metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 18 °C

Pátek, 24. září 2021. Svátek má Jaromír.
Strážce streamu
Další 2 fotografie v galerii
V Wars končí rovněž po první sérii. | foto: NETFLIX

STRÁŽCE STREAMU: Netflix a Goučko ruší své seriály. Maso už si nepůjčíte

  14:00
Čím víc, tím líp. Tuhle strategii razí nejoblíbenější streamovací platforma na světě – Netflix. Když si ale projekt nevede dobře, nebojí se říznout a nemilosrdně ho zruší. Čistku tak nepřežil například oblíbený sci-fi seriál Půjčovna masa nebo tragická upířina V Wars. Svou nabídku pročistila i konkurence. Zrušili i něco, co by vás mělo mrzet?

Seriály se na nás samozřejmě hrnou ze všemožných streamovacích služeb. Konkurence je obrovská a divákův čas je čím dál tím dražší. Rozhodli jsme se proto aktuálního Strážce Streamu pojmout trochu netradičně a seznam zrušených i nezrušených titulů v rychlosti prolétnout. Jak nám totiž ukazuje například nová třetí série netflixovského Rozčarování, i tomu nejzábavnějšímu seriálu může po pár dílech spadnout řemen. Tohle téma bylo prostě potřeba pořešit i v naší internetové rubrice Strážce Streamu.

Ze svých (striktně interních) dat má internetová televize Netflix velmi efektivně zjištěno a spočítáno, kde se trefila do diváckého vkusu a od čeho je naopak třeba dát ruce pryč. Nerentabilní projekty letos opravdu lítaly ve velkém a dá se předpokládat, že se bude otřásat nejedna fanouškovská základna.

Altered Carbon alias Půjčovna masa končí po druhé řadě.

Altered Carbon alias Půjčovna masa končí po druhé řadě.

Naposled a důstojně 
Důstojnou poslední sezonu a takzvaného ukončení se loni dočkal náš oblíbený vynikající německý thriller Dark. Konec potkal také satiru BoJack Horseman, letos takto skončí drama Volejte Saulovi, krimi Lucifer či komedie Atypický. Jejich autoři věděli o neprodloužení předem a měli tak možnost dopřát svým hrdinům takové rozloučení a osud, jaký si zaslouží. Došlo však i na „nečekaná“ zaříznutí.

Stranger Things pokračuje
Je nasnadě, že nové epizody hitů jako Stranger Things, Zaklínač nebo Sexuální výchova rozhodně vzniknou. Jen se kvůli pandemii a komplikacím s natáčením opozdí. Dál už je to bohužel smutné čtení. Seriál Mindhunter: Lovci myšlenek byl po vynikající druhé řadě odložen na neurčito. Netflix už zkrátka přestalo bavit čekat na to, až si herecký ansámbl i tvůrci udělají místo v kalendáři. Trudný konec pak potkal wrestlerskou komedii Glow: Nádherné ženy wrestlingu, sci-fi Away, Řád, V Wars nebo zmiňovanou sci-fi Půjčovna masa. Tady je třeba Netflix chápat. Druhé sérii se kvalitám té první ani vzdáleně nepřiblížila. Účast atraktivní Simone Missick ji bohužel moc nevylepšila.

Mezi poměrně čerstvě potvrzené tituly naopak patří nové série pohádkového Zámku a klíče nebo Virgin River, druhé řady se dočká také Emily v Paříži nebo výborná řachanda Jednotky vesmírného nasazení. Těšíte se? Já zlehka ano.

Vzpomínka na předchozího Strážce Streamu: Arsene Lupin nosí nový kabát

  • Na Netflixu momentálně sklízí největší divácký úspěch především dva seriály: retro drama Dámský gambit a romantická dobovka Bridgertonovi. Nově zrozenou hitovkou číslo tři pak není nic jiného, než námi minulý týden doporučované zlodějské drama Lupin. Je to také vůbec poprvé, co se dostal francouzský seriál do americké netflixovské top ten. Gratulujeme. Není nad to chytře zvolit námět a obsadit nejslavnějšího černocha sympaťáka ve Francii.

HBO go go go
A které seriály se rozhodla ukončit on-line televize HBO GO a u kterých se můžeme těšit na další řadu? Svůj konec našel komediální seroš Pokoj 104 a mysteriózní sci-fi Outsider. Druhý jmenovaný měl v tuzemsku mnoho příznivců, jde tedy poměrně o překvapení. Obzvlášť po první sérii. Obnovených pecek má ale Goučko podstatně víc.

Diváci se pochopitelně dočkají vyhlížené a koronou opožděné hitovky - čtvrté řady antiutopie (nebo dystopie či kakotopie? Nikdy nevím.) Příběhu služebnice, jehož premiéra se z podzimu roku 2020 kvůli pandemii posunula na letošek. Jak jsme již v našem Strážci Streamu párkrát omílali, seznam ořezaných titulů má HBO krátký hlavně proto, že si například proti Netflixu či Amazonu pečlivě vybírá, do čeho zainvestuje a nerazí politiku pokusu a omylu. Rozloučíme se se seriálem Jeho temné esence poslední třetí řadou. Ta druhá, nevím jak vás, mě malinko zklamala. Patrně kvůli useknutému konci, který štáb nezvládnul kvůli koroně dotočit.

Pokračují také loňské novinky jako příjemná sci-fi Vychováni vlky, historické komediální drama Veliká, krimi Perry Mason či satirická sci-fi Avenue 5. Pokračovat má také dokumentární série Jak na... s Johnem Wilsonem, romantika Love Life a mnoho dalších. Těšit se také diváci mohou na další řady hitů Barry, Boj o moc nebo Euforie. Když ty nabídky obou těch platforem pročítám, myslím, že ještě bude chvíli u čeho hasit můj i váš „kinoabsťák“

Komentáře

Hlavní zprávy

Růst skautingu závisí i na dostatečné kapacitě oddílů

vydáno 24. září 2021  5:58

Tisíce kluků a holek míří do skautských oddílů, najít místo i sehnat klubovnu je těžké. Například podle skautů z obcí v okolí Prahy je na čekacích...  celý článek

Komerční sdělení

Česká reprezentace amerického fotbalu se připravuje na zápas proti Rusku

vydáno 23. září 2021

Český tým nastoupí proti Rusku v Ústí nad Labem k zápasu o konečné pořadí Mistrovství Evropy. Turnaj se měl původně dohrát loni, ale kvůli koronaviru byly...  celý článek

Komerční sdělení

Jít s ní do postele na prvním rande? Pokud ano a mějte po ruce eJoy®.

vydáno 23. září 2021

Téma sexu na prvním rande je předmětem mnoha diskusí a neexistuje jen jeden správný názor. Na druhou stranu by si tuto možnost měli preventivně připustit...  celý článek

Plzeňský výrobce Škoda představil první dokončený elektrobus Škoda E’City.

vydáno 22. září 2021  19:10

Vozidlo je již v základních barvách nového jednotného stylu Pražské integrované dopravy. Dopravní podnik (DPP) jich má objednáno celkem čtrnáct. První...  celý článek

Vaše fotky z Prahy