metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / -1 °C

Sobota 28. ledna 2023. Svátek má Otýlie
Strážce streamu
Další 2 fotografie v galerii
Star Wars: Klonové války je americký animovaný sci-fi seriál, navazující na stejnojmenný animovaný film. Premiérově vysílán byl v letech 2008–2014. | foto: Lucasfilm

STRÁŽCE STREAMU: HBO láká k maratonu Star Wars či marvelovek

  15:54
V těchto týdnech se na službě HBO GO objevuje téměř kompletní seriál Star Wars: Klonové války. Druhá až pátá řada jsou v češtině oficiálně dostupné vůbec poprvé.

Předplatit si některou ze streamovacích platforem neznamená jen trnout v očekávání filmových a seriálových novinek, ale také si užívat možnosti zhlédnout pěkně pohromadě staré dobré známé. Na tento fakt sází internetová televize HBO GO, která v těchto dnech přináší svým divákům hned několik příležitostí strávit klidně i několik dní v kuse při sledování jednoho propojeného příběhu. Na své službě proto postupně uvádí většinu sezon animovaného seriálu z prostředí Hvězdných válek - Star Wars: Klonové války. Některé budou s českým dabingem uvedeny vůbec poprvé. Až do konce května lze také ve vašem obýváku uspořádat domácí maraton filmů z marvelovského filmového vesmíru. Tyto události nemohou chybět v naší webové rubrice Strážce streamu.

Klony útočí
Seriál Star Wars: Klonové války (Star Wars: The Clone) si odbyl premiéru v roce 2008. Do letoška se dočkal sedmi sérií a podle hodnocení na portálu Česko-slovenské filmové databáze csfd.cz patří díky množství fanouškům k těm vůbec nejoblíbenějším. Námětem seriálu jsou události mezi druhou a třetí epizodou, takzvané Klonové války. Děj ale klade důraz na celou řadu vedlejších linií a postav, jež divákům dokreslují pozadí událostí, které ovlivnily druhou a třetí filmovou epizodu. Setkáme se zde i se starými známými jako je Yoda, Obi-Wan Kenobi a další rytíři řádu Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií, která pod hlavičkou Hvězdných válek rovněž vznikla, je využití 3D animace. Jako první díl seriálu, takzvaný pilot, posloužil seriálu stejnojmenný animovaný snímek, který se v tuzemsku dočkal v roce 2008 premiéry i v tuzemských kinech. Ten lze shlédnout online například v internetové televizi O2 TV.

Ahsoka Tano je postava ze série Star Wars pocházející z rasy Togruta. Za...

Nadabovaný Anakin
Český dabing si fanoušci u Hvězdných válek dlouhou dobu díky kvalitnímu překladu pochvalovali. Seriál Klonové války se nejdříve dočkal dabingu první série, kdy se k němu vrátili původní filmoví dabéři. Následně však dlouho žádný další nevznikl. Onou výjimkou z pravidla byla televizní stanice AXN, jež si objednala překlad zkrácené šesté série, kde došlo k několika fanoušky nešťastně přijatým změnám v obsazení. Kolem dabingu dalších řad však až doposud vládlo ticho. První řada byla zčásti předabována, jelikož Bohumil Švarc, který propůjčil hlas hraběti Dookuovi, zemřel a studio si přálo mít dabing konzistentní u všech sérií. Postavy Ahsoky, Obi-Wana a dalších se také dočkaly změny dabérů, které nyní můžete slyšet na HBO GO. Podle reakcí fanoušků na sociálních sítích se zdá, že se nový dabing velmi povedl. Kompletní přehled hlasů jednotlivých postav si lze nastudovat na podrobném fanouškovském fóru dabingforum.cz.

Marvelovský maraton bez Hulka
Streamovací služba HBO GO do své nabídky krátkodobě zařazuje většinu titulů ze stáje Marvelu zhruba od poloviny dubna. Marvelovský maraton tak můžete započít třeba prvními dvěma díly Iron Mana, trojicí výprav Kapitána Ameriky či kompletní trilogií dobrodružstvích boha hromu Thora. Od května je zde také ke zhlédnutí Dr. Strange, Black Panther, Strážci Galaxie 1 a 2 a v poslední fázi maratonu celý superhrdinský tým Avengers ve snímcích Avengers, Avengers: Age of Ultron a Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Na všechny výše zmíněné snímky se budete moci podívat kdykoli do 31. května, tedy s výjimkou Avengers. Ti se v nabídce udrží až do 7. června. Na chronologii příběhových linek (každý film se odehrává jindy a ne vždy po sobě) na HBO příliš nedbají. Stejně tak jako na fakt, že ve výčtu titulů chybí třeba třetí Iron Manovo dobrodružství či výrobně druhá marvelovka Neuvěřitelný Hulk.

Marvel sem, Marvel tam, Marvel kam se podívám
Začínáte se v tom výčtu titulů ztrácet? Nejste v tom sami. Podobně jako u ságy filmů z prostředí Hvězdných válek existují dva způsoby, jak zhlédnout všech 21 filmů. A je nasnadě, že si ty na HBO GO chybějící budete muset opatřit jinde. Jak říkávají fandové, nejlépe se na marvelovky kouká pěkně popořadě, jak vycházely. Druhý způsob, jak sledovat děj chronologicky, je pro amatéry. Budete potřebovat jen mít volné zhruba dva dny a dvě noci. Za mě ideálně strávený víkend.

Vzpomínka na předchozího Strážce streamu: Penny Dreadful: Město andělů

  • Když v roce 1938 otřese Los Angeles hrůzná vražda, detektiv Tiago Vega a jeho partner Lewis Michener se zapletou do epického příběhu, který odráží bohatou historii města. 
  • Sedla vám atmosféra zlaté éry Hollywoodu, ale už ne tolik děj či atmosféra seriálu? Zkuste seriál Hollywood. Sedmidílná minisérie, kterou lze sledovat na Netflixu, vypráví o skupince ctižádostivých herců. Ti se mohou v poválečném Hollywoodu doslova přetrhnout, aby dosáhli svého a uplatnili se v showbyznysu. Seriál si hodně hraje s ústředním motivem, kam až je člověk ochoten zajít při cestě za svými sny. Jedním z tvůrců je pak výborný Ryan Murphy zodpovědný například za seriály American Horror Story, American Crime Story či Plastická chirurgie s. r. o.

Komentáře

Hlavní zprávy

Není třeba vypínat radiátory a teple se oblékat i doma. Někdy stačí jen drobné úpravy

vydáno 28. ledna 2023  6:11

Když loni v září písničkář Pokáč uváděl svůj koncert v O2 areně mimo jiné slovy: „Chtěli jsme vám předvést velkou show, bohužel všechny prachy utratíme...  celý článek

Děti se projedou historickou tramvají se slevou a dozvědí se, kde je Čertův sloup

vydáno 27. ledna 2023  16:30

Dárek k vysvědčení v podobě symbolického jízdného historickou tramvají linky číslo 42 za 65 korun připravila na víkend pro dětské návštěvníky metropole...  celý článek

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu
vydáno 27. ledna 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který...  celý článek

Made in Czech Republic neznamená ušité v Číně. Češi na sebe mohou být hrdí i v oblasti módy

vydáno 27. ledna 2023  7:11

Ten, kdo se pohybuje na trhu ryze tuzemských módních značek, se s tímhle problémem již mnohokrát setkal a v podstatě s ním téměř každý den bojuje....  celý článek