metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 0 °C

Čtvrtek, 27. ledna 2022. Svátek má Ingrid.
Starosta Springfieldu Joe Quimby

Starostové přejí Praze do nového roku Blanku i zóny placeného stání

  9:00
Devět starostů městských částí přeje skrze Metro Praze vše nejlepší do nového roku. Doufají, že se metropole nebude muset potýkat s povodněmi jako loni a že budou dokončeny plánované projekty.

Starosta Prahy 1Oldřich Lomecký (TOP 09)

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký

Do roku 2014 přeji Praze zdárné vyřešení všech problematických témat, která nastolil rok letošní. Co se týká přímo Prahy 1, kde starostuji, velmi si přeji, aby byly dokončeny velké investiční akce, které nás dlouho obtěžovaly. Po dokončení kancelářského komplexu vedle obchodního domu Tesco (Máje) dojde ke zklidnění okolních ulic, navíc konečně nebudeme muset chodit mezi Spálenou a Jungmannovou ulicí v holínkách. Těším se také na dokončení výstavby v okolí Masarykova nádraží. Něco za nás přitom odpracuje i příroda – po zahuštění trávníků na Střeleckém ostrově budu první, kdo si tam půjde lehnout do trávy a něco si v klidu přečte.

Starostka Prahy 2Jana Černochová (ODS)

Starostka Prahy 2 Jana Černochová

Do nového roku přeji Praze, aby i byla stále krásná, svým okouzlujícím způsobem starobylá, přesto s mladým duchem a energií, inspirativní, ale také bezpečná pro všechny. Dejme jí proto všichni dohromady do nového roku slib, že se při každičkém malém rozhodnutí zamyslíme - jak se k ní chováme, co tím vytváříme a zda jí tím pomáháme k tomu, aby byla přesně taková, po jaké toužíme. Proto Praze přeji rozumné vedení, které se k ní bude chovat s maximální péčí a které se bude věnovat se problémům, které naše hlavní město nejvíc trápí. Pro mne osobně je to otázka bezdomovectví, která je dle mého dlouhodobě podceňovaná a nevěnuji se jí taková pozornost, jakou by si zasloužila. A pak je to také samozřejmě problematika heren, což je nejdůležitější úkol, který jsem si předsevzala dotáhnout do konce. V neposlední řadě by se měl také podporovat rozvoj a rozkvět Prahy tak, aby se dál umísťovala na předních příčkách nejrůznějších anket, které hodnotí krásu a atraktivnost desítek měst po celém světě.

Starostka Prahy 3Vladislava Hujová (TOP 09)

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová

Praze přeji, aby problém bezdomovectví byl v příštím roce řešen systémově v rámci všech městských částí. Naší metropoli bych dále přála, aby se dobudoval dopravní okruh. Právě občané Prahy 3 jsou v ulici Jana Želivského problémem dopravy velice zatíženi. Tato ulice je totiž používána jako tranzitní komunikace. Byla bych ráda, kdyby se v lokalitě Nákladového nádraží Žižkov podařilo městu změnit územní plán. Praha 3 o to již dlouhé roky usiluje. Hlavnímu městu i naší městské části přeji, aby úsilí o zařazení kostela Nejsvětejšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad do seznamu UNESCO pokročilo co nejvíce a brzy skončilo úspěchem.

Starosta Prahy 4Pavel Caldr (nezařazený)

Starosta Prahy 4 Pavel Caldr

Praze přeji především dobré vedení, které bude řádně a ve prospěch Pražanů i návštěvníků Prahy spravovat město a městské firmy. Nedá se zaskočit povodněmi a nenechá městské části bez životně důležitých informací, když se velká voda valí do ulic. Nebude nás strašit kolapsem dopravního podniku, ani zdražováním jízdného, ale postará se o to, aby se nekradlo v projektu Open Card a slušní cestující nemuseli doplácet na černé pasažéry. Když něco slíbí, tak to splní, například zavedení zón placeného parkování.

Přeji Praze kvalitní územní plán, který umožní rozvoj městských částí a současně zabrání developerům udělat z Prahy betonovou poušť. Přeji Praze rozvoj městské hromadné dopravy, mj. novou trasu metra, opravené chodníky a silnice, vyřešení problémů s automobilovou dopravou a parkovacími místy. A nakonec přeji Praze spokojené obyvatele, kterým se v jejich dobře spravovaném městě dobře žije.

Starosta Prahy 5Miroslav Zelený (Uzdravme naši politiku)

Miroslav Zelený

Milá Praho, přeji  Ti, aby nadcházející nový rok byl ve znamení většího klidu, stability a tolerance. Aby Tvoji obyvatelé i návštěvníci nebyli rukojmími nepodařených mnohamiliardových machinací v podobě rozestavěných tunelů. Aby peníze, které od lidí získáváš ve formě daní a poplatků, pomáhaly rozvoji města, byly investovány do vzdělávání dětí a nebyly mrhány na projekty předražených kartiček. Příroda v červnu 2013 ukázala opět svoji sílu, doufám proto, že další povodně a katastrofy se Ti vyhnou. Rád bych, abys nabízela všem lidem pocit bezpečí, klidu a míru nejen nyní v čase vánočním, ale během celého roku. S tím souvisí lidmi očekávané řešení dopravní situace v oblasti parkování nebo transitu v severní části města, rozběhnutí několika rozvojových projektů, o kterých se bohužel dosud jen mluví. Tvá pátá městská část půjde příkladem. Pracujeme na zvelebení jedné z nejhustěji obývaných oblastí, Barrandova. Čeká nás revitalizace několika míst, která byla v minulosti opomíjena a stala se pomyslnými pomníky konání našich předchůdců. V novém roce Tě čekají také volby, které bezesporu budou mít vliv na další směřování města. Přeji Praze proto odpovědné voliče, kteří nedají na plané sliby.

Do roku 2014 si osobně přeji, abys i nadále vyvolávala ve svých návštěvnících obdiv a úžas, na který máš díky jedinečnému charakteru plné právo!

Jsem hrdý, že jsi pro mne matkou všech měst a mým domovem.

Starostka Prahy 6Marie Kousalíková (ODS)

Starostka Prahy 6 Marie Kousalíková

Praha 6 čelí největší koncentraci velkých dopravních staveb ve své historii. Aktuální dění kolem tunelu Blanka vyvolává otázku, kdy, když ne příští rok na jaře se tunel otevře? Prodlužuje se linka metra až do Motola. To se má spustit příští rok na podzim. Stihne se to? A stropní deska stanice metra Dejvická se s velkými potížemi opravuje už měsíce a termín ukončení prací je oproti plánu zpožděný o měsíce až v září 2014. 

Místo rozkopaných ulic a chodníků, místo neustálých změn v jízdních řádech a nečekaných havárií přeju Praze 6 a jejím občanům otevřený tunel Blanka, zprovozněné metro a průjezdnou Prahu. Věřím, že se po letech vyplní i přání, že zde budeme mít zóny placeného stání, bez mich si totiž dokáže dopravu představit už jen málokdo. 

Ať se Praze vyhnou přírodní pohromy a živly. Prahu 6 ničily v červnu minulého roku povodně. Za co jsem ale velmi ráda, je to, že se prokázalo, že v Praze žijí občané, kteří neváhali i dokázali pomoci. 

Celé Praze přeju hodně lásky, štěstí a také zdraví. Ať je městem, kde se daří Vám i Vašim blízkým. Symbolem splněných snů a přání. Pokladnicí kulturních, společenských a historických událostí. Je to právě Praha – jedno z nejobdivovanějších a nejkrásnějších měst světa, kde společně žijeme a přeju jí, ať se její sláva nadále hvězd dotýká.

Starosta Prahy 7Marek Ječmének (ODS)

Marek Ječmének

Rád bych Pražanům do nového roku popřál především brzké vyřešení problémů, které v současné době provázejí dokončení tunelového komplexu Blanka. Praha 7 je společně s Prahou 6 městskou částí, která v uplynulých letech pocítila výstavbu Městského okruhu nejintenzivněji. Jsem velice rád, že občané při všech nepříjemnostech, které provázely razící práce, či při četných dopravních uzavírkách projevovali obrovskou dávku trpělivosti a pochopení. Již proto bych všem velice přál, aby toto více než šestileté období již bylo u konce a obyvatelé hlavního města se konečně dočkali toho pozitivního, co nám otevření tunelu Blanka přinese.

Zároveň bych všem rád popřál šťastné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů do roku 2014.

Starosta Prahy 8Jiří Janků (ODS)

Starosta Prahy 8 Jiří Janků

Praha by si především zasloužila co nejbrzčejší výstavbu severního obchvatu. O něm se sice mnoho mluví, ale tranzitní doprava stále vede ulicemi hlavního města. Dokončený pražský okruh by byl nejen pro město, ale především jeho obyvatele, skutečným darem. Tím by též bylo posílení pravomocí městských částí. Jednotlivým lokalitám by se tak v mnoha případech dostávalo adekvátnějšího přístupu a především pohotového řešení nejrůznějších situací. Dokonalá znalost místního prostředí a více rozhodování pod dohledem místních obyvatel, to jsou jednoduše nesmazatelné argumenty. Když už jsme u městských částí, tak bych té naší přál, a to především oblasti okolo Palmovky, aby i nadále pokračoval trend rapidního snižování kriminality a drogových deliktů, k němuž v posledním období dochází. Nezbývá než doufat, že v příštím roce tato lokalita naopak nedostane dar, v tomto případě jednoznačně danajský, v podobě kontaktního centra s aplikační místností (lidově šlehárnou), které v místě plánuje zřídit magistrát.

Závěrem ještě dvě drobná přání celé Praze, tedy co nejméně zahušťování stávající zástavby,  především té sídlištní, a takové vedení hlavního města, jež bude situaci kolem Blanky skutečně řešit, nikoliv kolem ní bázlivě našlapovat.

Starosta Prahy 9Jan Jarolím (ODS)

Starosta Jan Jarolím

Praze 9 se letos podařilo vybudovat 400 nových míst v mateřských školách, což vyřešilo nepříznivou životní situaci v mnoha rodinách tím, že maminky mohly v klidu nastoupit do zaměstnání. Protože víme, že nedostatek míst v mateřských školách je celopražský problém, přál bych i ostatním městským částem, aby našly chytrá řešení. V rámci celé Prahy bych si také přál, abychom se do budoucna naučili lépe a efektivněji hospodařit. Měli bychom se připravit na to, že financí bude čím dál tím méně a já bych si přál, aby se s tím Praha uměla co nejlépe vyrovnat, a aby to obyvatelé co nejméně pocítili. Může se nám to podařit, pokud se naučíme pracovat efektivněji s menším finančním obnosem. Peníze nejsou příliš vznešené téma, nicméně si myslím, že zdravé finanční město se odráží v reálném zdraví města jako takového. Finance jsou krev a tep Praha a proto je třeba o ně s rozumem pečovat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Rozviklané nohy i politý stůl. V re-use centru Z pokoje do pokoje dělají z odpadu retro poklady

vydáno 26. ledna 2022  15:40

Z ostravských sběrných dvorů putují do re-use centra nejen nábytek, ale i nádobí, hračky, nářadí, kočárky nebo třeba lyže. OZO Ostrava může být pro Prahu...  celý článek

Inflace je brutální jako čas. Nikam se před ní neschováte

vydáno 26. ledna 2022  6:01

Ceny letí nahoru, hodnota peněz dolů. Ekonomové jsou v odhadech opatrní. Jak jejich výpočty odrážejí skutečnost?   celý článek

Vaše fotky z Prahy