metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 11 °C

Pondělí, 18. listopadu 2019. Svátek má Romana.
Křižovatka v Újezdě byla dle radnice nebezpečná.
Větší foto
Křižovatka v Újezdě byla dle radnice nebezpečná. | foto: MČ PRAHA 21

Správa komunikací se pouští do klíčových oprav. Některým chybí termíny i objízdné trasy

17. října 2019  10:38 Filip Jaroševský Metro.cz
Kdo někdy jel přes hlavní křižovatku v Újezdě nad Lesy, ten dobře ví, proč je potřeba nepřehledný úsek opravit. Při přejíždění ze Staroújezdské ulice do Staroklánovické tu musejí auta překonávat hrbolatý asfaltový kopeček. Při odbočování doleva ze Starokolínské motoristé těžko odhadují, na jakém místě při dávání přednosti protijedoucím vozům bezpečně zastavit. Rada městské části Praha 21 proto zhruba po ročním rokování vyjednala s Technickou správou komunikací (TSK) její opravu. Ta započne právě dnes.

„Stav světelné křižovatky je dlouhodobě v nevyhovujícím až nebezpečném stavu. Jsme rádi, že se podařila tato oprava vyjednat. Celá by měla trvat sedm dní a největší podíl prací má být směrován na nadcházející víkend. Přesto prosíme o vaši trpělivost a přizpůsobení vašeho ranního času výjezdu,“ uvedl starosta Prahy 21 Milan Samec na Facebooku městské části s tím, že TSK nestanovila na tuto dobu žádné objízdné trasy. Přes polouzavřenou křižovatku se tak budou muset protáhnout nejen motoristé, ale i veškeré autobusové linky. Místní se tak obávají, že zde vznikne jeden velký dopraví špunt. „Průjezd bude pouze omezený, ne znemožněný,“ dodává Samec.

Přechody neposunou
Podle informací TSK se kvůli povětrnostním podmínkám start oprav na poslední chvíli posunul o den. Předem avizovaný termín jejich začátku bylo datum 16. října. Radost z výsledných oprav pravděpodobně nebude mít většina matek z Újezda nad Lesy a okolí. Ty si totiž na Facebooku městské části stěžovaly na nejednu kolizi na nevhodně umístěných přechodech kolem křižovatky. Z plánů oprav je však zřejmé, že se do umístění přechodů „sahat“ nebude.

„Věřím ale, že po opravě se bezpečnost zvýší i tak. Mnohé kolizní situace byly dány i povrchem a jeho stavem,“ míní starosta.

Hradešínskou nechají rozkopanou
Včera se pracovníci TSK rovněž pustili do rozsáhlé rekonstrukce neméně důležitého úseku – Hradešínské ulice na Vinohradech. Ta se ve druhé městské části táhne od Bezručových sadů až k Benešovské ulici. Přesný termín dokončení všech prací v této ulici není zatím znám. Ví se jen, že to bude někdy během jara příštího roku.

„Stavba je naplánovaná do dvou etap. První etapa proběhne podle plánu v úseku Benešovská–Říčanská do 16. prosince. V případě špatných klimatických podmínek nebude před zimou uveden jejich povrch do finálního stavu,“ uvádí mluvčí TSK Barbora Lišková s tím, že povrch vozovky bude po dokončení asfaltový a chodníky pokryje mozaiková dlažba.

Bucharova ulice dostane nový asfalt
Dnes se dělníci na dlouho „nastěhují“ také do Stodůlek. Pustí se tu totiž do výměny povrchu ulice Bucharova. Práce jsou rozděleny do dvou etap a potrvají až do poloviny příštího roku. Auta by tu měla projet bez potíží. „V průběhu prací bude vždy uzavřen jen jeden jízdní pruh,“ uvádí TSK. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Adidas Runners Prague mění běh na zábavu

Adidas Runners
vydáno 18. listopadu 2019  7:00

- Možná jste už po Praze spatřili běhat větší skupinky lidí, mnoho z nich v černých tričkách. Běh je nejlevnějším sportem a taky přirozeným lidským...  celý článek

S kladivem na sovy, s kosou na modrásky

Ochránci přírody instalují desítky speciálních budek, kde by mohli puštíci...
vydáno 18. listopadu 2019  5:55

Ochránci přírody z Plzeňska instalovali budky pro puštíky. Chtějí je sem nalákat z Německa.  celý článek

Snowboarding už dávno není masovka. Zbylí fanoušci ho přestali hrotit

Snowboarding
vydáno 17. listopadu 2019  5:07

Sport, dnes známý jako snowboarding, se v českých zemích poprvé objevil jen velmi krátce po svém příchodu do Evropy, tedy na přelomu roku 1979 a 1980. Od...  celý článek

Jsem pankáč perfekcionista, říká Anna K.

Anna K.
vydáno 16. listopadu 2019  7:21

V době vydání tohoto rozhovoru je Anna K. právě v polovině svého předvánočního turné. Hudba je v jejím životě stále hlavním hnacím motorem, ale kromě ní...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám