metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa, 23. září 2020. Svátek má Berta.
Jamie Foxx Strážce streamu
Větší foto
Jamie Foxx | foto: Netflix

STRÁŽCE STREAMU: Projekt Power je nenápadná vykrádačka X-menů. Jako film na párty obstojí

21. srpna 2020  14:07 Filip Jaroševský Metro.cz
Jamie Foxx, Joseph Gordon-Levitt a nějaká teenagerka se náhodou potkávají v New Orleans, kde pátrají po původu nebezpečné drogy, díky které lidé na pár minut získávají superschopnosti. Tak lze popsat děj nové oddechovky ze stáje streamovacího giganta Netflix. Upoutávky na film Projekt Power slibovaly zábavnou jízdu s příjemným obsazením. Vyšlo to tak napůl.

Internetová televize Netflix teď sype jeden filmový hit za druhým. Stačilo jen pár dní a její další novinka Project Power opět vévodí žebříčkům. Navíc jde znova o takzvanou popcornovku, tedy snímek, na který se je možné kouknout z vypnutým mozkem třeba v partě u kamaráda. Netflix si tak po výborném Vyproštění a průměrném Old Guard nepřipisuje jen další úspěch, ale pomalu ale jistě si vytváří žánr pro sebe sama. Že jde o novodobá videobéčka, která si za chvíli zadají se Seagalovkami, je nasnadě. Opomenout Projekt Power ve Strážci streamu by ale byla veliká chyba.

Projekt Power

  • Režie: Henry Joost, Ariel Schulman
  • Hrají: Joseph Gordon-Levitt, Jamie Foxx, Rodrigo Santoro, Machine Gun Kelly, Amy Landecker, Courtney B. Vance, Tait Fletcher, Allen Maldonado, Yoshua Sudarso, Dominique Fishback, Jim Klock, Casey Neistat, Kyanna Simone Simpson, Mike Seal, Rose Bianco, Theodus Crane a další.

Dobrý náměr nestačí
Hned na úvod si přiznejme, že je Projekt Power o zhruba jeden level zábavnější, než lacinější hit Old Guard (Strážce streamu, který se tímto snímkem zabývá, naleznete zde). Máme tu celkem příjemnou vizuální stránku, ulice New Orleans jsou snad ještě prázdnější, než ostrov v závěru snímku Batman versus Superman, ale i sympatický námět s kouzelnými pilulkami. Postavy Jamieho Foxxe a Josepha Gordona-Levitta tu však bohužel cedí rádoby cool hlášky, které šustí papírem dřív, než je stihnou dopovědět. Herec a režisér Clint Eastwood je sice drsnej chlapík, jeho jméno se tu ale zmiňuje častěji, než by snad bylo zdrávo. Když ale dojde na akci, je to konečně docela fajn podívaná.

Padni komu padni
Když dojde na jednotlivé schopnosti, jako je kamufláž či ohýbání kloubů při boji, film hezky šlape. V dobrém slova smyslu tvůrci vykrádají X-Meny či Push z roku 2009. Z Projekt Power by mohla i v budoucnu vzniknout fajn série, která se nebojí své béčkovosti. Je ale otázkou, zda tvůrcům nedojdou nápady. Ten nadhled jim chybí už teď.

Vzpomínka na předchozího Strážce streamu: Nejlepší Hannibal není Hopkins

Milovníkům depkoidní kriminálky Hannibal s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli doporučuji dva roky starý krátký dokument o tomto herci, jež je nyní dostupný na YouTube. Dánský rodák se tu ve svém rodném jazyce dělí nejen o historku, jak se „poznal“ s producentem Jerrym Bruckheimerem, ale také o to jaké to je, když podle vás vyrábějí figurky.

Komentáře

Hlavní zprávy

RESTART: Předání proběhlo velmi dobře, pochvalují si noví majitelé úspěšných firem

Martin Jahoda s otcem
vydáno 23. září 2020  11:57

Dvě české společnosti nyní přebírá mladá generace od otců zakladatelů. Ondřej Wachal ze stavební firmy VW Wachal se učil už od mládí, to Martin Jahoda o...  celý článek

Bez kontaktů a bez zdržování. Aplikace vám i chytře seřadí nákupní seznam

Stačí vám aplikace.
vydáno 23. září 2020  5:01

Způsoby placení změnila i pandemie. „Využívání QR kódů doporučuje, zákazník nepřichází do kontaktu s obsluhou a zaplatí pomocí mobilního telefonu,“ říká...  celý článek

RECENZE: Bábovky jsou lapáním po pozitivní chvíli

Marek Taclík a Jana Plodková
vydáno 22. září 2020  14:47

Film podle knižního bestselleru míří přímo na komoru. V životě ale snad není tak zle.  celý článek

Strašnice se změní v New York

Centrum architektury a městského plánování
vydáno 22. září 2020  7:43

Výstava v Centru architektury láká na nejvýraznější stavební projekty. Zcela zdarma.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám