metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Pondělí, 20. září 2021. Svátek má Oleg.
Muž, který pořezal milence na Národní třídě. | foto: PČR

Státní zástupce obžaloval muže z pořezání páru v centru Prahy

  16:46
Státní zástupce obžaloval slovenského bezdomovce, který loni v centru Prahy údajně napadl a pořezal česko-italský pár. Za těžké ublížení na zdraví muži hrozí pět až 12 let vězení. Řekla to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Brutální napadení dvaašedesátiletého Itala a jeho devětadvacetileté české přítelkyně se stalo 26. dubna 2014. Pachatel na dvojici, která se procházela po Národní třídě, bezdůvodně zaútočil ostrým předmětem. Ženě způsobil několikacentimetrovou řeznou ránu na krku a muži velice hlubokou, osm centimetrů dlouhou ránu na tváři. Po činu utekl.

Policie pětapadesátiletého muže dopadla v červenci poté, co ho na záběru zveřejněném v médiích poznala svědkyně. Slovenský bezdomovec byl v minulosti sedmkrát soudně trestán za násilnou trestnou činnost. Při výslechu uvedl, že už mu nezáleží na životě a že když ho policisté pustí na svobodu, tak je klidně schopen někoho pobodat nebo zabít. I z tohoto důvodu putoval do vazby, kde čeká na projednání svého případu. Kauzou se bude zabývat pražský městský soud.

 

Komentáře

Hlavní zprávy

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy