metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 10 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána
Strážce streamu
Další 3 fotografie v galerii
Too hot to handle | foto: NETFLIX

STRÁŽCE STREAMU: Láska, Netflix a zničené buňky. Nakoukali jsme vztahové reality show

  14:00
Jsou zábavné, neskutečně stupidní a řada lidí tají, že je sledovala. Když je ale jednou zapnete, je v podstatě nemožné je vypnout. Řeč je o speciální kategorii pořadů, ve které streamovací platforma ční nad konkurencí – vztahových reality show. Do rozbouřených vod hormonů, falešných úsměvů a umělých řas jsme se potopili za vás, abychom zjistili, který reality seroš si zaslouží vaši pozornost.

Budete mít zničené mozkové buňky, ťukat si na čelo, možná při sledování ztratíte pojem o čase. Vztahové reality show prostě Netflix umí a nahání na nich každoročně tučná čísla sledovanosti. Jejich koncept i náměty si rozebereme níže. Téma vztahových reality show nesmělo chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu. Nemyslíte? Doufám že ano, protože jsme pro vás opravdu nakoukali každý díl z pořadů níže.

The Circle
Reality série The Circle zjednodušeně řečeno simuluje prostředí sociálních sítí. Hráči, každý člen zcela izolovaný v jiném hotelovém pokoji, prostřednictvím chatu flirtují, navazují přátelství a snaží se pomocí strategie a popularity mezi sebou vydržet až do konce. Cíl je vyhrát sto tisíc dolarů. The Circle má technicky vzato tři řady. My jsme nakoukali tu americkou (ještě je Francie a Brazílie) a musíme konstatovat, že se velmi těžko popisuje chytlavost celého konceptu. V The Circle se totiž de facto celý každý díl skoro nic neděje. Klíčovým hybatelem děje jsou dialogy pečlivě vybraných členů přes text na sociální síti a vyhazování na konci každého dílu. Vtip je navíc v tom, že se dotyční navzájem nevidí. Proto si tu může boubelka hrát na anorektičku, zakrslý nerd na svalovce i černý chlapík s plyšákem v ruce předstírat, že vypadá jako jeho přítelkyně. Tedy, alespoň doufejme, že ta holka někde ještě dýchá.. Je to pořad, který se dá označit jako novodobá cringe show, tedy se u ní budete občas tetelit trapností. Ale jsou i horší.

Zpátky s ex
Show Zpátky s ex (Back With the Ex) si opět hraje na sociální experiment. Sleduje proměnu vztahu čtveřice párů, které se k sobě po nějaké době opět vracejí. Tahle australská show bezesporu přináší několik dobrých nápadů, v zásadě vás ale brzy přestane bavit a čekáte, kdo se s kým vyspí a na konci zůstane. Trochu mi to v něčem připomnělo pořad Svatba na první pohled, který loni vysílala česká stanice Nova. A to ne v dobrém. To, že někdo s někým na konci skončí, je totiž podobně jako u zmíněné české reality show zcela bezcenné.

Love Is Blind (Láska je slepá)
O show Láska je slepá jsme si již v naší internetové rubrice Strážce streamu povídali. Pořad, kde se pátrá po odpovědi na otázku, zda se člověk může zamilovat, aniž by někdy viděl objekt jeho touhy, u mě prostě vede. Doslova je tu cílem (a zároveň záminkou pro vznik pořadu) zjistit, zda je láska slepá. Děj se odehrává v Atlantě a účastníci nejprve pár dní kecají v takzvaných v buňkách (kde se nevidí). Pokud se poté chtějí zasnoubit a následně v show pokračovat, mají možnost. Na konci soutěže pak dvojce, která se již měla možnost pár dní poznávat a čelit různým situacím nakonec sejde u oltáře, kde se buď natvrdo vezmou, nebo vycouvají. Za mě je Láska je slepá skvělá záležitost ani ne tak proto, že jde o nějakou bůh ví jak chytrou záležitost. Je tu ale spousta situací, akce a vývoje vztahů, které vám ostatní show v tomhle textu prostě v takové míře nemohou nabídnout. Navíc je tu ještě definitivnost, kterou závěr postavám přináší. Kdo se vezme, ten si to pak obtížněji po skončení pořadu může rozmyslet. Přesně to je například neduh Zpátky z ex či reality show zmiňovaných níže.

Too Hot to Handle
Na rajském pobřeží si dali dostaveníčko krásní nezadaní. Ale má to háček. Aby vyhráli úžasných 100 tisíc dolarů, budou se muset vzdát sexu. Takhle zní synopse tohohle pořadu, který je stejně pitomý, jako jeho konkurenti. Jeho zábavnost ale tkví právě v tom, jak moc povrchní parta se na obrazovce sešla. Trošku to připomíná třeba Vyvolené, které dávali před pár lety na Primě. Jen je tu obsazení hezčí a podstatně nadrženější. Proto se v jednom kuse řeší, kvůli komu je zase výhra o něco nižší. Kvůli každému fyzickém sblížení tu totiž létají vzduchem pokuty.

Too hot to handle

Pětkrát rande naslepo (Dating Around)
V každé epizodě se jeden z nezadaných zúčastní pěti schůzek naslepo. Cílem je najít jednoho člověka, který si zaslouží pozvání na druhé rande. Tenhle koncept pro vás bude přesně tak zábavný, jako vám sednou jeho účastníci. Jednou tu máme černošskou zpěvačku, která v jednom pořadu radní s ženami i muži zároveň, podruhé tu máme gay páry či heterosexuální muže a ženy. Tenhle koncept je možná asi nejméně povrchní, žádný otravný vypravěč vám neříká, co si myslet, a některé záběry či scény působí dokonce poeticky. Zejména první řada odehrávající se v New Orleans působila opravdověji.

Dating around

Na Netflixu je samozřejmě možné najít řadu dalších reality show. Na ty „nevztahové“ si možná posvítíme příště. Jedno je však jisté, pokud nemáte dost volného času, žádnou z výše jmenovaných show raději nezapínejte. Všechny jeho poslední zbytky vám sežere.

Vzpomínka na předchozího Strážce Streamu: Nevidomá uráží diváckou inteligenci

O filmu Nevidomá se v naší vzpomínce raději bavit nebudeme. Naopak by mě velmi zajímalo, jak vás dosud baví sitcomová variace WandaVision již aktuálně běží na Disney+. A těšíte se na The Falcon and Winter Soldier či květnového Loki s Tomem Hiddlestonem?

Komentáře

Hlavní zprávy

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek

Komerční sdělení

Novoveský přespolák s napětím vyhlíží předpověď počasí

vydáno 29. března 2023

Nejsledovanější informací pro organizátory Novoveského přespoláku v Ostrožské Nové Vsi je nyní předpověď počasí. A není divu. Před rokem je totiž dokázala...  celý článek

Industriální část Smíchova se mění. David Černý tady otevře svou galerii

vydáno 28. března 2023  19:55

Říkalo se mu pražský Manchester, teď tu vzniká zajímavá část města. První velký krok udělá v sobotu.   celý článek

Adaptace jedné z nejslavnějších stolních her jde do kin. Zajdete na filmové Dungeons & Dragons?

vydáno 28. března 2023  15:06

Film Dungeons & Dragons: Čest zlodějů je podle prvních ohlasů poctivá a vtipná fantasy. Bude se líbit i lidem, kteří o Dračím doupěti nikdy neslyšeli?   celý článek