metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián
Strážce streamu
Další 2 fotografie v galerii
Johnny Lawrence (William Zabka) a Cobra Kai | foto: Netflix

STRÁŽCE STREAMU: Seriálové pokračování Karate Kida je na Netflixu. Kdy bude třetí řada?

  14:56
Cobra Kai je seriálová pecka, která k vyvolávání nostalgie a retro atmosféry nepoužívá zběsilou stylizaci, ale spíše klasické dětské pojetí akčního žánru a hlavně spoustu humoru. Volné pokračování legendárního Karate Kida se stalo v minulosti zcela zaslouženě největším hitem streamovací platformy YouTube. Nyní práva převzal Netflix a od minulého pátku si na něm můžete ověřit, o jakou lahůdku jste možná dosud přicházeli.

Od chvíle, kdy Johnny Lawrence (William Zabka) dostal před lety na turnaji kopanec jako hrom od přivandrovalce Daniela LaRussa (Ralph Macchio), uplynulo již více než třicet let. Od té doby to jde s tímhle chlápkem (znalci vědí, jak dnes vypadá z posledních řad seriálu Jak jsem poznal vaši matku) od desíti k pěti. Zatímco Daniel naplno využívá svou někdejší auru vítěze coby úspěšný podnikatel, který si žije americký sen a rozdává svým zákazníkům tradiční japonské bonsaje, Johnny chlastá a zevluje. Návrat těchto dvou přestárlých karatistů, které celý život ovlivňují dětské životní křivdy, je daleko zábavnější, než byste možná čekali. Navíc je nově pohromadě ke zkouknutí na Netflixu. Tenhle seroš proto nesměl chybět v naší webové rubrice Strážce Streamu.

Cobra Kai

  • USA, 2018–2020, 14 h 1 min (Minutáž: 22 až 36 min)
  • Tvůrci: Josh Heald, Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg
  • Hrají: Ralph Macchio, Xolo Maridueña, William Zabka, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Jacob Bertrand, Nichole Brown, Gianni Decenzo, Owen Morgan, Hannah Kepple, Martin Kove, Cameron Markeles, Asher Sheets a další.

Cobra Kai neumírá
V ideálním světě bychom už dávno měli mít k dispozici ke zhlédnutí třetí řadu Cobry Kai. Tu ale, jak tomu v poslední době bývá, odsunula pandemie koronaviru. A i přes různé střípky, které občas prosáknou, víme akorát to, že se Johnny s Danielem vrátí někdy v příštím roce. O tom, že se seriál přesune pod křídla Netflixu, se však mluvilo již nějaký pátek. Placená streamovací verze sociální sítě YouTube totiž neměla takový úspěch, aby do ní Google dál sypal peníze. Seriálový poklad tak skončil u Netflixu, který si pod svá křídla bere v poslední době kdeco. Jak tahle koupě pro obě strany dopadne, se tedy dozvíme za pár měsíců.

Udeř první, udeř tvrdě, bez slitování
Obě řady seriálu Cobra Cai jsou online na Netflixu od 28. června. A jak už mnozí diváci, kteří jej stihli zhlédnout ještě na YouTube dobře vědí, jde vlastně o poměrně depresivní podívanou plnou krize středního věku a dětských bolestí, které si neseme celý život. Kromě hry na nostalgii mají však tvůrci velký cit pro tvorbu vyváženého díla. Vždy si najdou v tu pravou chvíli cestu k humoru, který dá hrdinům i divákům naději, aby vzápětí naložili dávku pomrkávání na fanoušky původních filmů, které neurážejí znásilňováním originálu. Cobra Kai se nebojí přiznat k tomu, že čerpá z již vymyšleného konceptu, aby vzápětí přišla s novou postavou, nápadem či rovnou konfliktem. Heslo tohoto oddílu „udeř první, udeř tvrdě, bez slitování“ tu skutečně platí.

Daniel LaRusso a Miyagi Do

Bez záporáků
Že nikdo není černobílý, možná ty chytřejší z nás naučil sám život. Postavy v seriálech se to však na obrazovkách nejen internetových televizí neustále učí znovu a znovu. Cobra Kai není výjimkou, a tak tu máme na jedné straně „hodné“ členy Miyagi do, kteří mě osobně iritovali každou z dvaceti epizod. Na té druhé pak máme sympatického bývalého floutka Johnnyho a jeho „zlou“ Cobru Kai, u které má divák jasně vidět onu příslovečnou cestu do pekla, jež bývá dlážděna dobrými úmysly. Osobně jsem se i přes fakt, že jsem si pustil prvního Karate Kida před nakoukáváním Cobry Kai, nepřinutil fandit nikomu z týmu Miyagi do. A to i přesto, že má Daniel a jeho svěřenci naprosto stejně prostoru, jako kobří partička. Bezpochyby jde o chytrý záměr tvůrců, kteří si i díky výbornému, byť trochu přiblblému finále, získali i nadále mojí náklonnost. A jak jste na tom vy?

Vzpomínka na předchozího Strážce Streamu: Dark se rozloučil třetí sérií

Spletitost vztahů ve světě Dark je natolik složitá, že se dočkala nejednoho fanoušky vyrobeného rodokmenu s fotkami. Propojení mezi čtveřicí hlavních rodin ve Windenu během tří řad bohatě narostlo. A jak již mnozí vědí - kdo je čí dcerou a kdo matkou či otcem, to může v tomhle seroši pěkně pozlobit. No a pak tu máme ještě dimenze. Ach Jonasi, co nám to děláš.

Komentáře

Hlavní zprávy

Novinky v Podolí. Vyhřívaný je teď delší bazén a v areálu je také „nový“ tobogán

vydáno 25. března 2023  10:49

Stadion v Podolí je kulturní památka. Plavala tu například také princezna Diana a oproti minulým letům tu najdete několik novinek. Málokdo si jich ale...  celý článek

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek