metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj
Strakonická opět jede. | foto: ČTK

Strakonická ulice spojující Prahu s jihem Čech je opět otevřena

  9:22
Strakonická ulice byla dnes po 6. hodině opět otevřena. Ovšem na silnici mají kvůli záplavám stále zakázán vjezd auta s váhou nad šest tun. Strakonická byla neprůjezdná od pondělního rána, od středy po ní mohly jezdit alespoň autobusy MHD. Kromě toho se ráno v Praze otevřela i ulice Generála Šišky, uzavřeno je ovšem v metropoli stále přes čtyři desítky ulic a v celé ČR přes 120 úseků silnic.

Strakonická je hlavní spojnicí Prahy s Příbramí a dále s jihem Čech. Po začátku povodní musela být uzavřena stejně jako desítky dalších cest v Praze. Ve čtvrtek odpoledne bylo ještě kvůli záplavám plně nebo částečně uzavřeno 47 ulic, ale dnes ráno se podařilo kromě Strakonické zprovoznit ještě ulici Generála Šišky v úseku Komořanská-Modřanská.

Některeými stanicemi metro jen projíždí

Metro, které bylo v posledních dnech také částečně uzavřeno, jezdí v metropoli od dnešního rána po celé délce všech tras. Některými stanicemi však soupravy projíždějí bez zastavení. Na lince A jsou to stanice Staroměstská a Malostranská, na lince B Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka a na lince C Florenc, Vltavská a Nádraží Holešovice.

Po celém Česku bylo dnes ráno uzavřeno stále přes 120 úseků silnic. Pořád je například pro nákladní auta neprůjezdná část dálnice D8. U Veltrus je na D8 uzavřen most přes Vltavu pro kamiony s váhou nad 12 tun a zavřený je i Exit 68 ve směru na Ústí nad Labem kvůli zaplavení silnice I/30 v Ústí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Testování systému zálohování PET lahví a plechovek. Některé výsledky jsou překvapivé

vydáno 7. června 2023  15:56

Za první tři měsíce vrátili přes čtvrt milionu obalů.  celý článek

Jaderná Vrána už letí. Deník Metro byl u spuštění desátého jaderného reaktoru v Česku

vydáno 7. června 2023  12:41

„Zbraně a výbušniny si do reaktorové haly, prosím, neberte. Pokud jsou některé dámy těhotné nebo právě kojí, prosím, aby se prohlídky nezúčastňovaly,“...  celý článek

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek