metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 22 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša
Starostka Slivence Jana Plamínková | foto: STAN

Starosty a nezávislé v Praze nadále povede starostka Slivence Plamínková

  8:27
Starosty a nezávislé v Praze nadále povede dosavadní předsedkyně Jana Plamínková, starostka Slivence. Rozhodl o tom včera večer sněm pražské organizace STAN. O výsledku volby informoval krajský tajemník Michal Vítů. Zároveň oznámil, že do strany vstoupili bývalí starostové Prahy 1 a 3 za ODS Petr Hejma a Tomáš Mikeska.

STAN, tradiční spojenec TOP 09, se bude na podzim účastnit pražských komunálních voleb poprvé. Podle Plamínkové již strana dostala několik nabídek na koaliční spolupráci. Ve hře ale zůstává i možnost, že bude kandidovat samostatně, poznamenala. "Mám představu, jak to nakonec dopadne, ale v tuhle chvíli je ještě přeci jen brzo dělat definitivní závěry," poznamenala. Rozhodnutí o případných koalicích má být známo nejpozději do konce května.

Plamínková v minulosti řekla, že o případné společné kandidátce mluvila se Stranou zelených, Starosty pro Prahu a s Janem Kaslem, který ale nedávno oznámil, že povede kandidátku ANO.

TOP 09 už o starosty nemá zájem

Představitelé pražské organizace v tiskové zprávě zdůraznili, že je koaliční smlouva s TOP 09 zavazuje ke spolupráci pouze na celostátní úrovni, na krajské a regionální "mají rozvázané ruce". Podle vedení STAN pražskou spolupráci odmítla sama pražská TOP 09.

Dnešní sněm kromě Plamínkové zvolil i další členy vedení. Místopředsedy se stali starosta Prahy Lysolají Petr Hlubuček a starosta Prahy Ďáblic Miloš Růžička. Členy vedení se stali i Mikeska, Hejma, místopředseda celostátního hnutí Stanislav Polčák a volební manažer pro komunální volby v Praze Jan Lacina, který povede kandidátku STAN v Praze 6.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Památné stromy nepřibývají“

vydáno 18. května 2022  19:46

V metropoli můžeme v současnosti najít více než dvě stovky takzvaných památných stromů. Tedy těch, které byly odborníky označeny jako mimořádně hodnotné.   celý článek

Vysoká tráva? Vyprahlý trávník v parcích? Lidé si myslí, že se radnice nestará

vydáno 18. května 2022  12:19

Máte pocit, že se městská zeleň kosí příliš často a moc? A že vyprahlé plochy v létě zhoršují již tak vysušené prostředí?  celý článek

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek