metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 20 °C

Pátek, 18. října 2019. Svátek má Lukáš.
Těžkooděnci ve stísněných podmínkách stadionu cvičili zásah proti rozdováděným...
Větší foto
Těžkooděnci ve stísněných podmínkách stadionu cvičili zásah proti rozdováděným rowdies. | foto: Jan Pešek, MF DNES

Statisíce lidí v ulicích. Do centra míří i angličtí divočáci, bary a kluby se jich neobávají

10. října 2019  19:38 Marek Peška Metro.cz
Peklo v Praze začíná. Rozloučení s Gottem, festival Signal a fotbalový zápas s Anglií přitáhne obrovské množství lidí do pražských ulic. Problémy by v centru města mohli dělat fotbaloví fanoušci z Anglie. Podle sdružení SOHO, v němž jsou zapojeny známé pražské bary a kluby, se provozovatelé podniků chystají posílit počet členů svých ochranek.

Poslední rozloučení fanoušků s Karlem Gottem bude jednou z největších událostí, které se za poslední roky v Praze konaly. Pietní akce se má podle odhadů zúčastnit až 300 ­tisíc lidí. Cesta na Žofín, kde se lidé mohou rozloučit s­ popovou hvězdou, bude vedena koridory ze Smíchova. Policie doporučuje, aby lidé použili k dopravě metro a vystoupili na stanici Anděl.

Čeká se, že kolaps způsobí také Signal festival, akce, která každoročně přitáhne až 600 tisíc lidí. Právě kousek od Žofína se dnes od 19 hodin uskuteční promítání na Vltavu, přičemž poslední Gottův fanoušek by na Žofín měl vstoupit do 22 hodin. V ­těchto místech nebudou jezdit tramvaje ani auta. Řidiče, kteří nedají na doporučení nevjíždět v okolí do centra města, čekají objížďky. Ty budou značeny na cedulích.

Mluví se i o tom, že problematické to v centru bude s ­divokými anglickými fanoušky fotbalu, kteří přijedou na večerní zápas s ­Českem. „Ochranky podniků budou připraveny v režimu ‚Velikonoce‘. To znamená budou posíleny jejich týmy. Lidé, kteří míří za Gottem, budou tou dobou pryč, festival Signal nebude mít v centru takové množství akcí jako v minulosti,“ říká pro deník Metro Jiří Chvojka, člen sdružení SOHO, které zahrnuje několik klubů. Režimem „Velikonoce“ je míněno to, že právě o jarních svátcích jezdí do Prahy ve velkém množství Britové, kteří tu v­ první teplé dny bujaře slaví rozlučky se svobodou.

Komentáře

Hlavní zprávy

V Kolodějích se osvědčily takzvané špačníky, v Karlíně „bouda na špačka“

Špačníky jsou v Kolodějích umístěny u miniknihovny a „Pražských židlí". PRAHA -...
vydáno 18. října 2019  15:50

Odhozené nedopalky v trávě, na chodnících i v záhonech kolem stromů nejsou v hlavním městě ničím neobvyklým. Někteří Pražané by neukázněné kuřáky rádi...  celý článek

Vyšší cena cigaret a alkoholu může posílit šedou ekonomiku

Zájem o pivo v plechovce je podle pivovarů stále větší.
vydáno 18. října 2019  9:59

Nový daňový balíček má nalít další miliardy do státní kasy. Vydělat mohou i podvodníci.  celý článek

Deskové hry zažívají comeback. Off-line hraní láká stále více lidí

Festival Deskohraní
vydáno 18. října 2019  5:34

Festival, kavárna, knihovna. Možností okusit kouzlo deskovek je mnoho.  celý článek

Skoro padesát odtahů za den. Strážníci museli přitvrdit

Ilustrační snímek
vydáno 17. října 2019  15:09

„Pozor! Od úterka jsme zpřísnili dohled v modrých zónách placeného stání, který se projeví zvýšeným počtem odtahů.“ S tímto varováním přišli začátkem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám