metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 24 °C

Středa, 5. srpna 2020. Svátek má Kristián.
Malešický park žije v létě vodním světem.
Větší foto
Malešický park žije v létě vodním světem. | foto: Metro.cz

Stavidla, lopatková kola nebo trysky zabaví děti na celý den

22. července 2020  17:17 Helena Maredová
Vodní hrátky rozvíjejí představivost. Menší děti se vyřádí na veřejných brouzdalištích často lépe než v bazénu. Také tu v parných dnech nebudou takové davy, jako jsou na koupalištích a v aquaparcích. Deník Metro pro vás připravil tipy, kde se brouzdat venku.

Raritou jsou Žluté lázně, při vstupu se ocitnete jakoby v přímořském letovisku. Minulý rok tu v dětské sekci přibyly nové dřevěné klouzačky, prolézačky. „Soustava brouzdališť je napouštěna vodou z Vltavy, která je filtrovaná a čištěná, a vhodná tedy i pro děti. Teplota je pak závislá na počasí. V horkých dnech se mělká brouzdaliště prohřejí více,“ vysvětluje Lukáš Tauchen ze Žlutých lázní. Nechybí tu ani vodní trampolína či šlapadla v bazénku na ruční pohon.

Novinkou je Krtkův svět, kde mají mlhovadla a potůček v písku. Nechybí tu ani vodní postele či polštáře na skákání.

Kde se v Praze příjemně osvěžit? Ceny jsou za celodenní vstupné.

Malešický park pulzuje vodními hrátkami. Děti si tu vydrží hrát celý den. Soustava stavidel a vodních kol s lopatkami z nich udělá říční inženýry. Vodní trysky a systém vodního parku – kdy děti samy spouští houpáním, či kýváním vodu do stožárů – mohou překvapit kolemjdoucí. Vše je tady navíc zdarma.

Gutovka ve Strašnicích láká na vodní svět plný vahadel, pump, žlabů a stolů, kde si děti osvojí základy fyziky. Ve spojení s pískem a dalšími aktivitami, jako je sportovní hřiště, lezecká stěna a lanové centrum, bude bavit i starší děti. Vodní svět je zdarma. Více na www.gutovka.cz.

Hřiště Pod kapličkou za Židovskými hřbitovy u zastávky Želivského má také bazének. Sice menší, ale každý den tu mění vodu. Mají tu prostor pro deky a nechybí stánek s občerstvením. Otevřeno je zde od 10 do 18 hodin.

Žluté lázně mají kromě soustavy bazénků pro děti hřiště na jemném bílém písku. Nechybí ani občerstvení a sportovní aktivity. Děti do 100 cm mají vstup zdarma, ostatní platí 80 korun za vstup do dětského koutku a areálu. Více najdete na www.zlutelazne.cz.

Krtkův svět je ideální pro školáky i předškoláky. Kromě mlhovadel a potůčku tu najdete lanové prolézačky, zvířátka a mnoho dalšího. Pokud přijdete do 11 hodin, zaplatíte 137 korun, o víkendu 147 korun, děti do 80 cm mají vstup zdarma. Více najdete na webu www.krtkuvsvet.cz.

Biotop Radotín baví děti potůčkem s kamínky. Doporučujeme si ráno přivstat a jet na otevírací dobu a zabrat si pak velký slunečník, který mají zdarma. Vstupné je 120 korun, děti 6 až 12 let za 70 korun. Více na www.biotopradotin.cz.

Biotop Lhotka s pozvolným vstupem a brouzdalištěm se hodí i pro menší děti. Dospělí platí 130 korun, děti do 15 let 100 korun a za děti do jednoho roku se neplatí. Více na www.koupaliste-lhotka.cz.

Pražačka na Žižkově má venkovní koupaliště rozdělené na plaveckou, relaxační a dětskou část. Nejmenší vyzkouší prolézačky, ze kterých padají přímo do vody. Dospělí platí za den 160 korun, studenti a děti do 15 let 120 korun, děti do tří let mají vstup zdarma. Více najdete na webu www.prazacka.cz/koupaliste.

Koupaliště Ládví má brouzdaliště hluboké 25 až 40 cm. Nechybí tu skluzavka a vodní hřib. Vstupné je 150 korun, studenti zaplatí 130 korun, děti do 15 let 100 korun a děti do 150 cm 90 korun. Více na www.koupalisteladvi.cz.

Koupaliště Petynka se před několika dny otevřelo po rozsáhlé rekonstrukci. Nabízí také trampolínu a brouzdaliště pro nejmenší. Starší se vyřádí na aquazorbingu nebo tobogánu. Vstupné je 160 korun, pro děti do 15 let 100 korun a do tří let je vstup zdarma. Více na www.koupalistepetynka.cz.

Koupaliště Kolovraty má brouzdaliště pro děti hluboké 40 až 80 cm a vyhřáté na příjemných 28 stupňů Celsia. Vstupné je 140 korun, pro děti do 15 let 90 korun a studenty 100 korun. Více na webu www.koupalistekolovraty.cz.

Koupaliště Stírka má brouzdaliště se skluzavkou a vodním hřibem. Bonusem je sauna, která se otevírá po 17.00. Vstupné je 150 korun, za děti do 160 cm se platí 100 korun. www.koupaliste-stirka.cz.

Koupaliště Motol nabízí slunečníky, lehátka či sportovní potřeby. Vstupné je 80 korun, po 17. 00 za polovinu, děti platí 50 korun. Více na www.koupalistemotol.cz.

Komentáře

Hlavní zprávy

KOLOBLOG: Opilý cyklista, veselý sebevrah

Nová Cyklovna Koloblog
vydáno 5. srpna 2020  15:45

Redaktor Pavel Hrabica je cyklista tělem i duší. Na kole vyráží do práce i na výlety. Ve své rubrice Koloblog dává čtenářům tipy, kam se vydat na...  celý článek

Úspěch! Obří ilegální reklama u Nuselského mostu po dlouhých letech zmizela

Plachta zmizela 5. srpna 2020 v odpoledních hodinách.
vydáno 5. srpna 2020  14:45

Je to první malá výhra v dlouholetém boji proti ilegální reklamě v Praze. První reklama na černé inzertní ploše u Nuselského mostu zmizela. Svou obří...  celý článek

Udělejte z Prahy lepší město. Do instagramové výzvy se zapojil také deník Metro

Metro už se zapojilo.
vydáno 5. srpna 2020  10:46

Tu pohozená lahev, támhle tucet vajglů, tady zase samolepka na lampě. Realita ulic metropole i dalších měst. Něco s tím udělat se rozhodli studenti z...  celý článek

Podpora lidí nás nakopla, říká šéf Brutal Assaultu

Tomáš Fiala
vydáno 4. srpna 2020  15:57

„Skoro všichni lidé si nechali vstupenku na příští rok a tím nás podpořili,“ říká šéf největšího metalového festivalu u nás. Pětadvacátý ročník Brutal...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám