metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 4 °C

Pondělí 28. listopadu 2022. Svátek má René

Další 2 fotografie v galerii
Ekologičtější obaly jsou vyráběny z kompostovatelného papíru. | foto: Beviro

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

  16:05
Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A ideálně vyrobené v rámci jednoho z nejrůznějších recyklačních programy, tedy z použitého oblečení. Když ale dojde na ekologické smýšlení u kosmetiky, konkrétně u té pánské, na ekotrendy se moc nehraje. To se nyní rozhodla změnit tuzemská značka Beviro.

„Neděláme opatření na efekt, jako je zpětný odběr obalů. Tam je uhlíková stopa jako hrom. Platíme za eko zpracování profesionálům. Produkty, které nepotřebují krabičku, jež slouží jako ochrana produktu, ozdoba a také nositel informací, tak opatřujeme sendvičovou etiketou a tím šetříme přírodu,“ říká pro deník Metro spoluzakladatel firmy Daniel Trnka.

Produkty, které krabičku potřebují, tak mají podle něj nově krabičku z takzvaného grassprint materiálu. „To je sedmdesát procent nasečená tráva a třicet procent papír. A je to stoprocentně kompostovatelné a ještě ke všemu pěkné,“ dodává Trnka.

Postcovidový úspěch
O zmiňované značce pro muže, kteří už nechtějí používat levnou kosmetiku z drogerie s kdovíjakým složením, informoval deník Metro poprvé loni. Značka je nyní na trhu pět let, a jak se ukazuje, stává se z ní pořádný gigant. A to i přesto, že Beviro není běžná značka, kterou koupíte jen tak v drogerii. „Jen za září jsme měli vyšší tržby než za celé loňské první pololetí. Tu šílenou covidovou dobu jsme přežili, když byl náš prodej produktů přímo firmám a barber shopům zavřený, přičemž prodej přímo spotřebitelům jsme od nuly startovali až v půlce roku,“ dodává Trnka. Meziročně tak značka po stránce tržeb vyrostla trojnásobně a je v zisku.

Na plešku i na vousy
Někomu to roste, někomu zase ne. Tohle dogma je ale pravdivé vlastně jen napůl. Na českém trhu totiž existují tuzemské firmy nabízející přípravek na podporu růstu vousů. Výrobky těchto společností, mezi něž patří i Beviro, neslibují jejich uživatelům dokonalý plnovous za měsíc ani jiné zázraky na počkání. Jejich úkolem je dodat tváři potřebné živiny.

Beviro tak bylo ještě donedávna vnímáno spíše jako značka pro vousáče, kteří hledali přírodní produkty. Na existenci této tuzemské značky prémiové kosmetiky mě loni upozornil kamarád právě s obavou, zda firma, jež ho zaujala na sociálních sítích, vyrábí něco i pro něj, pro holobrádka. Nyní už se firma vypracovala do bodu, kdy dělá skoro všechno pro komplexní chlapskou péči.

Daniel Trnka z Beviro

„Sortiment jsme v poslední době rozšířili o toaletní vody, sprchové gely, face cleanser, pleťové krémy a další hromadu produktů máme nachystanou na první kvartál příštího roku. V letošním roce budeme mít dvaapůlnásobek tržeb minulého roku a budeme mít slušný zisk. Ten využijeme na vybudování prvního značkového brandstoru v centru Plzně,“ svěřil deníku Metro Trnka a doplnil, že půjde o značkovou prodejnu, kde si budete moci dát výbornou kávu, kvalitní víno a u toho v klidu vybírat.

Zvláštností má být také to, že se budou v showroomu nacházet třeba i umyvadla a zákazník tak bude moci výrobky vyzkoušet. „Zároveň v prostoru budou tři až čtyři holičská křesla,“ doplňuje Trnka.

Konkurence
Mezi nejznámější konkurenci patří například výrobky od firmy Angry Beards. Kvalitní, jednoduchou kosmetiku pro muže, která má zároveň rychle fungovat, vyrábí již tři roky také tuzemská značka Everyman. Československou drogerii seženete rovněž od značek Renovality, Voono, Almara Soap, Kvítok či Dulcia.

Hlavní zprávy

Občas se objeví dílo, které ještě nemáme, říká v rozhovoru pro deník Metro vnuk Josefa Lady

vydáno 28. listopadu 2022  11:15

Zasněžené kopce, vesničky a děti v beranicích. To jsou typicky ladovské Vánoce, které letos můžete zažít i v pražském Centru Černý Most – celá výzdoba se...  celý článek

Pražané stárnou. Pomoct má i nové centrum sociálních a zdravotních služeb na Vinohradech

vydáno 28. listopadu 2022  4:50

Na území hlavního města nastálo žije více než tři sta tisíc důchodců, tedy podle statistik asi čtvrtina populace. Center pro seniory se však v Praze...  celý článek

Najdou se veselé espézetky i u pražských dopravců? Rebel je zatím pouze jeden

vydáno 27. listopadu 2022  10:12

Hanlivé texty na registrační značky autobusů nepatří. I přesto by se tam mohly zcela legálně objevovat.  celý článek

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek