totiž na Facebooku městské části stěžovaly na nejednu kolizi na nevhodně umístěných přechodech kolem křižovatky. Z plánů oprav je však zřejmé, že se do umístění přechodů „sahat“ nebude.

„Věřím ale, že po opravě se bezpečnost zvýší i tak. Mnohé kolizní situace byly dány i povrchem a jeho stavem,“ míní starosta.

Hradešínskou nechají rozkopanou
Včera se pracovníci TSK rovněž pustili do rozsáhlé rekonstrukce neméně důležitého úseku – Hradešínské ulice na Vinohradech. Ta se ve druhé městské části táhne od Bezručových sadů až k Benešovské ulici. Přesný termín dokončení všech prací v této ulici není zatím znám. Ví se jen, že to bude někdy během jara příštího roku.

„Stavba je naplánovaná do dvou etap. První etapa proběhne podle plánu v úseku Benešovská–Říčanská do 16. prosince. V případě špatných klimatických podmínek nebude před zimou uveden jejich povrch do finálního stavu,“ uvádí mluvčí TSK Barbora Lišková s tím, že povrch vozovky bude po dokončení asfaltový a chodníky pokryje mozaiková dlažba.

Bucharova ulice dostane nový asfalt
Dnes se dělníci na dlouho „nastěhují“ také do Stodůlek. Pustí se tu totiž do výměny povrchu ulice Bucharova. Práce jsou rozděleny do dvou etap a potrvají až do poloviny příštího roku. Auta by tu měla projet bez potíží. „V průběhu prací bude vždy uzavřen jen jeden jízdní pruh,“ uvádí TSK. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Trnopuk nebo traven neuspěly, nakonec máme květen od Jungmanna

vydáno 7. května 2021  14:02

Snaha odlišit se od zbytku Evropy? Kdepak, šlo hlavně o projev purismu typického pro národní obrození.  celý článek

První Máj, kina čas! Jak se v Hollywoodu bojuje o nejlepší datum premiéry?

vydáno 7. května 2021  14:00

Víte, co mají společného první komiksoví Avengers s dvojkou Krotitelů duchů či první díl série Hvězdných válek: Epizoda IV – Nová naděje? Všechny tyhle...  celý článek

Speciální filmová rubrika Strážce streamu slaví rok

Strážce streamu
vydáno 7. května 2021  5:04

Před rokem, když nás první vlna pandemie ukovala u obrazovek doma, hádali jsme se, čím oživit web Metro.cz. Proto přišel Strážce streamu, který přináší...  celý článek

Vaše fotky z Prahy