metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 19 °C

Sobota, 21. září 2019. Svátek má Matouš.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Stavba centrály záchranky vázne. Troja pravděpodobně neustoupí

8. září 2016  10:48 Robert Oppelt
Bude stát nové sídlo záchranky v Troji? Podle informací deníku Metro je pravděpodobnější variantou, že centrála vyroste někde jinde, třeba na volném pozemku nedaleko Nemocnice Na Bulovce. Rozhodne se do konce měsíce, kdy má místní zastupitelstvo sdělit, jestli stáhne žalobu, která stavbu v Troji blokuje.

Radnici nestačí, že magistrát nechal projekt přepracovat a budova se zmenšila. Odpadl i plán vystavět heliport, který městská část kritizovala. „Jsem optimista, věřím, že nakonec budeme v Troji stavět,“ řekl radní pro zdravotnictví Radek Lacko.

Záplavové území

Starosta Troje Tomáš Bryknar nechce rozhodování zastupitelstva příliš předjímat. Nabídka města je podle něj stále stejná, jakou jeho městská část už odmítla. Navíc podle něj existuje víc důvodů, proč by mělo být sídlo záchranky někde jinde. „Jsme v povodňovém území, je skoro jisté, že když se voda vrátí, tak záchranku zaplaví,“ vysvětluje starosta.

Praha navíc vůbec neřeší budoucí využitelnost souvisejících volných ploch. „Pokud chce město pozemek nějak využít, ať tam postaví parkoviště P+R nebo rozšíří vysokoškolský kampus, třeba novým sportovištěm či parkem,“ nabízí Bryknar. Nové místo chce Lacko řešit, až když bude jasné, že zastupitelstvo žalobu nestáhne. „Projekt má stavební povolení a přípravy stály město desítky milionů,“ vysvětluje Lacko svou neústupnost.

Hledání ústupových variant potvrdil deníku Metro před časem ředitel záchranky Petr Kolouch. Záchranka jednala se starosty městských částí o případných vhodných lokalitách. „Pro naši budovu je důležitá především strategicky výhodná poloha vzhledem k dostupnosti přednemocniční neodkladné péče a k dojezdovým časům za našimi pacienty,“ řekl Kolouch.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pohodlnější spojení do centra je v plánu z Rajské zahrady, Hostavic, Jahodnice i Jiráskovy čtvrti

Simona Vlašimská (vpravo) věnovala koláč i nám.
vydáno 20. září 2019  15:51

Fouká vítr, venku kolem deseti stupňů a každý vlak má zpoždění několik minut. Tak vypadá v posledních dnech téměř každé ráno na vlakové zastávce...  celý článek

Jsem nadšenej, říká Vladimír Mišík o albu bez Etc…

Přebal desky
vydáno 20. září 2019  12:12

Dnes vychází nové album hudebníka Vladimíra Mišíka s názvem Jednou tě potkám. Hudební doprovod nově obstarala kapela Blue Shadows producenta Petra...  celý článek

Záchranářka si doběhla až na mistrovství světa

Relax po celodenním zápřahu.
vydáno 20. září 2019  5:00

Běžkyně s postavou gazely prošla sportovním gymnáziem, sportovní obor studovala i na vysoké škole. Při tom dva roky pracovala za barem, živila se jako...  celý článek

Úřady mají málo „detektivů“, nejlepší je čmoudila natočit

Ilustrační snímek
vydáno 19. září 2019  13:44

Plasty. Nekvalitní uhlí. V některých domácích kotlech se spalují neuvěřitelná svinstva.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám