metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / -1 °C

Úterý, 22. ledna 2019. Svátek má Slavomír.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Stanici Muzeum A zavřou na víkend

21. června 2018  5:53 Filip Jaroševský Metro.cz
Stanicí metra A budou vlaky opět jen projíždět. Dělníci ji obsadí ještě v červenci.

Dopravní podnik od loňska opravuje spodní část stanice metra Muzeum. Cestující, kteří tudy denně projíždějí, si jsou tohoto jevu dobře vědomi. Na takzvaném Áčku totiž kvůli probíhajícím pracem donedávna nemohli vystupovat a nastupovat střídavě na jednom ze dvou nástupišť.

Dělníci mají nyní před sebou závěrečné opravy, nezvládnou je však bez toho, aniž by obtěžovali cestující. Dopravní podnik tak již potřetí v řadě musí na víkend uzavřít spodní část stanice uzavřít. Podle mluvčí dopravce Anety Řehkové budou mít během výluky plné ruce práce.

„V plánu je například montáž svítidel, výměna kabeláže ve výtahové šachtě k majáčku na povrchu, hloubkové chemické čištění dlažeb na nástupišti včetně hrany nástupiště či antigraffitti nátěr stěny u výtahu,“ řekla deníku Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. „Také se budou umisťovat protiskluzné prvky na pevném schodišti přímého výstupu,“ dodává.

Pro výstup na Václavské náměstí lze klasicky využít stanici Můstek. Pro přestup z linky A na linku C zase dopravce doporučuje vystoupit ve stanici Můstek a dále využít linku B do přestupní stanice Florenc. Pro přestup z linky C na linku A je zase lepší vystoupit ve stanici Florenc a dále využít linku B do přestupní stanice Můstek. Připraveny jsou rovněž informační tabule se schematickým nákresem a základními informacemi v českém a anglickém jazyce.

„V oblasti uzavřené stanice budou cestujícím k dispozici od osmi do jednadvaceti hodin také informátoři v reflexních vestách, kteří poradí dopravní spojení v českém i anglickém jazyce,“ doplňuje Řehková.

Uzavírky na Áčku

  • Muzeum se neuzavře o víkendu naposled. Poslední vyčuhující kabely tu zastrčí v červenci.
  • Spodní část stanice metra A plánují dělníci dopravního podniku dodělat o víkendu 21. až 22. 7. , kdy se opět uzavře pro cestující.
  • Vlaky stanicí budou opět pouze projíždět. Poté už dopravce žádné výluku v dohlednu neplánuje.

Komentáře

Hlavní zprávy

Obchod se strachem. Rodiče platí dětem tisíce za kurzy

Ilustrační snímek
vydáno 22. ledna 2019  12:27

Pět set korun, ale i devět tisíc. O přípravy na středoškolské přijímačky je velký zájem.  celý článek

V paneláku mají zkušebnu a dokonce nahrávací studio. Sousedům to nevadí

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  10:58

V obyčejném panelovém domě na okraji Prahy si manželé Marianovi z bytu 5+1, ve kterém bydlí, vytvořili profesionální nahrávací a masteringové studio Klíč....  celý článek

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám