metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Neděle, 17. listopadu 2019. Den boje za svobodu a demokracii.
Pražská botanická zahrada v Troji zahájila jaro s novým vizuálním stylem.
Další 2 fotografie v galerii
Pražská botanická zahrada v Troji zahájila jaro s novým vizuálním stylem. | foto: Studio Najbrt

Stovky tropických motýlů poprvé vzlétnou ve skleníku Fata Morgana

3. dubna 2015  13:39 Josef Škvor Metro.cz
Do trojské botanické zahrady se vrací oblíbená výstava tropických motýlů. Pestrobarevná podívaná každoročně přiláká tisíce návštěvníků, kteří přicházejí obdivovat rozmanité exotické druhy motýlů v prostředí tropické přírody.

„V letošním roce budou v zahradě opět k vidění četné druhy tropických otakárků, oblíbené babočky rodů Morpho a Caligo. Babočky rodu Morpho, líhnoucí se ze světle zelených kukel, jsou milovníky slunce a návštěvníci si je oblíbili pro jejich leskle modrá křídla. Můžeme se těšit i na exotické noční motýly – martináče,“ uvedla odborná náměstkyně zahrady Eva Smržová.

Expozici je možné navštívit od soboty 4. dubna až do 10. května denně od 9 do 18 hodin, v květnu se otevírací doba prodlouží do 19 hodin.

V pondělí je skleník Fata Morgana zavřený, ale o Velikonočním pondělí je možné expozici navštívit od 9 do 18 hodin.

Kukly se dovážejí z Británie

Po Velikonocích, a to v úterý 7. dubna v 11 hodin, se vypouštění motýlů zúčastní také zpěvačka Aneta Langerová, která přijde do skleníku Fata Morgana zasadit květinu rodu Lantana, jejíž květy motýli milují.

Bílá babočka Morpho polyphemus

Bílá babočka Morpho polyphemus

Modrá babočka Morpho peleides

Modrá babočka Morpho peleides

Kukly se do zahrady přivážejí z motýlí farmy v anglickém Stratfordu nad Avonou v pravidelných dávkách tak, aby návštěvníci mohli sledovat líhnutí motýlů po celou dobu výstavy. Právě sledování křehkého okamžiku proměny kukly v motýla bývá pro návštěvníky největším lákadlem.

Pro návštěvníky jsou připraveny zajímavé informace z motýlího světa. Na obrazcích a fotkách si mohou prohlédnout, jak vypadají různé části motýla pod mikroskopem. Dozvědí se též o promyšlených taktikách přežití a zajímavých nej u motýlů či housenek.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jsem pankáč perfekcionista, říká Anna K.

Anna K.
vydáno 16. listopadu 2019  7:21

V době vydání tohoto rozhovoru je Anna K. právě v polovině svého předvánočního turné. Hudba je v jejím životě stále hlavním hnacím motorem, ale kromě ní...  celý článek

Svou práci musíme podávat líp, říká primátor

Start „stavby“ metra D
vydáno 15. listopadu 2019  18:02

Zkvalitnění pražské dopravy, řešení dostupnosti bydlení a digitalizace úřadu. To jsou podle Zdeňka Hřiba tři základní sliby, které se mu během jeho...  celý článek

Akce připomínající sametovou revoluci pokračují i po 17. listopadu

Praha 1989
vydáno 15. listopadu 2019  15:14

Pokud o víkendu nestihnete zajít na některou z akcí připomínající třicet let od sametové revoluce nebo ještě toužíte jít na další, budete mít možnost je...  celý článek

Benzin teče i v kině. Závodnické filmy baví diváky již od šedesátých let

Matt Damon
vydáno 15. listopadu 2019  10:29

Závratná rychlost, adrenalin kolující v žilách, nezkrotná touha po vítězství. To jsou obvyklé ingredience, které na plátnech kin neodmyslitelně patří k...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám