metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 4 °C

Neděle, 16. ledna 2022. Svátek má Ctirad.

Další 2 fotografie v galerii
Ekologičtější obaly jsou vyráběny z kompostovatelného papíru. | foto: Beviro

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

  16:05
Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A ideálně vyrobené v rámci jednoho z nejrůznějších recyklačních programy, tedy z použitého oblečení. Když ale dojde na ekologické smýšlení u kosmetiky, konkrétně u té pánské, na ekotrendy se moc nehraje. To se nyní rozhodla změnit tuzemská značka Beviro.

„Neděláme opatření na efekt, jako je zpětný odběr obalů. Tam je uhlíková stopa jako hrom. Platíme za eko zpracování profesionálům. Produkty, které nepotřebují krabičku, jež slouží jako ochrana produktu, ozdoba a také nositel informací, tak opatřujeme sendvičovou etiketou a tím šetříme přírodu,“ říká pro deník Metro spoluzakladatel firmy Daniel Trnka.

Produkty, které krabičku potřebují, tak mají podle něj nově krabičku z takzvaného grassprint materiálu. „To je sedmdesát procent nasečená tráva a třicet procent papír. A je to stoprocentně kompostovatelné a ještě ke všemu pěkné,“ dodává Trnka.

Postcovidový úspěch
O zmiňované značce pro muže, kteří už nechtějí používat levnou kosmetiku z drogerie s kdovíjakým složením, informoval deník Metro poprvé loni. Značka je nyní na trhu pět let, a jak se ukazuje, stává se z ní pořádný gigant. A to i přesto, že Beviro není běžná značka, kterou koupíte jen tak v drogerii. „Jen za září jsme měli vyšší tržby než za celé loňské první pololetí. Tu šílenou covidovou dobu jsme přežili, když byl náš prodej produktů přímo firmám a barber shopům zavřený, přičemž prodej přímo spotřebitelům jsme od nuly startovali až v půlce roku,“ dodává Trnka. Meziročně tak značka po stránce tržeb vyrostla trojnásobně a je v zisku.

Na plešku i na vousy
Někomu to roste, někomu zase ne. Tohle dogma je ale pravdivé vlastně jen napůl. Na českém trhu totiž existují tuzemské firmy nabízející přípravek na podporu růstu vousů. Výrobky těchto společností, mezi něž patří i Beviro, neslibují jejich uživatelům dokonalý plnovous za měsíc ani jiné zázraky na počkání. Jejich úkolem je dodat tváři potřebné živiny.

Beviro tak bylo ještě donedávna vnímáno spíše jako značka pro vousáče, kteří hledali přírodní produkty. Na existenci této tuzemské značky prémiové kosmetiky mě loni upozornil kamarád právě s obavou, zda firma, jež ho zaujala na sociálních sítích, vyrábí něco i pro něj, pro holobrádka. Nyní už se firma vypracovala do bodu, kdy dělá skoro všechno pro komplexní chlapskou péči.

Daniel Trnka z Beviro

„Sortiment jsme v poslední době rozšířili o toaletní vody, sprchové gely, face cleanser, pleťové krémy a další hromadu produktů máme nachystanou na první kvartál příštího roku. V letošním roce budeme mít dvaapůlnásobek tržeb minulého roku a budeme mít slušný zisk. Ten využijeme na vybudování prvního značkového brandstoru v centru Plzně,“ svěřil deníku Metro Trnka a doplnil, že půjde o značkovou prodejnu, kde si budete moci dát výbornou kávu, kvalitní víno a u toho v klidu vybírat.

Zvláštností má být také to, že se budou v showroomu nacházet třeba i umyvadla a zákazník tak bude moci výrobky vyzkoušet. „Zároveň v prostoru budou tři až čtyři holičská křesla,“ doplňuje Trnka.

Konkurence
Mezi nejznámější konkurenci patří například výrobky od firmy Angry Beards. Kvalitní, jednoduchou kosmetiku pro muže, která má zároveň rychle fungovat, vyrábí již tři roky také tuzemská značka Everyman. Československou drogerii seženete rovněž od značek Renovality, Voono, Almara Soap, Kvítok či Dulcia.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komín, který požehnal tisícům novorozencům. Za pár let už nebude

PRAHA? AHA!
vydáno 15. ledna 2022  23:50

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Hranaté krásky oslavily kulatiny. Za Prahu jezdí už třicet let

vydáno 15. ledna 2022  6:54

Karosy mají v srdcích fanoušků hromadné dopravy i zaměstnanců pražských dopravců zvláštní místo. Jedním z mnoha důvodů je fakt, že právě tyhle „hranaté...  celý článek

Cobra Kai překračuje stín Karate Kida. Každý tu umí být hrdina i padouch

Strážce streamu
vydáno 14. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Volné pokračování první trojce snímků z osmdesátkové série Karate Kid se stalo v minulosti zcela zaslouženě největším hitem streamovací platformy YouTube....  celý článek

Deník Metro přináší soupisku největších filmových průšvihů za rok 2021

vydáno 14. ledna 2022  12:27

V kinosálech se moc neohřály a prodělaly jejich tvůrcům desítky a stovky milionů dolarů. Řeč je o kasovních propadácích, kterých bylo v loňském roce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy