metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka
Strážce streamu
Větší foto
Jamie Foxx | foto: Netflix

STRÁŽCE STREAMU: Projekt Power je nenápadná vykrádačka X-menů. Jako film na párty obstojí

  14:07
Jamie Foxx, Joseph Gordon-Levitt a nějaká teenagerka se náhodou potkávají v New Orleans, kde pátrají po původu nebezpečné drogy, díky které lidé na pár minut získávají superschopnosti. Tak lze popsat děj nové oddechovky ze stáje streamovacího giganta Netflix. Upoutávky na film Projekt Power slibovaly zábavnou jízdu s příjemným obsazením. Vyšlo to tak napůl.

Internetová televize Netflix teď sype jeden filmový hit za druhým. Stačilo jen pár dní a její další novinka Project Power opět vévodí žebříčkům. Navíc jde znova o takzvanou popcornovku, tedy snímek, na který se je možné kouknout z vypnutým mozkem třeba v partě u kamaráda. Netflix si tak po výborném Vyproštění a průměrném Old Guard nepřipisuje jen další úspěch, ale pomalu ale jistě si vytváří žánr pro sebe sama. Že jde o novodobá videobéčka, která si za chvíli zadají se Seagalovkami, je nasnadě. Opomenout Projekt Power ve Strážci streamu by ale byla veliká chyba.

Projekt Power

  • Režie: Henry Joost, Ariel Schulman
  • Hrají: Joseph Gordon-Levitt, Jamie Foxx, Rodrigo Santoro, Machine Gun Kelly, Amy Landecker, Courtney B. Vance, Tait Fletcher, Allen Maldonado, Yoshua Sudarso, Dominique Fishback, Jim Klock, Casey Neistat, Kyanna Simone Simpson, Mike Seal, Rose Bianco, Theodus Crane a další.

Dobrý náměr nestačí
Hned na úvod si přiznejme, že je Projekt Power o zhruba jeden level zábavnější, než lacinější hit Old Guard (Strážce streamu, který se tímto snímkem zabývá, naleznete zde). Máme tu celkem příjemnou vizuální stránku, ulice New Orleans jsou snad ještě prázdnější, než ostrov v závěru snímku Batman versus Superman, ale i sympatický námět s kouzelnými pilulkami. Postavy Jamieho Foxxe a Josepha Gordona-Levitta tu však bohužel cedí rádoby cool hlášky, které šustí papírem dřív, než je stihnou dopovědět. Herec a režisér Clint Eastwood je sice drsnej chlapík, jeho jméno se tu ale zmiňuje častěji, než by snad bylo zdrávo. Když ale dojde na akci, je to konečně docela fajn podívaná.

Padni komu padni
Když dojde na jednotlivé schopnosti, jako je kamufláž či ohýbání kloubů při boji, film hezky šlape. V dobrém slova smyslu tvůrci vykrádají X-Meny či Push z roku 2009. Z Projekt Power by mohla i v budoucnu vzniknout fajn série, která se nebojí své béčkovosti. Je ale otázkou, zda tvůrcům nedojdou nápady. Ten nadhled jim chybí už teď.

Vzpomínka na předchozího Strážce streamu: Nejlepší Hannibal není Hopkins

Milovníkům depkoidní kriminálky Hannibal s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli doporučuji dva roky starý krátký dokument o tomto herci, jež je nyní dostupný na YouTube. Dánský rodák se tu ve svém rodném jazyce dělí nejen o historku, jak se „poznal“ s producentem Jerrym Bruckheimerem, ale také o to jaké to je, když podle vás vyrábějí figurky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek