metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 0 °C

Neděle, 20. ledna 2019. Svátek má Ilona.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanová pro iDNES.cz

Strážníci chytili vandaly i podnapilého Batmana

20. června 2018  8:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Městská policie se v předchozích dnech nenudila. Agresory zpacifikovala v Jindřišské i v Praze 8.

Strážníci mají za sebou těžkých pár dní. Alespoň podle jejich facebookového profilu, který se jen hemží popisy těch nejbizarnějších zásahů. Vše odstartoval incident z minulého pondělí, kdy se v Jindřišské ulici začal po střechách aut procházet devětadvacetiletý cizinec oblečený v masce Batmana a dlouhém černém plášti.

„Další cizinec si přijel užívat do Prahy. Metropoli si ale zřejmě spletl s komiksovým filmem. Strážníci ho dostihli v Panské ulici a odvedli zpět k místu jeho řádění, zajistili důkazní prostředky a odvezli na služebnu Policie České republiky k dalšímu opatření,“ napsali strážníci na svém Facebooku.

O pár dní později, minulý pátek večer, zadržela hlídka před barem v Olympijské ulici agresora, kterému naměřila tři promile. Protože se chtěl muž se strážníky několikrát poprat, převezli ho raději na záchytku. Minulou sobotu ráno zase přijala hlídka v Praze 8 oznámení, že v ulici U Sluncové je opilý muž, který poškozuje zaparkované auto. Když dorazila na místo, uviděla muže, jak stojí u auta s ukopnutým zrcátkem a promáčknutými dveřmi pokrytými zvratky. „Na místo se dostavil svědek, který muže viděl, jak vozidlo poškozuje,“ popisují strážníci na svém profilu s tím, že muž následně vyfasoval pouta a odvoz na policii.

Úplné žně, co se opilých agresorů týče, měli strážníci v neděli. V ulici Na Poříčí totiž uviděli muže, který přeběhl ulici a napadl pracovníka ostrahy přilehlého obchodního centra. Následně se ukázalo, že zjevně opilý mladík napadl v tramvaji jiného muže. Protože agresivní muž nekontroloval své chování a nadýchal více než dvě promile, strážníci ze specializované hlídky ho předvedli na protialkoholní záchytnou stanici.

Další opilce, muže a ženu, strážníci z Prahy 1 tentýž den odhalili na Masarykově náměstí. Protože se dvojice chovala agresivně, napadala kolemjdoucí a kladla hlídce odpor, skončila rovněž na záchytce.

Nezletilá se dvěma promile i nahé zadky u Husa

  • Hlídky strážníků se při práci v hlavním městě nenudí.
  • V noci na pátek 8. června zasahovali strážníci na Staroměstském náměstí, kde se mladí cizinci brzo ráno fotografovali na pomníku Jana Husa s odhaleným přirozením a zadkem. Každý z nich dostal pokutu sedm tisíc korun.
  • Minulý pátek odpoledne našla autohlídka strážníků z Prahy 11 v Kosmické ulici uprostřed trávníků ležet mladou dívku. Jevila známky silné opilosti, zvracela a nebyla schopná vstát. Strážníci proto přivolali záchrannou službu. Ta dívku převezla s téměř dvěma promile do jedné z pražských nemocnic.
  • Minulý čtvrtek odpoledne chytali strážnici pro změnu v Ďáblicích splašeného koně, který tu upoutal pozornost kolemjdoucích. Nakonec se jim neposedné zvíře podařilo najít v ulici Ve Štěpnici. Majitelka vyvázla s pokutou.

Komentáře

Hlavní zprávy

Je ta Florenc, nebo ten Florenc? Deník Metro oslovil onomastika

Freska zlatého anděla – podle ní má místo název.
vydáno 19. ledna 2019  12:20

Starousedlíkům občas novější pojmenovávání vadí. Deník Metro sídlí na Andělu, nebo u Anděla? Redakce oslovila Pavla Štěpána, onomastika z Ústavu pro jazyk...  celý článek

Sloupek Petra Justa: Pod Tatrami

Petr Just, politolog, Metropolitní univerzita Praha
vydáno 19. ledna 2019  5:55

Slovensko je stále výrazně ovlivněno loňskou vraždou novináře Jána Kuciaka, píše Petr Just ve sloupku pro deník Metro.  celý článek

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám