metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 13 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš

Starosty a nezávislé v Praze nadále povede starostka Slivence Plamínková

  8:27
Starosty a nezávislé v Praze nadále povede dosavadní předsedkyně Jana Plamínková, starostka Slivence. Rozhodl o tom včera večer sněm pražské organizace STAN. O výsledku volby informoval krajský tajemník Michal Vítů. Zároveň oznámil, že do strany vstoupili bývalí starostové Prahy 1 a 3 za ODS Petr Hejma a Tomáš Mikeska.

Starostka Slivence Jana Plamínková | foto: STAN

STAN, tradiční spojenec TOP 09, se bude na podzim účastnit pražských komunálních voleb poprvé. Podle Plamínkové již strana dostala několik nabídek na koaliční spolupráci. Ve hře ale zůstává i možnost, že bude kandidovat samostatně, poznamenala. "Mám představu, jak to nakonec dopadne, ale v tuhle chvíli je ještě přeci jen brzo dělat definitivní závěry," poznamenala. Rozhodnutí o případných koalicích má být známo nejpozději do konce května.

Plamínková v minulosti řekla, že o případné společné kandidátce mluvila se Stranou zelených, Starosty pro Prahu a s Janem Kaslem, který ale nedávno oznámil, že povede kandidátku ANO.

TOP 09 už o starosty nemá zájem

Představitelé pražské organizace v tiskové zprávě zdůraznili, že je koaliční smlouva s TOP 09 zavazuje ke spolupráci pouze na celostátní úrovni, na krajské a regionální "mají rozvázané ruce". Podle vedení STAN pražskou spolupráci odmítla sama pražská TOP 09.

Dnešní sněm kromě Plamínkové zvolil i další členy vedení. Místopředsedy se stali starosta Prahy Lysolají Petr Hlubuček a starosta Prahy Ďáblic Miloš Růžička. Členy vedení se stali i Mikeska, Hejma, místopředseda celostátního hnutí Stanislav Polčák a volební manažer pro komunální volby v Praze Jan Lacina, který povede kandidátku STAN v Praze 6.

Autor:

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek