metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Sobota, 17. dubna 2021. Svátek má Rudolf.

STRÁŽCE STREAMU: Drsňák a časová smyčka. Už jste stihli Boss Level?

  9:30
Strážce streamu - Někdo si necelý týden před Vánoci pouští tematické filmy se skřítky či Popelkou, jiný dává přednost pořádné akční jízdě.

Někdo si necelý týden před vánoci pouští tematické filmy se skřítky či popelkou, jiný dává přednost pořádné akční jízdě. Pokud patříte k té druhé skupině a z nějakého důvodu jste minuli měsíc starou a ne úplně oficiální uvedenou pecku Boss Level, rozhodně to napravte. Pravda, na oficiální stream teprve čeká. Než ji ale uvede oficiálně platforma Hulu, my už to uvidíme klidně pětkrát.

Boss Level

  • Režie: Joe Carnahan
  • Scénář: Joe Carnahan, Chris Borey, Eddie Borey
  • Hrají: Mel Gibson, Frank Grillo, Annabelle Wallis, Will Sasso, Michelle Yeoh, Naomi Watts, Ken Jeong, Meadow Williams, Eric Etebari, Sheaun McKinney, Mathilde Ollivier, Selina Lo, John Cenatiempo, Carlos Aviles, Swen Temmel, Michael Tourek, Athena Akers a další.

Boss Level je nejnovější film Joea Carnahana (režiséra snímků jako A-Team, Mezi vlky či Šofér), o němž bylo letos slyšet hlavně díky nadšeným reakcím, jež Boss Level posbíral během premiéry na festivalu SXSW. Pak přišla první zhruba stovka diváků z webu československé filmové databáze csfd.cz, která festivalové ohlasy vesměs potvrdila, a bylo vymalováno. Ironií osudu, na které čeští fandové akčních pecek již nějaký ten týden profitují, je fakt, že film unikl na internet. Stalo se tak tentýž den, co došlo k oznámení, že práva na uvedení několikrát odloženého snímku zakoupila streamovací platforma Hulu. Zábavné akční béčko přitom mělo vyjít až příští rok, a na internetu je snímek dostupný i s oficiálními českými titulky od Bontonfilmu. Na Hulu by měl snímek nicméně dorazit v příštím roce. Technicky tak rozhodně nesmí chybět v našem posledním letošním textu internetové rubriky Strážce Streamu.

Frank Grillo má pár hodin na to, aby zachránil život sobě i svým nejbližším. Už zase

Největší světová streamovací platforma Netflix, o které je ve Strážci Streamu pravidelně řeč, pomáhá, jak mnozí víme, na svět i malým a ve své podstatě nezásadním filmům. Jedním z nich se stal před třemi lety Wheelman s drsňákem Frankem Grillo v hlavní roli. Oběhly tři roky a máme tu Boss Level, tedy snímek, který má sice větší ambice i rozpočet, pověstné srdíčko mu ale bije podobně.

Vzpomínka na předchozího Strážce Streamu: Všichni agenti 007 jsou na HBO GO

V posledním Strážci jsem sliboval, že si určitě doplním jediný rest, který mi stále ke kompletnímu nakoukání bondovské série chybí. Komedii Casino Royale z roku 1967, kde hrál Bonda David Niven. Na tuhle taškařici jsem se ale nezvládnul dívat déle, než čtvrt hodiny. Promiňte fanoušci. Ale těch Moorovek jsem si dal nakonec více. A co jste si pustili vy?

Děj snímku se točí okolo vysloužilého policisty Roye (Grillo), jež se zamotá do podivného vládního projektu, jež ho nutí pořád dokola prožívat den jeho smrti s cílem najít své vrahy a zastavit toto zdánlivě nekonečné utrpení. Režisér Joe Carnahan nám tak v první čtvrt hodině servíruje velmi zábavný sestřih bizarních akcí a smrtí, které Roye, než začal jeho osud sledovat divák, potkaly. Po hlavním hrdinovi jdou totiž od první vteřiny po probuzení zabijácké karikatury, které jakoby vypadly z počítačové hry. Právě v tom je ale režisérův záměr, tedy ždímat nejrůznější možné situace z již zmiňované časové smyčky i fakt, že jde v kombinaci se zábavným audio komentářem hlavního hrdiny o sakra zábavnou podívanou. Film se zkrátka představuje jako stylová videoherní podívaná, které nechce sundat nohu z plynu. No a pak se tak obratem stane.

Šup do mainstreamu

Režisér Carnahan přináší stylovou videoherní podívanou, jež si bere za vzor filmy jako Na hraně zítřka, Na hromnice o den více nebo Zdrojový kód. Namakaný Frank Grillo je pak neskutečný sympaťák a srdcař, kterému přejete, aby se konečně promlátil a prokopal do mainstreamových vod. Jeho roli ve dvou (respektive třech) dílech Kapitána Ameriky teď nepočítám. Po slibném rozjezdu se ale začne bohužel vysvětlovat a ruku v ruce s tímto neduhem se také film malinko zadrhává. Akce mizí, je tu žena hlavního hrdiny v podání Naomi Watts nebo ďábelský Mel Gibson, který je sice po zbytek snímku fajn. Spíš se ale tváří, podobně jako občas v Postradatelných, že je tu trochu omylem. Boss level pak vůbec nemá výrazný závěrečný souboj se záporákem (nebo klidně s pokojskou), ve filmu vlastně chybí i nějaká závěrečná tečka. Prostě doplyne. Velká smůla je ale hlavně to, že musel film kvůli koroně čekat na distribuci tak dlouho, až nakonec zmizel na internetu. Druhý díl bych si totiž dal z fleku hned. A pak trojku. A pak,.. čtyřku. Chci totiž z Grilla dalšího Johna Wicka, kterého mám sice rád, ale ten už přece pár pokračování má.

Komentáře

Hlavní zprávy

Brzobohatý: „Porazte covid jako izraelská tatérka“

vydáno 17. dubna 2021  8:28

Herec a muzikant Ondřej G. Brzobohatý se v posledním roce nenudil. Kromě koncertů napsal hudbu k filmu či večerníčku, ale pracuje i na knize. Podílel se...  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Sázka na neznámého zabijáka se opět vyplatila. Minisérie Had je pecka

Strážce streamu
vydáno 16. dubna 2021  14:00

Jmenuje se Charles Sobhraj, ale jeho kumpáni mu říkávali Alain. Případně úplně jinak. Pokud jste o něm někdy četli, nebo slušeli, pravděpodobně se...  celý článek

Tam, kde si proslulí advokáti odírají blatníky

PRAHA? AHA!
vydáno 16. dubna 2021  11:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

vydáno 16. dubna 2021  5:13

Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný...  celý článek

Vaše fotky z Prahy