metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Středa, 20. ledna 2021. Svátek má Ilona.
Show Láska je slepá pátrá po odpovědi na otázku, zda se člověk může zamilovat,... Strážce streamu
Další 2 fotografie v galerii
Show Láska je slepá pátrá po odpovědi na otázku, zda se člověk může zamilovat, aniž by někdy viděl objekt jeho touhy. | foto: Netflix

STRÁŽCE STREAMU: Svatební experimenty na obrazovce frčí. Doplňte si netflixovský bizár

20. listopadu 2020  14:37 Filip Jaroševský Metro.cz
Může věda pomoci najít vysněného partnera? Tuhle záminku využívá jako svůj hnací motor oblíbená romantická show Svatba na první pohled, která běží každý týden na obrazovkách Novy. Reality show má dokonce takový úspěch, že na ní parazitují i ostatní televize, jež v posledních týdnech hojně plní své weby články se svatební tématikou. Její zábavnější americká varianta – Láska je slepá (Love is blind) přitom trendovala již na jaře na Netflixu a tuto reality show nyní někteří diváci objevují díky českému ekvivalentu až nyní. Bude bavit i vás?

Základní rozdíl mezi Svatbou na první pohled a Láska je slepá spočívá v načasování svatby. Zatímco v českém hitu se ženich s nevěstou poprvé seznamují na vlastní svatbě, odjedou na svatební cestu a měsíc žijí ve společné domácnosti, v netflixovském hitu vše svatbami vrcholí. Show je pak okořeněna tím, že se v prvních dílech potenciální páry setkávají pouze ve speciálních buňkách rozdělených neprůhlednou stěnou. Navzájem se tedy vidí až poté, co se domluví na budoucím manželství. Zní vám oba formáty podobně bizarně? Věřte, že také jsou. Láska je slepá, která je podle mě však mnohem zábavnější, než její tuzemská sestřička, ale nesměla chybět v naší webové rubrice Strážce Streamu.

Show je pak okořeněna tím, že se v prvních dílech potenciální páry setkávají pouze ve speciálních buňkách rozdělených neprůhlednou stěnou.

Show je pak okořeněna tím, že se v prvních dílech potenciální páry setkávají pouze ve speciálních buňkách rozdělených neprůhlednou stěnou.

Od prvního rande k oltáři již za třicet dní
Show Láska je slepá pátrá po odpovědi na otázku, zda se člověk může zamilovat, aniž by někdy viděl objekt jeho touhy. Doslova je tedy jejím cílem (a zároveň záminkou pro vznik pořadu) zjistit, zda je láska slepá. Pokusím se stručně načrtnout, o co v konkrétních deseti epizodách (nepočítáme-li bonusovou jedenáctku) jde.

Láska je slepá

Účinkují: Vanessa Lachey (moderátorka), Nick Lachey (moderátor), Lauren Speed-Hamilton, Cameron Hamilton, Jessica Batten, Mark Cuevas, Kenny Barnes, Kelly Chase, Matthew Barnett, Amber Barnett, Giannina Gibelli, Damian Powers, Diamond Jack a Carlton Morton.

Na začátku sledujeme osudy několika desítek atraktivních lidí mezi 25 a 35 lety. Všichni pocházejí ze stejného města, tedy amerického velkoměsta Atlanty. Na začátku bydlí celá parta v jednom domě, respektive rozdělená na muže a ženy, a po dvou se scházejí v již zmiňovaných speciálních buňkách, které trochu připomínají salónky, jaké lze vídat v nevěstincích. V první epizodě probíhá speed dating, tedy poznávačka skrze série rychlých dotazů, v druhé se pak ukazuje, že mají účastníci zbylých devět dní na to, aby si spolu v buňkách pokecali. No a ti, kteří se pak budou chtít přes stěnu zasnoubit a následně v show pokračovat, mají možnost. 

Osobní setkání přichází až poté a spolu s ním se následně roztáčí kolotoč v podobě společných prázdnin v tropickém resortu (ve Svatbě na první pohled je tahle část reprezentovaná jako svatební cesta), a následně dalších deset dní společného bydlení, seznamování s přáteli a rodinami. Třicátý den pak znamená pro páry předstoupení před oltář a rozseknutí toho, zda se skutečně vezmou. Produkce i samotní účastníci pak diváka pochopitelně až do poslední chvíle šponují, kdo řekne ano a kdo ne. A právě tyto závěrečné momenty patří dle mého k tomu nejzábavnějšímu, co lze v pořadu vidět.

Znáte rčení o tom, že láska je slepá? Tvůrci reality show Láska je slepá (Love is blind) se rozhodli toto rčení ověřit v praxi.

Znáte rčení o tom, že láska je slepá? Tvůrci reality show Láska je slepá (Love is blind) se rozhodli toto rčení ověřit v praxi.

Trochu pro blbce
Pro většinu diváků bude sledování Láska je slepá takzvané guilty pleasure. Ať už sledujeme věčně opilou Jessicu, její naivní protějšek Marka, hádky o to, kdo je bisexuál či jestli nevadí věkový či rasový rozdíl, stojí to vždycky za to. Ačkoliv budete mít během sledování tendenci si každou minutu alespoň jednou zaťukat na čelo, pořád jde oproti podobně úspěšné netflixovské show Too Hot To Handle o intelektuální skvost. Podlehnout kouzlu reality show, které si příslovečně hrají na realitu a předstírají uvěřitelnost a autenticitu, je pro diváka zkrátka hrozně jednoduché. A to i přesto, že má před sebou na obrazovce vlastně poměrně povrchně vykreslenou partičku blbců.

Vzpomínka na předchozího Strážce Streamu: Je vrahem Nicole Kidman, či Hugh Grant?

Šestidílná minisérie Mělas to vědět od scénáristy Davida E. Kelleyho (Sedmilhářky) a režisérky Susanne Bierové (Noční recepční) má možná ve svém českém názvu ukrytý spoiler, tedy prozrazení děje dopředu. V originále se totiž jmenuje seriál Undoing, což se dá přeložit spíše jako zkáza či záhuba. Nebylo by to poprvé, co horliví distributoři spoilerují. Například film Alexe Proyase Proroctví (Knowing) s Nicholasem Cagem v hlavní roli se například na Slovensku pyšní názvem Proroctvo: Koniec sveta. Problém je v tom, že se o oné události obsažené v názvu, má divák dozvědět až na konci filmu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Stromků je letos hodně. Sváží je speciální popelářské hlídky

V Praze 4 mají zřejmě rádi živé stromky.
vydáno 19. ledna 2021  18:19

Nápor povalujících se jehličnanů přišel tento týden. Hromadu v Praze 4 stihli uklidit včera.   celý článek

Nandat, sundat a pak zase nasadit. Řidiče autobusů prohání rouška i páska

Příměstský autobus
vydáno 19. ledna 2021  6:00

Cestování na příměstských linkách není vždy peříčko. Své o tom vědí pražští řidiči MHD.  celý článek

Kultura je i v pražských ulicích. Najdete tu nové knihobudky, ale i automat s výtvarným uměním

Artmat v Ďáblicích
vydáno 18. ledna 2021  18:00

Přestože jsou divadla, kina, výstavy i hudební kluby zavřené kvůli opatřením proti šíření koronaviru, můžete na kulturu narazit i ve veřejném prostoru.   celý článek

Jako z Pottera či Star Wars. Tohle si myslíte o tlačítku

Tlačítko na Františku
vydáno 18. ledna 2021  7:00

O své názory na bezkontaktní novinku se s námi čtenáři podělili na Facebooku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy